Dítě 3 roky přestalo dýchat během šimrání

4523
16.11.19 14:13

Dítě 3 roky přestalo dýchat

Ahoj, neměla jste prosím některá podobnou zkušenost jaká dnes potkala nás?

Syn 3 roky, blbli s manželem, on říká, že s nim nějak netřásl jen ho šimral.
Jenže šok malej začal být jak gumovej, přestal dýchat. Bylo to hrozné, chlap s ním zatřásl,„proplesknul“ ho - malej nereagoval, úplnej gumák.
Manžel se mu snažil otevřit pusu (napadlo mě zda mu nezapadnul jazyk). Syn byl úplně v křeči, nešlo to… Trvalo to chvíli cca 30 vteřin, ale začal i modrat. Probral se a plakal. Na pusince měl kapičku krveve - malicko zřejmě se kousnul a asi se i kousnul do tváře.

Teď spí, chodím ho kontrolovat, je v pořádku.

Přemýšlim co se mohlo stát. Chtěl se nadechnout a jak ležel na zádech zapadnul mu jazyk, nebo se může jednat o epileptický záchvat?

S Dr. samozřejmě pořeším, jen mě zajímá zda jste se někdo s něčím podobným setkal a co z toho bylo/nebylo.

Jinak kluk je zdravý, žádné zdravotní problémy nemá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2972
16.11.19 14:16

Jazyk sám od sebe bezapadne.
Mohl by to i být afektivni záchvat. Nepropleskavat, otřít obličej studenou vodou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6052
16.11.19 14:17

Kolegyni se začalo dusit dotehdy zdravé batole a byly to fibrilni křeče. Popravdě bych na tvém místě minimálně zavolala do nemocnice a zeptala se, nedokázala bych být v klidu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17253

A nekřičel u toho? že by se z toho nedokázal pak nadechnout?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17253
@Lalelale píše:
Kolegyni se začalo dusit dotehdy zdravé batole a byly to fibrilni křeče. Popravdě bych na tvém místě minimálně zavolala do nemocnice a zeptala se, nedokázala bych být v klidu.

ty jsou ale u horečky ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4228
16.11.19 14:18

Mohl si třeba vyrazit dech? Dr to určitě řekni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.11.19 14:21

Jazyk jen tak nezapadne a staci predjlon hlavy a natahne se zpet. Res s Dr :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6052
16.11.19 14:22
@ka2ka píše:
ty jsou ale u horečky ne?

Jeje to se ptáš moc. Kolegyně mi jen říkala, že jim dítě přestalo dýchat a oni ze samoty běželi lesem naproti sanitce. Ale vše dobře dopadlo, jen se to pak občas vracelo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.11.19 14:24

Me mala tohle dela, kdyz chce zacit fakt jecet, tak se nemuze jakoby nadechnout. Vetsinou staci s ni zatrast, ale minuly tyden nez jsem k ni dosla behem par sekund, tak normalne spadla ze stoje dozadu na zada, to uz me taky vydesilo, ale je v pohode.

• Nahlásit
  • Citovat
13456
16.11.19 14:25

Nevyrazil si dech? Ségra takhle jednou zakopla a nemohla se pak asi minutu vůbec nadechnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3840
16.11.19 14:25

Ja už bych byla dávno v nemocnici…vypadá to na epilepsii a ani nemusí mít pěnu u pusy. Na nic bych nečekala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4523
16.11.19 14:33

On právě ležel na měkkém na gauči. Neviděla jsem to z první řady. Jak jsem psala, manžel si s ním hrál a šimral ho. Vůbec neřval. A jak mi manžel povídal, že byl celý ztuhlý, napadla mě právě ta epilepsie :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8287
16.11.19 14:35

@Evaa.j tak vzhledem k tomu, že pusinka byla stažená v křeči a dítě bylo pokousané na tváři, tak bych si tipla, že by to opravdu mohl být epileptický záchvat, i ten spánek po záchvatu by tomu odpovídal. afektivnímu záchvatu by předcházel vztek a tam mi přijde nepravděpodobné, že by se dítě pokousla (není v křeči, jenom při vzteku nestíhá dýchat) a u febrilních křečí by to bylo v souvislosti s teplotami. něco dalšího krom nedýchání, promodrání a pokousání? stočení očí do strany nebo nahoru, záškuby končetin, křeče celého těla, pomočení? kdyby se stav opakoval, je dobré ho nahrát na mobil na video, aby lékaři viděli průběh. jinak bylo by dobré, kdyby dítě viděl lékař, natočilo se EEG, případně udělala další vyšetření, proč ten záchvat byl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4523
16.11.19 14:42

Právě že nic jiného kolem nebylo, ani křeče vztek. Jen smích jak ho manžel „mučil“ rozuměj - šimral/lechtal. Nepomočil se ani nic podobného…
Oči zavřené, to jsme nekontrolovali, snažili jsme se ho probrat. A spí proto, že touhle dobou chodí spát standardně..

Do nemocnice zajedeme, snad nějaká vyšetření udělají

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4523
16.11.19 14:46

Vzpomínám si, že se cca před rokem- možná méně, stalo cosi podobného, ale tam byl opravdu vzteklý, kousnul manžela, který ho v trestu vykázal a odnesl do pokojíku, pak opět chvíli nedýchal. Ale opět u téhle situace byl manžel a já to znám z vyprávění. Nicméně tam afekt skutečně byl

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama