Přípravná třída vs školka

5382
26.10.20 18:38

Přípravná třída vs školka

Ahoj všichni, chtěla bych se zeptat těch, co mají zkušenost, popřípadě kdo teď momentálně bude řešit. Náš kluk je srpnový a já měla plán nechat ho ještě rok ve školce. Líbí se mu tam, je tam rád. Jsou ve třídě i rozdělený, takže chodí jen s předškoláčkama. Chodíme na logopedii a naše mi doporučuje přípravnou třídu, že ve školce by zbytečně zakrněl. Budu volat i do poradny. A chtěla bych znát i další názor. Chtěla jsem se zeptat, zda jste se někdo setkal, že další rok ve školce už byl pro dítě otravný, když tam celou dobu chodilo rádo, popřípadě jestli měla přípravka nějaký přínos, co to obnáší atd. Do první třídy ho dávat nechci. Kdy se ta žádost podává, aby měli místo? Zkrátka vaše zkušenosti. Mě hlavně teď hodně odrazuje i covid situace, kdy mám třeba pochybnosti, že se to zas bude za rok vše zavírat a kluk z přípravky mít stejně nic nebude, hlavně tedy o navázání kontaktů s vrstevníky a zvykání si. Děkuji moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
591
26.10.20 18:47

Ten přípravný ročník je na škole kam pak syn nastoupí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5382
26.10.20 18:48
@Tojsemja3 píše:
Ten přípravný ročník je na škole kam pak syn nastoupí?

Ano, je

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
591
26.10.20 18:55

V tom případě bych dala chlapce do přípravného ročníku. Jeho třída ve školce se stejně rozpadne, většina nastoupí do školy, tak je nejlepší doba ho nechat odejít.
Chlapec bude mít pocit, že jde také do školy. V přípravném ročníku se seznámí s prostředím a spolužáky, které s nim za rok budou v jedné třídě. Bude mít náskok, bude adaptovaný.
Navíc přípravná třída se více podobá škole, děti se tam na nástup do první třídy připravují intenzivněji, než v předškolním ročníku ve školce. Podle mě pro srpnového chlapce ideální řešení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.10.20 19:01

Mám syna s odkladem ve školce a chodí tam s odporem. Pravidelně brečí, že je školka nuda, že tam nechce. Mít možnost, šel by do nultého ročníku. Z mého pohledu mu už toho školka moc nedává a neposouvá ho. Je tam nejstarší a chybí mu nějaký tahoun. Nové kamarády si tam zatím nenasel. Loni tam měl předškoláky a letos mu chybí.
I když teď jsem ráda, že jsem mu odklad dala.

Pokud mají rozdělenou školku, tak tam stejně bude mít nové děti a pak s dětmi z přípravky půjde do školy. Pokud bude situace Covid i nadále, aspoň si bude déle zvykat na nové prostředí.

• Citovat
  • Nahlásit
5382
26.10.20 19:05

Zatím moc děkuji. Ještě se zeptám, jak se řeší, když ho chci dát do jiné školy, než pod kterou spadá a kdy zhruba tak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
591
26.10.20 19:07
@vejilka píše:
Zatím moc děkuji. Ještě se zeptám, jak se řeší, když ho chci dát do jiné školy, než pod kterou spadá a kdy zhruba tak?

Zápisy jsou v dubnu, řeší se tam. Můžeš ho dát do které školy chceš ale nespádová ho nemusí přijmout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5382
26.10.20 19:10
@Tojsemja3 píše:
Zápisy jsou v dubnu, řeší se tam. Můžeš ho dát do které školy chceš ale nespádová ho nemusí přijmout.

Takže až v dubnu, při zápisu. Nic dopředu. Bojím se i, aby měla má škola místo v přípravce. Myslela jsem, že se to zařizuje dopředu. Pokud by ho nevzali, tak pak bych musela obvolávat jiné školy, jestli nemají místo že?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34837
26.10.20 19:12

Ja nechala syna ve skolce a jsem za to rada. Letos uz je prvnacek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3388
26.10.20 19:14

Tak asi záleží - úroveň školky a přípravné třídy.
Za mě jednoznačně školka. U nás do přípravky chodí dost děti pomalejší, potřebující speciální přístup apod., ty děti jsou po nástupu do školy často ti slabší a pomalejší, ve školce jsou i ti „chytří“ tahouni a to prostředí je daleko podnětnější.
Režim hodně podobný jak v MŠ, 2 hodiny v lavici a pak chodí ven, ale nemají tam ani tak hezkou zahradu jak ve školce, chodí na procházky a cárají po okolí. Protože to jsou děti, co stejně 4 hodiny v lavici nevydrží sedět.
Ale u nás ve školce se s dětmi opravdu dobře pracovalo, zvlášť s předškoláky, takže já bych o přípravce ani neuvažovala. Dcera je listopadová, takže měla ten přirozený odklad a určitě se ve školce nenudila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4333
26.10.20 19:35

Pozor, prijeti a absolvovani pripravky v nespadove skole neznamena automaticke prijeti do 1.tridy danej skoly. Situace na Praze 14. Tento rok rok u nas brali az po odvolani nekdy v lete, ked si to nekdo z prijatych rozmyslel

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2479
26.10.20 19:45

@vejilka zjisti si, jaka kvalita je konkretni pripravne tridy. Hrozne moc zalezi na uciteli a na slozeni deti, ktere se tam sejdou. Syn byl v pripravce spokojenejsi nez ve skolce a nemel odklad (byl v pripravce jako predskolak) ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
591
26.10.20 19:47
@Basha3 píše:
Pozor, prijeti a absolvovani pripravky v nespadove skole neznamena automaticke prijeti do 1.tridy danej skoly. Situace na Praze 14. Tento rok rok u nas brali az po odvolani nekdy v lete, ked si to nekdo z prijatych rozmyslel

Naprosto souhlasím, ale na druhou stranu má větší šanci než nespádové dítě které nechodilo do přípravky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2479
26.10.20 19:49
@Basha3 píše:

U nas otvirali o jednu tridu navic oproti puvodnimu planu. Takze prijali i nespadove deti :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4333
26.10.20 19:50

@Tojsemja3 U nas sa vacsina nespadovych deti z pripravky so 1.tridy nedostala. Ale zevraj ich tam bolo hrozne moc. Bol tam syn kamosky, co chodi ted s dcerou do 1.tridy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama