Tříleté dítě vůbec neposlouchá

Anonymní
11.7.21 00:03

Dítě 3 roky vubec neposlouchá

Ahoj,
nevím už co mám dělat. Můj syn 3 roky vubec neposlouchá. Když mu na něco řeknu že to nesmí, to se nedělá atd. Vubec mě nevnímá a dělá to pak naopak ještě víc. Venku mi utíká. Snažím se ho co nejčastěji držet za ruku ale jsou okamžiky kdy prostě začne odemě utíkat.. Když na něho křičím, aby stál tak se na mě podívá zasměje se mi a běží dál.. Málem takhle už vbehnul do silnice. Vždy když ho pak chytnu tak mu dám na zadek a vynadam mu..Toto mě opravdu hodně štve a nevím proč to pořád dělá jsem pak na něho dost důsledná no nepomáhá to. V obchodě někdy křičí že něco chce a když mu řeknu že ne, tak udělá děsnou scénu. Největší problém co teď sním mám je ten že mě mlátí.. V klidu si hraje a zniceho nic ke mě přijde a praští mě.. Když dostane na zadek tak mi to vrátí a „pere se semnou“ mysli si že muze mít poslední slovo.. Nakonec to zkončí tak, že pak brečí a když přestane tak v tom zase pokračuje. Nevím už co stím dělat. Syna otec má mírnou mentální retardaci. Napadlo mě, že by to mohl zdědit a přemýšlím o psychologovi. Budu ráda za rady v určitých situacích. Omlouvám se pokud je něco špatně pochopitelne.. Píšu z mobilu. Děkuji za rady.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11.7.21 00:24

Agrese plodí agresi, nemlať ho :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15344
11.7.21 00:37

No, bití a řev evidentně nepomáhají, zkusila bych to jinak. V klidu a pozitivně. Deti odráží nase chování, a to dost nemilosrdně :nevim: Jinak moje zkušenost je, ze deti, které celý boží den neslyší nic nez Nech to! Nebehej! Nesmíš!, většinou vypnou poslech. Mnohem lepší je říkat, co by dítě mělo/mohlo delat. Místo Nechoď tam - Půjdeme tudy. Místo Nesahej na to - Podivej se na tohle. Když neco dítěti nechci dat v krame/pred obedem/po cestě, neříkám Ne, ale Dobře, ale dame si to doma/Tohle tu nechame, ale po obede si dame…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3498
11.7.21 00:37

Otec syna je taková zvláštní formulace. Většina by řekla manžel, přítel, nebo ex. Vy spolu nemáte dobrý vztah? Jestli tam není nějaká příčina. Jestli se pletu, tak se omlouvám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8527
11.7.21 00:45

Otec syna má mírnou mentální retardaci. Co si pod tím představit? Má třeba jen zvláštní školu? Pobírá na to invalidní důchod? Má poruchy chování? Žijete spolu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9171
11.7.21 02:13

Tak mlátí tebe jelikož jsi jej naučila, že mlácení druhého se může. Navíc pokud na nej od rána do večera hulakas, tak už to prostě ignoruje, musíš přijít s něčím novým.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4289
11.7.21 02:33

Mě se zdá syn úplně v pořádku. Normální kluk. Já můžu doporučit Dovychovat. Zkus si najít třeba na YouTube kanál a mají tam o vzteku a vzdoru. Případně mají kurz jak vychovat chlapce a holčičku nebo recept na vztek a vzdor. Bezva je taky knížka pohodové rodičovství. Mě se líbí i respektovat a být respektován. Dítě nepredeláš, už vůbec násilím a křikem. Změnit můžeš jen svůj přístup.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10884
11.7.21 06:36

Utíkání a scény v obchodě zkusí dříve či později téměř každé dítě. Některé jednou a některé to dělá opakovaně. Ve třech letech už má dost rozumu, takže vysvětlovat, vysvětlovat a vysvětlovat. Mám 3,5 letého a už moc dobře ví, že na silnici jezdí auta a nesmí do ní jen tak vyběhnout a taky to nedělá. A to měl jedno období batůžek s vodítkem. Výchova není jen o příkazech a zákazech, ale o příkladech a trpělivosti. Pokud ho biješ, nediv se, že to dělá taky. Jak má pochopit, proč můžeš ty a on ne. Navíc přijde čas, kdy mu nějaké plácnutí přes zadek bude úplně jedno. Když víš, že dělá scény v obchodě, choď nakupovat bez něj, samozřejmě, pokud je to možné. Předcházej některým situacím, v tomhle období se děti strašně rychle mění a za měsíc může reagovat úplně jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32857
11.7.21 06:57
@Anonymní píše:
Ahoj,
nevím už co mám dělat. Můj syn 3 roky vubec neposlouchá. Když mu na něco řeknu že to nesmí, to se nedělá atd. Vubec mě nevnímá a dělá to pak naopak ještě víc. Venku mi utíká. Snažím se ho co nejčastěji držet za ruku ale jsou okamžiky kdy prostě začne odemě utíkat.. Když na něho křičím, aby stál tak se na mě podívá zasměje se mi a běží dál.. Málem takhle už vbehnul do silnice. Vždy když ho pak chytnu tak mu dám na zadek a vynadam mu..Toto mě opravdu hodně štve a nevím proč to pořád dělá jsem pak na něho dost důsledná no nepomáhá to. V obchodě někdy křičí že něco chce a když mu řeknu že ne, tak udělá děsnou scénu. Největší problém co teď sním mám je ten že mě mlátí.. V klidu si hraje a zniceho nic ke mě přijde a praští mě.. Když dostane na zadek tak mi to vrátí a „pere se semnou“ mysli si že muze mít poslední slovo.. Nakonec to zkončí tak, že pak brečí a když přestane tak v tom zase pokračuje. Nevím už co stím dělat. Syna otec má mírnou mentální retardaci. Napadlo mě, že by to mohl zdědit a přemýšlím o psychologovi. Budu ráda za rady v určitých situacích. Omlouvám se pokud je něco špatně pochopitelne.. Píšu z mobilu. Děkuji za rady.

Nebij ho ty. On dělá jen to, co vidí u tebe. A co je mírná mentální retardace? Proč jsi od něj chtěla dítě?!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8051
11.7.21 07:37

Asi bych vzhledem ke zjevny dedicny zatezi chtela psychologicky vysetreni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
868
11.7.21 07:54

Nemyslím to zle, jen mě trochu udivuje to přesvědčení matek, že se tím dá něco dělat. Podle mě tedy normální chování tříleťáka, za mě je to nejhorší období. Dva roky u nás tedy tak dramatické nebyly. A musí se to jen přežít. Určitě to není tak, že plácání na zadek způsobilo, že ti odporuje.

Za mě vydržet, nastavit jasné hranice a pravila. A tresty, pokud je poruší. Například u toho bití - biješ mě, za trest odcházím a nebudu si s tebou hrát. Takto si hrát nechci. Nebo ti utíká? Trest - tak a půjdeš na kšírách. Věř mi, že to uděláš jednou, a příště si dá bacha.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
868
11.7.21 07:55

@Aduš8 V životě jsem syna neplácala, kamarádka děti taky ne, a plácaly všechny :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1777
11.7.21 08:08

Takhle se chová hodně dětí v tomto věku. Muj syn měl období vzdory od 2 do 3 let, pak se to začalo postupně zlepšovat. Bylo to na palici, 5× denně se válel po zemi vzteky a řval a řval řval. Musela jsem si vždy říkat…vydrž, vydrž..je to jen období. S tím plácáním zkušenost nemam, ale taky to některé děti dělají. Jak tu někdo psal, v klidu mu říct, když mě budeš mlátit, nebudu si s tebou hrát a odejít z pokoje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15344
11.7.21 08:39
@Dobrej_tym píše:
@Aduš8 V životě jsem syna neplácala, kamarádka děti taky ne, a plácaly všechny :nevim:

Jasně, ale je přece nesmysl říct mu, ze se to nesmí a pak ho seřezat :nevim: Nebo z toho dokonce udelat bitku kdo z koho…

Ja prožívám s dcerou teprve prvni vzdor v roce a pul (a možná naivně si myslim, ze pozdeki by to mohlo byt snazší, když se lze domluvit). A nekricet a nebít funguje dobře. Vytočí se, nervova soustava to za chvíli pobere a jedem dal. Když na křičím, ona křičí ještě vic, ja na ni, ona na mě a je to v haji. Ale největší plus klidný vychovy je, ze večer nepadnu s pocitem uplnyho vyčerpaní a marnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
603
11.7.21 08:47
@Dobrej_tym píše:
Nemyslím to zle, jen mě trochu udivuje to přesvědčení matek, že se tím dá něco dělat. Podle mě tedy normální chování tříleťáka, za mě je to nejhorší období. Dva roky u nás tedy tak dramatické nebyly. A musí se to jen přežít. Určitě to není tak, že plácání na zadek způsobilo, že ti odporuje.Za mě vydržet, nastavit jasné hranice a pravila. A tresty, pokud je poruší. Například u toho bití - biješ mě, za trest odcházím a nebudu si s tebou hrát. Takto si hrát nechci. Nebo ti utíká? Trest - tak a půjdeš na kšírách. Věř mi, že to uděláš jednou, a příště si dá bacha.

Tak tohle u nas neplati. Deti mame inteligentni, takze to neni v tom, ze by nepochopily pricinu a dusledek :mrgreen: Ale fakt si nevzpominam, ze by nekdy zabralo “jednou se spalis a priste si das pozor” :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat