Nemoc u dcerky

15.11.19 19:03

Nemoc u dcerky

Ahoj Maminky, mám prosbičku mám 25 měsíční dcerku od čtvrtka mela 39,5 a už nám klesla teplota na 37, 5 a když má nurofen tak nemá vůbec horečku. Paní doktorka dneska naměřila crp 70… Napsala nám antibiotika. Mám ji je dávat Teda?? Nebo mám počkat do pondělí než bude hotový vyter z prdelky… Teplota není tak vysoká… Jinak má ouška, srdíčko, ledviny a krk v pořádku. Děkuji moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

14300
15.11.19 19:06

Pokud dr napsala antibiotika tak je dát co nejdřív. Že nemá teplotu neznamená, že nemá v těle nějaký zánět, který to crp zvyšuje a čím víc budeš čekat, tím horší to může být :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11288
15.11.19 19:07

Samozřejmě že jí je máš dávat - postupuj podle doporučení lékaře, ne co ti kdo napíše na internetu.

Má vysoké CRP, je jasné, že je to bakteriální zánět a potřebuje ATB.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.11.19 19:08

Tak to jsi se snad měla domluvit s doktorkou, ne? Naše nepíše antibiotika jen tak, pokud je napíše, nenapadlo by mě je nedávat. Své (resp dcery) lékařce věřím, jinak bych k ní nechodila?! :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
721
15.11.19 19:09

A na co ta ATB vůbec dostala, když kromě vyššího CRP měla všechno v pořádku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
646
15.11.19 19:13

Tak doktorka ti napíše ATB pro dítě a ty se tu ptáš na netu, zda je mas dávat? :nevim:
Nezlob se na mě, ale divny přístup, mimo jiné hodnota 70 u CRP je celkem dost vysoká, to už ukazuje na bakteriální infekci. ATB normálně podávej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.11.19 19:15

Tak doktorka snad vi, co dělá. Pokud napíše ATB, tak je máš prostě dávat. Jinak by to asi nepsala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.11.19 19:18

@Ou moc děkuji… Dám ji je… Určitě… Chtěla sem pomoc od maminek :) o radu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.11.19 19:19

@garda děkuji moc :) dám

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9804
15.11.19 19:20

@Lulu. Vojtik U doktorky jsi byla urcite dopoledne. A vecer se ptas? Uz davno je mela dcera zacit uzivat :nevim: Jsi spokojena, ze dceru neco trapi, boli a ty otalis s leky, po kterych se ji ulevi? :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5163
15.11.19 19:29

Horečku měla akorát včera, dneska atb, nevíš co jí je, ale crp vysoké… osobně bych nechala udělat crp další den, jestli to půjde nahoru nebo dolů a podle toho buď dala nebo ne…
Jinak většinou se má jít k dr. až tak třetí den, kdy horečka neklesá, ty první dny stejně nic není vidět, nic „nevyleze“. A dost často trvá horečka jeden dva dny a pak je to ok, takže doktor je zbytečný, ale to většinou při nesrážení pomocí léků.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.11.19 19:34

Boze proste :roll: to se zakládá na novou módu? Hysterie z ockovani už byla tak teď hysterie z ATB? Já nerikam ať se zobaji jak bonbóny, aby to zase někdo neprekroutil ale při CRP 70 je to dost jasne. Oni ty doktoři nejsou zas tak pitomi a většinou vi co dělají…priste to dite netrap a dej ji je hned.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.11.19 19:35
@Lucie_Sx píše:
Horečku měla akorát včera, dneska atb, nevíš co jí je, ale crp vysoké… osobně bych nechala udělat crp další den, jestli to půjde nahoru nebo dolů a podle toho buď dala nebo ne…
Jinak většinou se má jít k dr. až tak třetí den, kdy horečka neklesá, ty první dny stejně nic není vidět, nic „nevyleze“. A dost často trvá horečka jeden dva dny a pak je to ok, takže doktor je zbytečný, ale to většinou při nesrážení pomocí léků.

Při crp 70 určitě neklesne, zkoušet druhy den je naprosto zbytecne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.11.19 19:41
@Lulu. Vojtik píše:
@Ou moc děkuji… Dám ji je… Určitě… Chtěla sem pomoc od maminek :) o radu

Trolíček? :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5163
15.11.19 19:57
@di.xi.nka01 píše:
Při crp 70 určitě neklesne, zkoušet druhy den je naprosto zbytecne…

Proč? Kdyby šla k doktorovi až třetí den horečky, jak se má, tak o tom crp vůbec nemusí vědět, protože to může samo přejít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama