Neshody ve výchově dcery

Anonymní
26.6.21 15:59

Neshody ve vychove dcery

Dobrý den maminky, poraďte mi prosím. Máme dvě děti, syn 2roky a dcera skoro 5 let. Dcera mě vůbec neposlouchá, hlavně když je manžel doma. Snídani ráno dcera nechce a podle manžela ani nemusí, když nechce. Nabídne se, že ji půjde něco koupit nebo ji pak dá sladkosti. To stejné se opakuje u oběda. Dcera ho nechce a manžel mi řekne, ať ji uvařím něco jiného. Dcera už odmalička když je hladová a unavená, tak strašné vyvádí, brečí a řve. A to vařím, co mají rádi. S úklidem je to stejné, opět nic nemusí nebo to za ní uklidí manžel. To stejné je večerní koupání nebo čištění zubů. Hádáme se kvůli tomu a dcera když něco nechce uklidit nebo jist, tak hned utíká za manželem a ví, že u něj najde zastání. Syn samozřejmě už vše taky vnímá a vidí ty změny chování když je manžel doma. Občas se mi z toho chce brečet. Když je manžel doma, tak bych se nejraději sbalila, vzala syna a jela pryč.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11559
26.6.21 16:15

Promluv si s manželem, tohle bych nedovolila. Za chvilku ti bude dcera a i syn skákat po hlavě, a manžel jim pomůže? Dcera nechce snídat, ok. Ale to neznamená, že jí poběží něco hned koupit, nebo dá sladkosti. Nechce oběd? Tak atˇnejí, jaký že jí máš udělat něco jinýho?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9225
26.6.21 16:31

Manžel má VELMI na HO*NO přístup k výchově. To že všechno dovolí a nic neřeší je jedna věc, ale ze jeste háže klacky pod nohy tobě to je na ránu. By mě zajímalo, jak pak bude obskakovat dva puberťák.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
803
26.6.21 16:35

Za to, jak to u vás je, nemůže dcera, ale manžel. Jestli on razantně nezmění přístup, tak se za pár let bude hodně divit, jak se jeho dětičky chovají. A ty z toho skončíš na práškách ještě o dost dřív.

Možná by to chtělo najít nějaký příklad z okolí, jak taková příliš benevolentní výchova dopadá. Kdyby se seznámil s nějakým pubertálním hulvátem, který si dělá, co chce a absolutně nerespektuje rodiče, třeba by mu to docvaklo.

Já manžela na jednu stranu chápu, asi chce být fajn táta, který děti nikdy nebuzeruje, ale takhle to vážně nejde. I když teda znám jednu rodinu, kde se dětem přesně takhle vyvářelo a skákalo se podle všech jejich momentálních rozmarů, takže je na to možná zvyklý z dětství?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
119
26.6.21 16:53

U výchovy dětí musí rodiče velmi zřetelně vystupovat stejně, aby děti věděly, že to prostě platí a nestačí běžet zvlášť za tátou/mámou. Takže nezávidím. Promluvte si a proberte, jak se k určitým situacím stavíte a snažte se najít postoj, který v ten okamžik budete držet oba. Určitě se najde něco mezi striktním - ten oběd snis a benevolentnim - uvaříme ti X dalších možností.
Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
26.6.21 16:54
@annali píše:
Za to, jak to u vás je, nemůže dcera, ale manžel. Jestli on razantně nezmění přístup, tak se za pár let bude hodně divit, jak se jeho dětičky chovají. A ty z toho skončíš na práškách ještě o dost dřív.

Možná by to chtělo najít nějaký příklad z okolí, jak taková příliš benevolentní výchova dopadá. Kdyby se seznámil s nějakým pubertálním hulvátem, který si dělá, co chce a absolutně nerespektuje rodiče, třeba by mu to docvaklo.

Já manžela na jednu stranu chápu, asi chce být fajn táta, který děti nikdy nebuzeruje, ale takhle to vážně nejde. I když teda znám jednu rodinu, kde se dětem přesně takhle vyvářelo a skákalo se podle všech jejich momentálních rozmarů, takže je na to možná zvyklý z dětství?

Ano, jeho maminka se chová stejně tak. Nechceš nemusíš, uvařím ti něco jiného. On je hodnej, věnuje se dětem na 100 procent, ale mě to štve. Dcera, ví, že s ním nic nemusí a hned je tatí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51139
26.6.21 16:57
@mimky píše:
Ano, jeho maminka se chová stejně tak. Nechceš nemusíš, uvařím ti něco jiného. On je hodnej, věnuje se dětem na 100 procent, ale mě to štve. Dcera, ví, že s ním nic nemusí a hned je tatí.

Tak ať uvaří tatínek ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
26.6.21 16:58
@Svetluska55 píše:
U výchovy dětí musí rodiče velmi zřetelně vystupovat stejně, aby děti věděly, že to prostě platí a nestačí běžet zvlášť za tátou/mámou. Takže nezávidím. Promluvte si a proberte, jak se k určitým situacím stavíte a snažte se najít postoj, který v ten okamžik budete držet oba. Určitě se najde něco mezi striktním - ten oběd snis a benevolentnim - uvaříme ti X dalších možností.
Držím palce.

Už jsme si promlouvali mockrat, ale žádná změna. Místo, aby mě podporil tak jde proti mně. Děsím se, jak to u nás bude vypadat až budou starší. Já budu ta nejhorší a on ten nejhodnější a děti si budou dělat, co budou chtít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
26.6.21 17:09
@arinecka píše:
Promluv si s manželem, tohle bych nedovolila. Za chvilku ti bude dcera a i syn skákat po hlavě, a manžel jim pomůže? Dcera nechce snídat, ok. Ale to neznamená, že jí poběží něco hned koupit, nebo dá sladkosti. Nechce oběd? Tak atˇnejí, jaký že jí máš udělat něco jinýho?

Když manzel není doma, tak poslouchá, ale jakmile je doma, tak je obrat. Dělá s ním, co chce a případně nechce a tatínek vyhoví. A já už vážně nevím, co dělat. Mám tu třetí dospělé dítě, které místo mé podpory ji přitakává.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11559
26.6.21 17:10
@mimky píše:
Už jsme si promlouvali mockrat, ale žádná změna. Místo, aby mě podporil tak jde proti mně. Děsím se, jak to u nás bude vypadat až budou starší. Já budu ta nejhorší a on ten nejhodnější a děti si budou dělat, co budou chtít.

No jak, bude to tak, že ty budeš pro děti jen prudič, a táta bude nej. Budeš doma jen na úklid, vaření a praní. A děti tě budou mít pěkně na háku. To už dcera dělá tedˇ. Když bych dceři na něco řekla ne, a ona by spustila tatí, tak bych už fakt bouchla. Prostě ne a tečka. A pokud by nastoupil tatík, a dovolil jí, co jsi ty zakázala, tak by byl další výbuch. Utni to, dokud je relativně čas, za pár let už nezmůžeš vůbec nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
26.6.21 17:11
@lucenka píše:
Tak ať uvaří tatínek ;)

Ono to není jen o tom vaření, je to i o uklízení, večerní hygieně, pobytu venku. Prostě ji vyhoví ve všem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11559
26.6.21 17:12
@mimky píše:
Když manzel není doma, tak poslouchá, ale jakmile je doma, tak je obrat. Dělá s ním, co chce a případně nechce a tatínek vyhoví. A já už vážně nevím, co dělat. Mám tu třetí dospělé dítě, které místo mé podpory ji přitakává.

Tak manžel ale musí pochopit, že tímhle přístupem z ní vychovává rozmazlenýho spratečka :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
26.6.21 17:21
@arinecka píše:
No jak, bude to tak, že ty budeš pro děti jen prudič, a táta bude nej. Budeš doma jen na úklid, vaření a praní. A děti tě budou mít pěkně na háku. To už dcera dělá tedˇ. Když bych dceři na něco řekla ne, a ona by spustila tatí, tak bych už fakt bouchla. Prostě ne a tečka. A pokud by nastoupil tatík, a dovolil jí, co jsi ty zakázala, tak by byl další výbuch. Utni to, dokud je relativně čas, za pár let už nezmůžeš vůbec nic.

On je další výbuch, jenže s manželem nepohnu a pak jsem tu jen já za hysterku a mám se uklidnit. Když není manžel doma, tak vše funguje. Nejis- nejez- sladkosti nebudou, když jsme venku a řeknu jdeme domů, tak se jde a večerní hygiena také bez problémů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
26.6.21 17:27
@arinecka píše:
Tak manžel ale musí pochopit, že tímhle přístupem z ní vychovává rozmazlenýho spratečka :nevim:

Už jsem mu to říkala. Změna žádná. Kdybych nekojila syna, tak si udělám svobodný vikend, aby si to zkusil všechno sám, jak je to těžké když neposlouchá. Bojím se, že až pak bude větší, tak uz nebude poslouchat i když nebude doma manžel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
26.6.21 17:32
@Cenarius píše:
Manžel má VELMI na HO*NO přístup k výchově. To že všechno dovolí a nic neřeší je jedna věc, ale ze jeste háže klacky pod nohy tobě to je na ránu. By mě zajímalo, jak pak bude obskakovat dva puberťák.

Budou nám skákat po hlavě, jak píšeš. A když budu něco namítat, tak budu ta nejhorší. Jenže manžel to nevidí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat