Dítě 12 let- zrušení střídavé péče

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.19 18:52
Dítě 12 let- zrušení střídavé péče

Ahoj devcata. Jen jsem se chtela zeptat, zda tu nektera z vas ma osobni zkusenost (nebo zkusenost z blizkeho okoli) se zrusenim stridave pece na „zadost“ ditete, ktere dovrsilo hranici 12 let.
Jake byly duvody, co treba mladsi sourozenec…proste co to obnasi, co jste musely absolvovat atd.
Moc dekuji za odpovedi.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:
mamusa0914
Kecalka 217 příspěvků 20.01.19 18:54

Nevim, ale moc vam preju, aby vam to vyslo… ja mam jen zkusenost ted od rodiny spoluzacky dcery, ze po asi 3 letech spudu, kdy si spudkyne konecne popovidala s dcerou 10 let stridavou peci , o kterou se otec soudil …zamitla

canaglia
Závislačka 3917 příspěvků 20.01.19 19:04
@Anonymní píše:
Ahoj devcata. Jen jsem se chtela zeptat, zda tu nektera z vas ma osobni zkusenost (nebo zkusenost z blizkeho okoli) se zrusenim stridave pece na „zadost“ ditete, ktere dovrsilo hranici 12 let.
Jake byly duvody, co treba mladsi sourozenec…proste co to obnasi, co jste musely absolvovat atd.
Moc dekuji za odpovedi.

Je to jednoduché stačí zmáknout dítě, že to tak chce, začít ho vodit po sociálkách a psychologách, aby si to zafixovalo, a u většiny soudů bude úspěch zaručen. Jsou i soudy, které takto nechají otce úplně odříznout od dítěte.
Ale bacha, už jsou i soudy, které dají dítě do péče otce z důvodu, že je dítě matkou ovlivňováno.
Pokud nechcete riskovat a chovat se rozumně, pak bych na tvém místě dítěti vysvětlila, že třetinu si rozhodne táta, třetinu máma a třetinu ať si rozhodne ona a zkusíte to s tátou domluvit, aniž byste měnili právní režim péče. Myslím, že dceři by takový postup mohl vyhovovat, aby 2/3 času byla u jednoho rodiče, otec by se nemusel cítit ohrožený a mohl by to přijmout, pokud by odmítl, pak je to dobrý důvod pro soud. Nezapomínej na to, že nejen dítě má právo na péči, ale i otec má právo své dítě vychovávat, a proti tomu je povinnost dítěte svého rodiče respektovat, takže je výchovné naučit dítě, že nelze jen tak z plezíru nerespektovat jednoho z rodičů. To se pak dočkáš toho, že tě dítě v budoucnu odloží do domova důchodců (přece se vše podřizuje jemu) a bude si chodit pro tvůj důchod.

XXZ
Povídálka 15 příspěvků 20.01.19 19:08

Pokud je to na přání dítěte, ať rodič, který by měl mít dítě ve výhradní péči, podá návrh na úpravu péče a výživy k soudu. Pracuju na OSPODu a při úpravách péče zjišťujeme názor dítěte i mnohem dřív než ve 12 letech. Ale v těch 12 už je dítě i dle zákona schopno se vyjádřit k záležitostem, které se ho dotýkají a na jejich přání a názor má být brán zřetel. Samozřejmě se může lišit rozhodovací praxe soudů, ale obecně nejsou změny péče problém, obzvlášť, když je to přání a zájem dítěte.

XXZ
Povídálka 15 příspěvků 20.01.19 19:11

… Samozřejmě pokud by otec zásadně nesouhlasil a tvrdil, že dochází k manipulaci nebo by takový dojem nabyl OSPOD, můžou být soudem narizeny znalecké posudky na rodiče i dítě…Vždycky je nejlepší se domluvit, byť i ta výsledná dohoda by měla v nejlepším případě být schválena soudem.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.19 19:13

Příznivce střídavky vůbec neposlouchejte.
U nás se ptají již osmiletého dítěte, v našem případě střídavka bude zrušena po šesti letech. Dítě je soc. prac. i soudkyni schopné říct, že chce být více u matky, protože je mu tam líp. Snažte se pro to udělat co se dá, mluvte s dítětem, udělejte mu co nejpříjemnější prostředí a hlavně!!! nepodceňujte dobrého právníka- nejlepšího, co seženete. Nelitujte peněz ani úsilí a proti otci použijte cokoliv, co můžete.
Rovněž doporučuji nahlédnout na stránky střídavka.cz, abyste byla v obraze, jaké mají finty a čeho se máte vyvarovat.

canaglia
Závislačka 3917 příspěvků 20.01.19 19:21
@Anonymní píše:
Příznivce střídavky vůbec neposlouchejte.
U nás se ptají již osmiletého dítěte, v našem případě střídavka bude zrušena po šesti letech. Dítě je soc. prac. i soudkyni schopné říct, že chce být více u matky, protože je mu tam líp. Snažte se pro to udělat co se dá, mluvte s dítětem, udělejte mu co nejpříjemnější prostředí a hlavně!!! nepodceňujte dobrého právníka- nejlepšího, co seženete. Nelitujte peněz ani úsilí a proti otci použijte cokoliv, co můžete.
Rovněž doporučuji nahlédnout na stránky střídavka.cz, abyste byla v obraze, jaké mají finty a čeho se máte vyvarovat.

Tak skvělá rada a anonym, to nechápu.....

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.19 19:26

@canaglia soukromé údaje o rodinné situaci, starej se o sebe..

canaglia
Závislačka 3917 příspěvků 20.01.19 19:26
@XXZ píše: … Samozřejmě pokud by otec zásadně nesouhlasil a tvrdil, že dochází k manipulaci nebo by takový dojem nabyl OSPOD, můžou být soudem narizeny znalecké posudky na rodiče i dítě…Vždycky je nejlepší se domluvit, byť i ta výsledná dohoda by měla v nejlepším případě být schválena soudem.

Pokud pracuješ na OSPOD, tak určitě máš dostatek zkušeností s tím, jak rodiče dokážou s dítětem od 2 let do 18 let manipulovat. Ono odfiltrovat manipulaci není tak jednoduché. Ale pokud na OSPODu pracujete tak, jako třeba v Hradci Králové, že se dětí dojdete zeptat přímo k mamince domu a v její přítomnosti, k tatínkovi se dětí ani zeptat nedojdete, no tak to je určitě profesionální věnování patřičné pozornosti názoru dítěte. Těch dětí, jejichž názor byl zjišťován jen v prostředí matky, nebo dětí, které mi tvrdily, že se u soudu bály říct pravdu, protože tam byla opatrovnice, co je s mámou kamarád, těch jsem viděl…

canaglia
Závislačka 3917 příspěvků 20.01.19 19:30
@Anonymní píše:
@canaglia soukromé údaje o rodinné situaci, starej se o sebe..

Podle té agresivity vůči mně i otci („Nelitujte peněz ani úsilí a proti otci použijte cokoliv, co můžete.“) bych byl docela nakloněný věřit tomu, že zrovna u tebe je dítě chudák obětí manipulace. Jen dotaz, nejsi učitelka?

janet9
Ukecaná baba ;) 1887 příspěvků 20.01.19 19:31

.

canaglia
Závislačka 3917 příspěvků 20.01.19 19:35
@janet9 píše: .

Hele, znáš to: „Jdou tři ženské, jedna hnusná, druhá blbá a ta třetí byla taky učitelka“ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

XXZ
Povídálka 15 příspěvků 20.01.19 19:36

@canaglia nevíte, kde pracuji, ani jaké máme postupy, takže poprosim, abyste nehazel všechny ospodaky do jednoho pytle :) my konkrétně zjišťujeme názor dítěte v podstatě výhradně v neutrálním prostředí mimo pusobeni rodičů, nejčastěji citlivě ve škole, kde máme klid a dostatek času, abychom se dítěti mohli dostatečně věnovat a vysvětlit mu vše, na co se zeptá. Hajim nejlepší zájem dítěte, ne rodiče a jejich přání, a tak by to měli mít všichni v našem oboru, ačkoliv bohužel vím, že to tak vždy není. Když mi na stole přistane uprava péče a výživy u rodiny, kde znám jednoho z rodičů byť jen vzdáleně (např. bývalý spolužák ze ZŠ), spis předávám kolegyni z důvodu možné podjatosti. Nikdy bych takovou kauzu neresila, mně samotné je to nepříjemné. Asi byste koukal, kolikrát jsem já sama podávala k soudu podnět na nařízení znaleckých posudků z důvodu možné manipulace. Umí to otcové i matky. ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.19 19:43
Zakladatelka

@canaglia Myslim, ze dite neovlivnuji. Nezasahuji do vztahu otce, ani ho pred detmi nehanim, i kdyz ja s nim vztah nemam vubec hezky. Rozvod byl kvuli jeho vysedavani po hospodach, gamblerstvi, dluhum a agresivite vuci me v jeho opilosti. Spis to bude i tim, ze se jedna o dceru a ke mne ma asi blizsi vztah. Sama mi rekla, ze by chtela bydlet se mnou a s tatou se vidat a navstevovat. Takze by se urcite nejednalo jen o vikend za 14 dni. Ale ona je lehce ovlivnitelna a verim, ze ex se svym otcem by se ji snazili manipulovat a citove vydirat (coz dela ex u i ted-jako ze ho nema rada, kdyz ona mi neco da a jemu ne, ze je mu neco lito, je schopny se i rozbrecet atd…). Ono mi to od nich bylo i receno pred rozvodem, ze me znici. Extchat je podnikatel, penize na to ma, aby mi zneprijemnoval zi­vot.

canaglia
Závislačka 3917 příspěvků 20.01.19 19:43
@XXZ píše:
@canaglia nevíte, kde pracuji, ani jaké máme postupy, takže poprosim, abyste nehazel všechny ospodaky do jednoho pytle :) my konkrétně zjišťujeme názor dítěte v podstatě výhradně v neutrálním prostředí mimo pusobeni rodičů, nejčastěji citlivě ve škole, kde máme klid a dostatek času, abychom se dítěti mohli dostatečně věnovat a vysvětlit mu vše, na co se zeptá. Hajim nejlepší zájem dítěte, ne rodiče a jejich přání, a tak by to měli mít všichni v našem oboru, ačkoliv bohužel vím, že to tak vždy není. Když mi na stole přistane uprava péče a výživy u rodiny, kde znám jednoho z rodičů byť jen vzdáleně (např. bývalý spolužák ze ZŠ), spis předávám kolegyni z důvodu možné podjatosti. Nikdy bych takovou kauzu neresila, mně samotné je to nepříjemné. Asi byste koukal, kolikrát jsem já sama podávala k soudu podnět na nařízení znaleckých posudků z důvodu možné manipulace. Umí to otcové i matky. ;)

Jasně chápu. Ale zjišťování názoru ve škole je málo, je potřeba vidět dítě v prostředí matky i v prostředí otce, z toho se dá nejvíce vypozorovat. Protože jakmile u každého tvrdí dítě něco jiného, klidně i v přítomnosti rodiče, je to mnohem cennější informace, než v „neutrálním“ školním prostředí. Ono totiž to dítě od některého z rodičů přišlo a tam zase půjde, takže i to stačí k ovlivnění. Nepodstatné ani není, zda rodiče o pohovoru vědí nebo ho tuší. A zásadně je potřeba zjišťovat, proč dítě má ten či onen názor, ono z nich leckdy vypadnou zajímavé věci. Bohužel zkušenost se zjišťováním názoru dítěte mám velmi špatnou. A samozřejmě, i otcové umí manipulovat.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Hvězda Mostu! Zdeněk Godla platí za minulost: Topí se ve statisícových dluzích!

Díky seriálu Most! se ze Zdeňka Godly (44) stala hvězda první velikosti. Lidé... číst dále >

Průšvih s gentlemanem: Hanzlíkův film do kin přilákal méně lidí než Lego příběh!

Herecké obsazení v čele s Jaromírem Hanzlíkem a Lucií Vondráčkovou slibovalo... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >