Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
Milé maminky,
vypadá to, že po traktorech k nám dorazilo dinosauří období.
Můžu vás poprosit o tipy na pěkné písničky, pohádky, příběhy nebo pořady o dinosaurech? Klučík bude mít 4 roky. Zkusila jsem cestu do pravěku, ale u toho se hodně bál.
Moc děkuji a dinosaurům zdar ![]()
U nás se nejvíc sjížděla Země dinosaurů, potom Hodný dinosaurus a Doba ledová
Zdravím, film sice neporadím ale z vlastní zkušenosti bych byl opatrný na nějaký výlety do dinoparku apod. Kór jestli je bojácnější povaha. Já tam byl poprvé se školkou cca v 4-5 letech a přestože už teď jsem dospělý, tak od té doby mám z nich hodně velkou fobii. A to jsem jako dítě měl taky dinosaury rád.
@bauem
Vůbec neznám! Hned se na to jdu podívat - díky moc!
@Autař
Dinoparky jsou teď zavřené stejně jako ZOO. Takže půjdeme až příští rok.
Každopádně věřím, že může být rozdíl jít do dinoparku se školkou nebo s rodiči. Ohlídám to, díky.
@Whitedog ty jo.. Škoda, že nemám po ruce syna.. By řekl.. Jinak on má hodně rád Trex expres.. To je poučné a milé zároveň ![]()
@Whitedog píše:
@bauem
Vůbec neznám! Hned se na to jdu podívat - díky moc!@Autař
Dinoparky jsou teď zavřené stejně jako ZOO. Takže půjdeme až příští rok.
Každopádně věřím, že může být rozdíl jít do dinoparku se školkou nebo s rodiči. Ohlídám to, díky.
Obě moje děti se poprvé v dinoparku baly, drzely se nás jak klíšťata a trauma nemá ani jedno ![]()
Brácha taky miloval dinosaury jako malí. Vím, že jednou k Vánocům dostal Vykopávku - že si vykopal vlastní kostru dinosaura
to byl teda větší než 4 roky, ale s pomocí dospělého by i toto zvládl čtyřletý. A pak teda miloval Jurský park - všechny díly. Ale záleží na povaze dítěte. On i v 5 letech koukal na Pána prstenů, Jurský park, Harryho Pottera apod.
- o prázdninách nás často hlídala starší ségra ![]()
Děkuji za tip. Přidám k ostatním.
Tak víš jak, když tam jsou rodiče s dětmi, tak mohou na jejich strach nějak reagovat a kontejnovat to, dítě zklidnit. Ale učitelka, která tam s sebou má dalších 15 dětí, asi moc ne. Jako věřím, že to na něm mohlo zanechat stopy.
Příspěvek upraven 29.10.20 v 18:26
Na to je ještě moc malý. A hlavně teda - Harryho - toho budeme nejdřív číst. A hrozně se na to těším. Ale ještě na to má čas. Zatím jsme na úrovni pejska a kočičky ![]()
@Whitedog píše:
Milé maminky,vypadá to, že po traktorech k nám dorazilo dinosauří období.
Moc děkuji a dinosaurům zdar
Můžu vás poprosit o tipy na pěkné písničky, pohádky, příběhy nebo pořady o dinosaurech? Klučík bude mít 4 roky. Zkusila jsem cestu do pravěku, ale u toho se hodně bál.
Až bude po covidu, zkuste Muzeum Karla Zemana. Mají tam i tvořivý koutek, kde si může dítě vodovkami vybarvit sádrový odlitek trilobita. Doporučím spíš dvě knížky z nakladatelství Svojtka. A jestli znáš eschovku, tak na ní jsou zdarma ke stažení jedny pěkné pracovní listy/omalovánky s dinosaury, pak tam jsou myslím i obyčejné omalovánky. Akorát je potřeba tam mít registraci.
@Whitedog píše:
@kaja00Na to je ještě moc malý. A hlavně teda - Harryho - toho budeme nejdřív číst. A hrozně se na to těším. Ale ještě na to má čas. Zatím jsme na úrovni pejska a kočičky
jasně, já jen k tomu Jurskému parku dopsala, že my odrůstali na takových filmech ale vím, že třeba kamarádka takové filmy nikdy neviděla nebo ano, ale až když byla v pubertě. Ale ona nemá starší sestru/bratra, tam je to asi dost jiné ![]()
Ale tu Vykopávku si myslím, že byste se mohli mrknout. ![]()
Syn miluje seriál Andy a dobrodružství s dinosaury, běželo to na ČT decku, ale bohužel to nejde pustit z archivu tak jsem to stahovala na ulož to ale teda jen ve slovenstine, ale synovi to vůbec nevadí. Teď v Lidlu mají vláčkodráha Dinopark tak to je taky fajn.