Mám problém s alkoholem?

Anonymní
16.5.16 21:19

Mám problém s alkoholem?

Nevím, kam přesně to zařadit, tak snad sem :P Asi to bude delší, dík za přečtení.
Potřebuju radu, zda bych měla jít za nějakým odborníkem. Týká se to alkoholu.
V naší rodině jsme k němu měli vždy celkem kladný vztah (ale žádné alkoholiky nebo agresory jsme tam nikdy neměli), totéž v manželovo rodině. Oslavy, společné večeře, grilovačky, víkendy na chatě, to vše vždy provázel alkohol. Prostě takové to příležitostné popití, někdy víc, většinou míň. Můj otec je zvyklý si tak 5× (odhadem) do týdne dát večer lahvinku vína nebo pár piv, rozhodně se tím neopíjí, je vyšší váhová. Pivo jako běžný nápoj bere i tchán.
A teď ke mě. Mám ráda alkohol. To klidně přiznám. Miluju to příjemné uvolnění, které přichází po první, druhé sklence vína nebo pivečku. Tvrdý nepiju a nikdy jsem nepila. Když jsem byla těhotná nebo kojila, nikdy jsem nepila víc, než malé pivo nebo 1dcl vína při nějaké příležitosti, tzn. maximálně 1× do měsíce. Momentálně už mám ale takříkajíc „odrozeno“ a „odkojeno“ a zase na mě jdou chutě. Nejhorší jsou takové ty nudné večery doma. Zastelu děti a mám čas na sebe a manžela. Většinou jdu žehlit nebo dělat co jsem během dne nestihla a k tomu si otevřu lahev vína. Dost často ji vypiju celou. Nikdy nejsem opilá, pokud mám u sebe děti, maximálně lehce v náladě (také nejsem 50 kg dámička).
Když jsme někde s přáteli, klidně si dám 5 pivek. Někdy i přes den.
Zatím mě nikdo z nejbližších neupozorňoval, nikdo mi nenaznačil, že to přeháním, vše je hlavně v mé hlavě. Nemám pocit provinilosti, ale trochu mě to hlodá. Nerada bych přelezla ten pomyslný vrchol kopce. Neschovávám se před nikým s pitím, neschovávám doma alkohol, nekupuju tajně flašky.. Beru to jako požitek. Jsem pohodářka.
Mám spoustu koníčků, které alkoholem (zatím) netrpí. Momentálně se snažím zdravě jíst a tím hubnout (mám dole 7kg za 3 měsíce), běhám, jezdím na kole a další sporty, které z důvodu ochrany soukromí neuvedu. Dětem se věnuji maximálně. Manžel se zdá spokojený ;)
Asi je hloupost psát to na server plný zodpovědných maminek a zdravých eko bio matek, ale zajímá mě každý názor. Dík.
Anonym je myslím pochopitelný.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2421
16.5.16 21:24

Tak pokud piješ občas s manželem, tak je to na pohodu. Ale třeba lahvinka u žehlení mi přijde dost. Jestli je to víckrát týdně, tak bych se asi měla na pozoru. Alkoholička samozřejmě nejsi, ale v budoucnu kdo ví. Ta hranice je velmi tenká… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12269
16.5.16 21:25

Omyl, diskuze vedle

Příspěvek upraven 16.05.16 v 21:26

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Marie432875
16.5.16 21:26

No jako bys popisovala me… (Až na to ze ja jsem jeste v období rodim-kojím)…- a ja se tedy za alkoholika nepovažuju ;)
Byla bych v klidu, evidentně to pod kontrolou mas, a pivo a víno je k častému střídmemu pití jako stvořené :mrgreen:

Příspěvek upraven 16.05.16 v 21:28

• Nahlásit
  • Citovat
2421
16.5.16 21:26

Když je příležitost, není proč si něco nedat, ale aby to bylo pravidlo jen proto, že mám chuť, to je nejlepší cesta do pekel.

Příspěvek upraven 16.05.16 v 21:28

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7644
16.5.16 21:27

Kolik toho dáš za týden?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.5.16 21:27

Ještě bych asi měla dodat, že se skutečně neopíjím (opilá jsem byla asi tak 10× v životě a povětšinou to bylo ještě za svobodna), ráno jsem plně funkční jakmile mě děti v 6:00 v zbudí, na kocoviny netrpím. Dopoledne rozhodně nemám potřebu pít, jestli někdy během dne, tak tu sklenku piva k obědu.
PS: dík @Cipisek79, ono je to stejně fuk, jsem tu nováček ;)

• Nahlásit
  • Citovat
302
16.5.16 21:28

Já takhle žiju taky, ale momentálně rodím/kojím. Až nebudu, ráda si dám vína víc! :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9344
16.5.16 21:28

Podobná diskuze tu byla nedávno. Otázka je co se stane, když večer tu lahev vína nemáš? Nebo třeba druhý, třetí (a další) večer, co nemáš alkohol?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12269
16.5.16 21:29
@pannda píše:
Kolik toho dáš za týden?

Tak záleží samozřejmě. Ale myslím, že v průměru ty dvě lahve vína, semtam s manželem pivko na zahrádce večer, plus víkend, takže pokud je nějaká akce s kamarády, tak přidej ještě tak 2 lahve nebo nějaké to pivo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2421
@Anonymní píše:
PS: dík @Cipisek79, ono je to stejně fuk, jsem tu nováček ;)
;)
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12269

Ach jo, kašlu na ten anonym :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4441
16.5.16 21:31

Za mě je to trochu za hranou, lahev vína mi přijde dost, to jsem nikdy nedala a taky nemám zrovna 50 kilo. Chyba je podle mě v tom vnímání alkoholu jako požitku, prostředku k uvolnění, v tom se často skrývá zrada.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12269
16.5.16 21:32
@AnastazieB píše:
Otázka je co se stane, když večer tu lahev vína nemáš? Nebo třeba druhý, třetí (a další) večer, co nemáš alkohol?

Většinou mám ;) Máme obchod za barákem. Ale když nemám, tak se z toho rozhodně nehroutím. Udělám si bylinkovej čaj a nazdar. Dokonce se mi párkrát stalo, že jsem si po uspání dětí pro tu lahev skočila a pak jí ani neotevřela, protože jsem z toho měla blbej pocit :nevim: A fakt je, že máme doma většinou i nějakou zásobičku pro návštěvy a strýčky příhody, ale nemám problém na to nesáhnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8461
16.5.16 21:32

Já si myslím, že alkoholik nejsi, ale máš zdárně nakročeno k možnosti být nebo nějakého vychovat.

Příspěvek upraven 16.05.16 v 21:34

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama