Dírka v nosní přepážce

41
17.5.16 16:09

dirka v nosní přepážce

Ahoj holky chtěla sem se zeptat nemáte některá zkušenost že by se vám udělala dirka v nose - v té přepážce mezi nosními dirkami. Mě se zdá pohmatem že jí tam mám a nevím jak je tam dlouho z čeho ani co s tím. Docela jsem z toho na nervy. Nestalo se to některé na netu nejsou moc informace tak vůbec netuším zda se to samo může srovnat nebo se s tím dá žít. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26283
17.5.16 18:07

Zni to jako uplna ptakovina. Takze na to velmi pravdepodobne neumres.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4200
17.5.16 19:52

@kote84 - je to nepříjemné, ale dá se s tím normálně žít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19122
17.5.16 19:55

Nemam tam dirku, ale diru snad centak velkou, mam to roky, udelalo se mi to cca v puberte.Na ORL mi rekli, ze mam nos, jak kdybych cely roky snupala pernik :mrgreen: :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41
18.5.16 23:37

@Eemii :D no tak to je teda dobrý to maj doktoři fajn přístup.

@Eemii @Oter A přišly na důvod proč se to udělalo? A léčí to nějak nebo to jen nechaly být? Chystám se na ORL v pátek tam sem zvědavá co mi poví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4200
19.5.16 00:45

@kote84 - Jo přišli. U mne je to v důsledku autoimunního onemocnění (jeden z projevů je i toto). Můžes s tím jít na operaci, ale nikdo ti nezaručí, že se časem zase přepážka neproděraví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41
19.5.16 00:53

@Oter To jsou teda věci. Vůbec sem netušila že je něco takového možné a ono to koukám může způsobit asi cokoli a v podstatě to není řešitelné, když není zaručeno ani že operace pomůže. A omezuje tě to nějak? nebo je to spíš jen nepříjemné a časem si člověk zvykne, ono v podstatě asi nic jiného ani nezbývá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4200
19.5.16 01:02

@kote84 - Mám studenou špičku nosu v chladnu a občas teče krev, ale jinak nic. Fakt se s tím dá normálně žít. Může to být následkem nemoci (jako u mne), na základě alergie, v důsledku léků nebo taky vrtání se v nose. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41
19.5.16 01:15

@Oter Tak aspoň že to nedělá nějaké velké potíže a dá se s tím normálně žít. Mě napadá jestli to nemám po úrazu kdy mám od loňska jizvu na tváři hned vedle nosu a byla sem šikovná a rozsekla sem si to v práci až na kost, ale zas je mi divné že bych za celý rok na to nepřišla. Ale asi to bude tím že v nose nevrtám :lol: a teď sem náhodou použila mastičku při pálení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2715
16.5.19 13:24
@Oter píše:
@kote84 - Jo přišli. U mne je to v důsledku autoimunního onemocnění (jeden z projevů je i toto). Můžes s tím jít na operaci, ale nikdo ti nezaručí, že se časem zase přepážka neproděraví.

Můžu se zeptat, o jaký onemocnění jde? Klidně do zprávy. Díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20515
16.5.19 13:30

@kote84 mám to taky, ale způsobené omylem při operaci. Já mám teda problém v tom, že každé ráno tam mám zaschlou krev a stroupky, jako kdyby se ta rána chtěla zahojit. A jinak se mi ten zbyteček strašně rychle vysušuje, takže mám menší závislost na Olynthu….

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41
17.5.19 12:00

@Keyllah tak to se mi děje taky a někdy i během dne, ale že by se to zahojilo docela se mi ještě nepovedlo. Také používám na zvlhčení ale buď mořskou vodu nebo mi na Orl doporučili nollix je přírodní a může se používat neomezeně jen ho běžně nemají v lékárnách jen na objednávku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20515
17.5.19 12:02
@kote84 píše:
@Keyllah tak to se mi děje taky a někdy i během dne, ale že by se to zahojilo docela se mi ještě nepovedlo. Také používám na zvlhčení ale buď mořskou vodu nebo mi na Orl doporučili nollix je přírodní a může se používat neomezeně jen ho běžně nemají v lékárnách jen na objednávku.

to ti tiše závidím, mě to bohužel nezabírá, takže jsem závislák na Olynthu :,( doktor mi navrhoval operaci, ale je to opět pod celkovou narkózou a z toho už mám strach…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41
17.5.19 12:10

@Keyllah tak zkus používat něco jiného ono zrovna ten olynth asi na dlouhodobé používání moc není. Ale bohužel asi zbavit se toho úplně nedá. Také jsem se ptala co s tím doktorka mluvila o operaci ale hlavně v případě že by zbytek přepážky nevydržel a nějak spadl což naštěstí drží stále stejně že jinak ty operace nemají moc význam a že nikdo nezaručí že se tam znovu dírka neudělá. Tak jsem to taky vzdala docela se toho bojím takže tvůj strach fakt chápu a když to ještě nemusí pomoct tak to za tu bolest ani nestojí. Mě teda občas akorát vadí když je víc teplo nebo zima to mi ten nos stípe a někdy když vařím je to teplo nepříjemné i u toho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20515
17.5.19 12:14
@kote84 píše:
@Keyllah tak zkus používat něco jiného ono zrovna ten olynth asi na dlouhodobé používání moc není.Ale bohužel asi zbavit se toho úplně nedá. Také jsem se ptala co s tím doktorka mluvila o operaci ale hlavně v případě že by zbytek přepážky nevydržel a nějak spadl což naštěstí drží stále stejně že jinak ty operace nemají moc význam a že nikdo nezaručí že se tam znovu dírka neudělá. Tak jsem to taky vzdala docela se toho bojím takže tvůj strach fakt chápu a když to ještě nemusí pomoct tak to za tu bolest ani nestojí. Mě teda občas akorát vadí když je víc teplo nebo zima to mi ten nos stípe a někdy když vařím je to teplo nepříjemné i u toho

abstinenci plánuji na léto, kdy v zimě mě to ztěžují ty rýmy, co dítka furt nosí ze školky. Ale o prázdninách jdu na to -) jen už mám vyzkoušeno fakt vše, od prášku, mastiček až po jiné spreje a nic. Jen tvrdá abstinence a úplný zákaz cokoli tam do toho nosu stříkat :mrgreen: tak jsem sama zvědavá :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat