Zamlklý puberťák bez zájmu

Anonymní
3.7.21 20:17

Zamlklý puberták bez zájmu.

Chtěla bych se zeptat těch z vás, co mají doma puberťáka, jak se chová a jak s ním komunikujete. Mám syna, který má 15 let a po prázdninách jde na střední školu. Nemůžu říct, že by byl problémový, ale začíná mě trápit jeho zamlklost a nezájem. Jediný jeho koníček je hraní her. Jinak ho nic nebaví, téměř nekomunikuje, vsám od sebe už vůbec a když musí, tak používá jednoslovné odpovědi. Na druhou stranu se perfektně učí, na požádání doma pomůže a žádné problémy nedělá. Ale ve srovnání s dvěma mladšími dětmi, je takový bez života. Introvert byl vždy, ale poslední dva roky je to přímo hrozný. Omlouvám to pubertou a povahou, ale už mě to začíná znepokojovat. Mám ještě dceru 14 a syna 7 let. Dcera už je také v pubertě, tríská to s ní pěkně, přesto si popovídáme, zasmějeme se, zahrajeme hru, někam vyrazíme, ale syn absolutní nezájem. A kdyby nechtěl jen se mnou, chápu to, co s matkou, ale on nechce s nikým ani s kamarády. Minulý týden v sobotu měli rozlučku se třídou, spolužáci, kteří měli dovoleno od rodičů jeli na chatu rodičů jedné spolužačky. Já bych ho pustila a ráda, jeden spolužák mě i zastavil v obchodě a říkal, že by byli rádi, kdyby jel. Doma mu to říkám, posílám ho tam a jemu se nechce. Jenže jemu se nechce nic, jen to co musí, ale zábava žádná. Jsou prázdniny a opět je doma. Už mě to dost trápí, hysterčím zbytečně nebo je to normální a přejde to. Já bych jen nerada, aby mi takto seděl doma ještě ve 20 a nikam nechodil, nic si neužil. Jeho jediný plán na prázdniny je dvoutydenni srpnová brigáda, nic jiného nechce.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1373
3.7.21 20:32

Hele asi bych ho nechala ted nejakou dobu par mesicu v klidu. Taky jsem introvert a predstava jak me nekdo tlaci do komunikace proste nee. Jeste k tomu v puberte.
Rekni mu, ze te trosku mrzi, ze s vama vic nekomunikuje, ale ze ok ze ho zkusis respektovat a kdyby mel potrebu tak at prijde a rada ho vyslechnes. Ze ho proste ted zkusite par mesicu do konverzace apod nenutit treba jen u jidla se zeptate jak se ma apod, ze budes rada kdyz Ti aspon u toho jidla treba rekne neco malo, ale jinak nenutit, nesondovat a nechat.
Treba za par mesicu zjisti ze ten kontakt potrebuje a bude to ok a nebo proste mate doma nemluvku no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79
3.7.21 20:54

Byla jsem úplně stejná vyjma toho hraní her. Radši jsem si doma četla apod. I na tu rozlučku se základkou jsem nešla! :) :)
Každopádně hned v prváku na střední se to změnilo, sedl mi můj třídní kolektiv a od té doby jsem s nimi pořád někam chodila a našla si kamarády i mimo třídu. Já bych to nehrotila a rozhodně bych mu nevnucovala, že je s ním něco v nepořádku. Věřím, že se to zlepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
570
3.7.21 21:10

Já teda když si vzpomenu na sebe tak je přesně jako já. Včetně těch her. :lol: Nech ho, on se srovná sám. Tento rok byl takový všelijaký, čeká ho střední, zase ožije. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1783
3.7.21 21:41

@lklk taky tak, já jsem „ožila“ až na VŠ, kde jsme měli super kolektiv. Holt blbá povaha :nevim: možná bych ho trochu zatlačila k nějaké pohybové aktivitě (klidně procházka, kolo… co může i sám).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
710
3.7.21 21:44

Introvert je jedna věc a problém s komunikací druhá. Pokud to tak necháš, do budoucna můžeš čekat třeba až sociální fobie. Chlapec evidentně neumí žít reálný život a utapí se někde ve virtuálním. Já bych byla radikální, tohle mi smrdí průšvihem a je to pořád ještě dítě. Výrazně bych chlapci zredukovat čas na PC a poslala ho někam na prázdniny, třeba na tábor, nebo brigádu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat