2,5 letá holčička režim

5.7.21 11:07

2,5 letá holčička režim

Ahoj mamky, chci se poradit, zeptat, mám 2,5 letou holčiččku, je hodná, nejsou s ní nějaké problémy, je zdravá, ale…
první věc, režim a spaní, je to takové všelijaké, každý den je jiný, vstává různé, ale hlavně, chodí spát pozdě, můžeme mít různé aktivity přes den, je neutahatelná, 3,5 hodiny lítá v herně, neusne dřív ani za boha, pokud mi vstáva po 9 ráno, což je teď třeba, jdeme spát kolem 2, 1,5 až 2 spí, někdy i 1 hodiny, zase pak ven, večer se chodí koupat kolem8,v 9 do postele, ale není problém že usne i kolem 11, pokud vstane třeba v púl 8 je to stejně, jde spát v 1,usíná i dlouho, třeba 45 minut…
Další věc, nočník, ráno dobrý, bez problémů, ale přes den, ať jí posadim kdykoliv, nečůrá, dám plenu vyčůrá se, ještě mi to řekne, maminko č§ůrám,.pořád ji opakuju, jdeme čůrat, posadím, nechci, dám plenu, je to…
lítá venku bez plenky, roztáhne nožičky, vyčůrá se, ale přijde mi, že ji chybí takový ten pocit toho, že chce čůrat…přijde mi, že ten tam prostě není…
poslední věc, snídaně, dá si mléko, nic jiného nechce, lipánky ke svačině, pak sní oběd, ovoce baští, zeleninu nechce, ale sní cokoliv co se týká oběda, nemá s ničím problém…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1185
5.7.21 11:27

Já mám dvouleťačku. Vstáváme v 7, snídaně, lehký úklid s asistencí doma, jdeme ven/plavat/cviceni/hriste, svacina, o pul 12 jde spat, vstava meji 13. a 14. hodinou, obed, hrajeme si doma a cekame az prijde domu tata, opet ven/blbosti doma a svacina, kolem pul šesté večeře, ještě nějaký blbnutí na zahradě pak vana a do devíti v posteli (to je teď letní režim, jinak se koupe v 7 a v 8 už spí). Naši malou neunaví lítání jen tak z bůhdarma, potřehuje zaměstnat hlavu.
Je bez plen, ale je to spíš vyjimka v okolí stejne starých dětí. Je super, že tvoje dcerka hlasí, že čůrá, protože už je tam nějaké uvědomění si toho procesu. Nechala bych jí teď přes léto nahatou nebo prostě bez pleny a utírala louže a převlíkala :nevim:
No a jídlo? To je u nás příšerný boj. Ovoce, zelenina to by jedla na kila
Ale dostat do ní oběd nebo jogurt je nadlidský výkon. Takže nabízím, nabízím a většinou to pak sní pes. Občas vezme na milost trochu Lipánka nebo sýr. Ona je obecně hodně vybíravá a nerada ochutnává nové věci :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4166
5.7.21 11:30

Podle mě úplně v pohodě..dcera to má s curanim dost podobně a teď, když ji je skoro 3 a půl, tak pořád ještě ucvrkava - řekne si, až když už je trochu v kalhotech no.. a když tvoje dcera vstává ráno tak pozdě, tak bych ji nedávala po obědě, to se nedivím, že večer neusne.. moje vstávala v 5, teď už většinou vydrží do 6, někdy i do sedmi, ale po obědě už nespí a večer usne mezi 8-9…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.7.21 11:38

@darekp já právě s tím odpoledním spánkem bojuju, táta nechce slyšet, že by po o nespala, navíc nevím, jak to pak, bude ve školce, spíš mám strach, aby tam chtěla spát…
napadlo mi, že pokud vstane do 8, normálně dávat spát, ona neusne dřív jak po 5 hodinách ale…je to s ní těžký v tomhle a večer bude ležet v posteli, ale nebude prostě spát…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18212
5.7.21 12:00

Dcera vstává kolem 6., po obědě většinou spí 1-2 hodiny a večer usíná kolem 10. Kdyby vstávala kolem deváté, tak ji po obědě spát nedávám, od šesté ranní mi do večera nevydrží.

Nočník u nás neexistuje, zatím ji tam posazuju aspon na kakání, když vidím, že tlačí.

Jídlo je špatné, jen uzobává a jí jen pár potravin. Samozřejmě by se cpala sladkým, ale to omezujeme. Stačí sladký pudink, sem tam buchta, navečer kaše s trochou kakaa. Pije ještě pořád poměrně dost UM, tak 3 lahve denně…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7321
5.7.21 12:04
@kralovna12 píše:
@darekp já právě s tím odpoledním spánkem bojuju, táta nechce slyšet, že by po o nespala, navíc nevím, jak to pak, bude ve školce, spíš mám strach, aby tam chtěla spát…
napadlo mi, že pokud vstane do 8, normálně dávat spát, ona neusne dřív jak po 5 hodinách ale…je to s ní těžký v tomhle a večer bude ležet v posteli, ale nebude prostě spát…

Jako či táta? Její? Tomu prijde normalni aby dvouleté děcko bylo vzhůru do 11? Očividně už odpolední spánek nepotřebuje. V normální školce ji nikdo nutit spát nebude. Ale tam ji budeš vodit snad dřív jak na 9, celej režim se jí změní i se vstáváním, takze na odpolední spánek bude pěkně unavená. To už si tak vyspavat nebude jako doma do devíti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7008
5.7.21 12:05

Mám podobné starou dceru. Pokud by vstala v 9 tak ten den spát nejde a šla by spát až večer kolem 7… S ti může večer už by byl náročnější. Další den už by se probudila v 6 nejpozději a to pak usně v 12 a spí do 2 max v půl třetí budím.
A pak usně kolem kolem půl deváté ať 9 večer. Což je náš standartní režim.
Teď v létě pravda je to dost divoké jsme pořád někde a dost to flakame. Čůrání. Začala akceptovat nočník po druhém roce. Začalo to tím že když byla nahatá tak jsem měla téměř jistotu že si na něj vleze. Pak byla zima to jsem venku neřešila a dávala plinu a pak jak se oteplilo když už věděla že si musí sundat kalhoty než se vyčurat to dává i venku. V podstatě bych řekla že si na to přišla spíš sama než drilem. Protože tím že jsem ji vysazovala na nočník pred2. Rokem jsem jí to akorát blokla a trvala jen ho viděla. Musela si na to přijít sama. Nehody nemyva ale na spaní pro jistotu dávám plinu… Nechce se mi řešit pocurahou postel a občas nehodu má. Tohle budu řešit až po třetím roce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7008
5.7.21 12:07
@Margery píše:
Dcera vstává kolem 6., po obědě většinou spí 1-2 hodiny a večer usíná kolem 10. Kdyby vstávala kolem deváté, tak ji po obědě spát nedávám, od šesté ranní mi do večera nevydrží.

Nočník u nás neexistuje, zatím ji tam posazuju aspon na kakání, když vidím, že tlačí.

Jídlo je špatné, jen uzobává a jí jen pár potravin. Samozřejmě by se cpala sladkým, ale to omezujeme. Stačí sladký pudink, sem tam buchta, navečer kaše s trochou kakaa. Pije ještě pořád poměrně dost UM, tak 3 lahve denně…

Koukám že to máte stejně ráno brzy vstát po obědě cca 2 hoďky spánku a když je vstávání hodně pozdě tak nedat spát a jít spát třeba dřív ))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.7.21 12:11
@mackA159 píše:
Jako či táta? Její? Tomu prijde normalni aby dvouleté děcko bylo vzhůru do 11? Očividně už odpolední spánek nepotřebuje. V normální školce ji nikdo nutit spát nebude. Ale tam ji budeš vodit snad dřív jak na 9, celej režim se jí změní i se vstáváním, takze na odpolední spánek bude pěkně unavená. To už si tak vyspavat nebude jako doma do devíti.

ano její taťka, těžko se mu to vysvětluje, je v tomhle trochu jinde než já, já jsem na ní sama, odchází brzo ráno a dělá do večera, pak jí akorát nakrmí a jde ji přečíst pohádku a spát…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18212
5.7.21 12:17
@ludmilaadamkova píše:
Koukám že to máte stejně ráno brzy vstát po obědě cca 2 hoďky spánku a když je vstávání hodně pozdě tak nedat spát a jít spát třeba dřív ))

Zkoušíme budit dřív, nedat spát, ale prostě to zatím nejde. Usne klidně na pískovišti venku, zaleze si doma pod stůl, když ji vzbudíme dřív, tak bud se „vypíná“ klidně další dvě hodiny nebo nám to osladí pořádným řevem :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.7.21 12:19
@Margery píše:
Zkoušíme budit dřív, nedat spát, ale prostě to zatím nejde. Usne klidně na pískovišti venku, zaleze si doma pod stůl, když ji vzbudíme dřív, tak bud se „vypíná“ klidně další dvě hodiny nebo nám to osladí pořádným řevem :nevim:

Mě ta naše v životě nikde neusla, ale je fakt, že jí holt zkusim strčit večer dřív a nechám jí v postýlce a uvidíme co bude…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
287
5.7.21 12:23
@kralovna12 píše:
ano její taťka, těžko se mu to vysvětluje, je v tomhle trochu jinde než já, já jsem na ní sama, odchází brzo ráno a dělá do večera, pak jí akorát nakrmí a jde ji přečíst pohádku a spát…

No a když táta není přes den doma, tak mu snad může být jedno, jestli je malá vzhůru, ne? A jestli mu jde o víkendy, že chce mít po obědě klid, no tak holt pardon, má dítě, ne stroj. Nám se taky těžko loučilo s klidem po obědě, ale prostě nám kluk ani ne od dvou a půl nespí, a to vstává ráno brzy. Aspoň se můžeme těšit, že jde spát večer po Večerníčku a máme čas na sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7321
5.7.21 12:28
@kralovna12 píše:
ano její taťka, těžko se mu to vysvětluje, je v tomhle trochu jinde než já, já jsem na ní sama, odchází brzo ráno a dělá do večera, pak jí akorát nakrmí a jde ji přečíst pohádku a spát…

Tak mu nic nevysvetluj. Prostě spát nejde a hotovo. Buď ti bude vstávat rano brzo a odpoledne spát, nebo vstávat rano déle, a nebudete mít odpoledne klid. Ono to stejně jednou skončí, to se nedá nic dělat. A upřímně nechápu proč nějaký spánek dítěte řešíš vůbec s jejím tátou. Doma jseš snad s dítětem ty, tak ty vidíš jaké má potřeby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.7.21 12:33

JO, je pravda, můžu si to udělat jak budu potřebovat, to je pravda, jsem v jeho očích za generála mi bylo řečeno…ale je mi to popravdě tak nějak jedno…je fakt, že tatínek je modla a kdykoliv cokoliv já zakážu nebo se jí to nelíbí, běží za ním a jde si stěžovat, on teda znova vysvětlí a úak je klid…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13828
5.7.21 14:29

Syn má 2,5. Jí mizerně :D žije na mléku, takže neporadím. Něco sní u vaření a pak určitě stolovat společně. Nejvíce toho sní u babiček. Nočník se učí. Teď to vypadá celkem úspěšně. Nehod je mnohem méně než před týdnem. Na spaní plenu má.

Režim: vstává v pět ( teď trochu prodlužuje, dáváme ho spát později, pač nám rok vstával ve čtyři :D ), mléko, pohádka, jde si hrát, pomáhá mi s vařením, úklidem. Snídani má cca v 8.
Oběd po jedenácté hodině - první jídlo, kterého sní více, ale hlavně polévky. Pak se jde okamžitě do postýlky. Poslední dobou spí opravdu rád cca 2hod. Jinak jsem s ním od narození hodně bojovala. Spí teď víc než jako miminko.
Jak se vzbudí dostane svačinu a koune u toho na pohádku. Kolem třetí jdeme ven a vracíme se v šest na večeři. Potom koupání, pohádka ( zjistili jsme že potřebuje trochu klidu před spánkem). Uspává ho tatínek těsně před osmou hodinou. Většinou do dvaceti minut usíná.
Kdyby vstával v devět :D což by bylo úžasný, tak by v poledne spát nešel ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat