Nízké výživné?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
sebík1
Nováček 4 příspěvky 18.01.19 13:59
Nízké výživne ?

Ahoj holky mám na vás dotaz ohledně výživného… mám 3 kluky ve věku 15, 11 a 9 let a bývalí manžel na ně platí 5500kč měsíčně. Nejstarší syn bude nastupovat na učňák a bude dojíždět do školy tudíž bude potřebovat více peněz. Ráda bych poprosila o zvýșení alimentů ale byvalej pracuje jako osvč a většinu práce dělá bez papíru tudíž dokládá minialní příjem aby nemusel platit daně tak se bojím zda to má vůbec cenu. Navíc si pořídil s novou paní dítě takže má novou vyživovací povinnost. Holky myslíte že má vůbec cenu žádat o zvýšení? Díky moc za reakci.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineKriss Tina
Kelišová 7479 příspěvků 18.01.19 14:02

Určitě to zkus, tahle částka je na 3 takhle staré děti směšná (pokud je teda myšleno že na všechny dohromady platí 5500kc)

Hadumi
Extra třída :D 13681 příspěvků 18.01.19 14:02

Kdy naposledy se rozhodovalo? Tak starší si už taky může dát nějakou brigádku … jako nejhorší, co se může stát je, že ti soud návrh zamítne. Pokud se rozhodovalo, už před delší dobou, u tebe je všechno stejné, u fotra taky + má tedy to dítě, tak mu to třeba zvednou o dvě stovky …

sebík1
Nováček 4 příspěvky 18.01.19 14:06

Ano 5500kč je na všechny 3 kluky. Tyhle peníze beru od rozvodu takže je to cca 4 roky zpětně…

andelka83
Generální žvanilka 20498 příspěvků 18.01.19 14:11

Určitě bych to zkusila. Tatínci bývají vyčůrani,ale dost často soudy nejsou blbé a nesezerou jim to. Znají tyhle praktiky taktiky.

anupati
Kelišová 6566 příspěvků 18.01.19 14:13

Měli by brát v potaz průměrný výdělek na jeho pozici_v oboru ve vašem kraji. Tady ty na oko minimum se nepodporují. Slyšela jsem už o více případech v okolí, kdy to takto proběhlo.

Lama Lama
Hvězda diskuse 50636 příspěvků 4 inzeráty 18.01.19 14:13
@sebík1 píše:
Ahoj holky mám na vás dotaz ohledně výživného… mám 3 kluky ve věku 15, 11 a 9 let a bývalí manžel na ně platí 5500kč měsíčně. Nejstarší syn bude nastupovat na učňák a bude dojíždět do školy tudíž bude potřebovat více peněz. Ráda bych poprosila o zvýșení alimentů ale byvalej pracuje jako osvč a většinu práce dělá bez papíru tudíž dokládá minialní příjem aby nemusel platit daně tak se bojím zda to má vůbec cenu. Navíc si pořídil s novou paní dítě takže má novou vyživovací povinnost. Holky myslíte že má vůbec cenu žádat o zvýšení? Díky moc za reakci.

Zažádala bych na 100%, protože takovídle šmejdi, kteří se tváří, že maj minimální příjem a s tím si vyrobí 4 děti… :roll: Když mu vlítnou na účet, takk zjistí jeho skutečné příjmy. 5,5 tis na 3 děti, takle velký je fakt výsměch.

Ketris
Echt Kelišová 9809 příspěvků 18.01.19 14:26

Urcite si zazadat.. na 3 deti mi to prijde malo :think: hlavne, kdyz jeden jde tedka na ucnak..

Ketris
Echt Kelišová 9809 příspěvků 18.01.19 14:26

@Lama Lama Presne!

terrka83
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 18.01.19 14:29

Tak na tři děti je to žalostně málo. Pokud má papírově minimum, tak by mu to stejně měli počítat s průměru, kolik se v jeho oboru vydělává. Určitě to zkus, za to nic nedáš :D

Ivettk
Povídálka 40 příspěvků 18.01.19 14:41
@Hadumi píše:
Kdy naposledy se rozhodovalo? Tak starší si už taky může dát nějakou brigádku … jako nejhorší, co se může stát je, že ti soud návrh zamítne. Pokud se rozhodovalo, už před delší dobou, u tebe je všechno stejné, u fotra taky + má tedy to dítě, tak mu to třeba zvednou o dvě stovky …

„Brigádka“ v 15 letech v dnešní době a bez pomoci sehnání jí přes známé, je celkem utopie…Jako zaměstnavatel bych 15-letého školáka nevzala ani na úklid…

Celina
Závislačka 4187 příspěvků 18.01.19 14:44
@Hadumi píše:
Kdy naposledy se rozhodovalo? Tak starší si už taky může dát nějakou brigádku … jako nejhorší, co se může stát je, že ti soud návrh zamítne. Pokud se rozhodovalo, už před delší dobou, u tebe je všechno stejné, u fotra taky + má tedy to dítě, tak mu to třeba zvednou o dvě stovky …

Starší by si měl najít brigádku, protože je otec lempl vyčůraný, co si udělá kupu dětí a pak se o ně odmítá starat :nevim: ??
@sebík1 určitě ho nešetři a zažádej si…že mu není hamba, platit tohle na tři děti :cert:
To jeho poslední by mělo být v potřebách zohledněné až na konec, je to jeho boj, že si pořídil čtvrté dítě, když předchozí tři není schopen zajistit :nevim: Pokud na to máš, jdi do boje i za cenu kontroly účetnictví z FÚ, když se nestydí šetřit na vlastních dětech :poblion: a nepříznává kvůli tomu příjmy..ryzí charakter…

Hadumi
Extra třída :D 13681 příspěvků 18.01.19 14:52

@Ivettk @Celina matka bude žádat, až změna nastane, nerozhoduje se o tom, co se stane v budoucnu, než se pravomocně rozhodne, bude rok pryč. Dítě 12+ si soudci obvykle zvou k jednání, dítěti v té době bude 16… soudce se ho taky bude ptát, jestli si třeba něco přivydělává. Jasně, že jsem nemyslela práci na celý úvazek a to, že si na všechny své potřeby bude vydělávat :roll:

Zatím tu nepadlo (nebo jsem to přehlédla), čím se otec živí, že jste si tak všechny jisté, že musí vydělávat velké prachy. Třeba má reálně dvacku a to těch 5,5 při 4 dětech by bylo odpovídající…

sebík1
Nováček 4 příspěvky 18.01.19 15:01
@Hadumi píše:
@Ivettk @Celina matka bude žádat, až změna nastane, nerozhoduje se o tom, co se stane v budoucnu, než se pravomocně rozhodne, bude rok pryč. Dítě 12+ si soudci obvykle zvou k jednání, dítěti v té době bude 16… soudce se ho taky bude ptát, jestli si třeba něco přivydělává. Jasně, že jsem nemyslela práci na celý úvazek a to, že si na všechny své potřeby bude vydělávat :roll:Zatím tu nepadlo (nebo jsem to přehlédla), čím se otec živí, že jste si tak všechny jisté, že musí vydělávat velké prachy. Třeba má reálně dvacku a to těch 5,5 při 4 dětech by bylo odpovídající…

Otec dětí pracuje jako zedník a není vyjímkou že si může dovolit pod sebe vzít a zaplatit další 2 až 4 chlapy. Jezdi v BMV X5 jen to auto sežere měsíčně víc jak alimenty pro kluky. Takže si myslím že to minimum mít určitě nebude. Ještě když jsme spolu byli bylo celkem pravidelné že nosil 30až50 tisíc měsíčně ale jak říkám na černo a nejsem schopna to dokázat. Navíc je to uz více jak 4 roky …

Celina
Závislačka 4187 příspěvků 18.01.19 15:06
@sebík1 píše:
Otec dětí pracuje jako zedník a není vyjímkou že si může dovolit pod sebe vzít a zaplatit další 2 až 4 chlapy. Jezdi v BMV X5 jen to auto sežere měsíčně víc jak alimenty pro kluky. Takže si myslím že to minimum mít určitě nebude. Ještě když jsme spolu byli bylo celkem pravidelné že nosil 30až50 tisíc měsíčně ale jak říkám na černo a nejsem schopna to dokázat. Navíc je to uz více jak 4 roky …

Přesně, jak říkám, ryzí charakter :pankac:
Nemaž se s ním :cert: z takových chlapů je mi vždycky zle

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Okázalý život vévodkyň je Britům trnem v oku: Drahé róby za naše peníze!

Královská rodina s příchodem vévodkyň Kate a později Meghan pořádně ožila!... číst dále >

Lidé na mě plivou kvůli roli v Ordinaci, postěžoval si nám Ján Jackuliak

Lidé v Česku znají slovenského herce Jána Jackuliaka (40) především jako... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >