Třídní důtka-pozdní příchody

Anonymní
23.6.21 18:20

Třídní důtka-pozdní příchody

Jsem naštvaná, potřebuji se vypovídat a zeptat se vás ostatních rodičů, zda by jste to přešli nebo nějak řešili. Syn (6třída) je takový bohem a salamista a občas se za tu krátkou dobu co chodily do školy stalo že mu ujel spoj. Tím pádem přišel pozdě do školy. A dnes přišel s tím, že za to dostane třídní důtku. Mě se to vůbec nelíbí, protože na online vyučování byl včas to jsem hlídala a kolikrát byly ve škole? Pro ty děti je to opět změna a za mě by po tohle divném roce neměli řešit pár pozdních prichodu takto tvrdě. Co si o tom myslíte vy?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1592
23.6.21 18:25

Zalezi kolik tech pozdnich prichodu bylo. Uz chodi do skoly par let, timhle silenym rokem bych to neomlouvala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24067
23.6.21 18:26
@Anonymní píše:
Jsem naštvaná, potřebuji se vypovídat a zeptat se vás ostatních rodičů, zda by jste to přešli nebo nějak řešili. Syn (6třída) je takový bohem a salamista a občas se za tu krátkou dobu co chodily do školy stalo že mu ujel spoj. Tím pádem přišel pozdě do školy. A dnes přišel s tím, že za to dostane třídní důtku. Mě se to vůbec nelíbí, protože na online vyučování byl včas to jsem hlídala a kolikrát byly ve škole? Pro ty děti je to opět změna a za mě by po tohle divném roce neměli řešit pár pozdních prichodu takto tvrdě. Co si o tom myslíte vy?

Jestli svého bohéma a salámistu budeš takhle obhajovat a protěžovat pokaždé, když bude muset nést následky svého chování, tak ti jednou pro stovku vrazí facku a už ti nikdo nepomůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
312
23.6.21 18:27

Taky bych to neomlouvala. Zvladaji to vsichni, tak proc ne tvuj syn. Do prace taky nechodis pozde, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1363
23.6.21 18:28

Mě by se zase nelíbilo kdyby žáci do školy chodili jak se jim zachce, jednou se to stane, ale jestli tak chodil pravidelně, tak se nedivim

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
326
23.6.21 18:28

Třídní důtka je opravdu nic. Je to velmi mírné kázeňské opatření. Možná to tvého syna popostrčí, aby mu spoje v budoucnu neujížděly. Sorry, ale působíš hyperprotektivně. Pokud tvůj syn nemá diagnózu (Asperger, ADHD, ADD), tak by v šesté třídě měl vědět, že do školy se chodí včas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
186
23.6.21 18:31

Důtka třídního učitele se uděluje za 6-8 pozdních příchodů. To, že tam nechodil celé pololetí není omluva, spíše naopak. Taky by jich mohl nasbírat více a mít tvrdší postih. Na to, kolikrát se letos šlo do školy, jich nasbíral dost, to se na mě nezlob. Možná by jste si měli společně sednout a vysvětlit klukovi, proč je chození včas důležité. Až bude chodit do práce, nikoho nebude zajímat, jestli je nebo není salámista. V jeho vlastním zájmu by jste to měli brát jako výchovný prostředek k tomu, aby se naučil být dochvilný a nerozčilovat se na učitele.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.6.21 18:31

Školní řád

Ve školním řádu máš jasně napsáno, co se smí a co nesmí a co a jak se kázeňsky trestá. Ty děti ten řád četly a ty taky.

Tvé dítě nedostalo poznámku za pozdní příchod? Říkáš, že mu párkrát ujel spoj. Proč jsi to neřešila hned poprvé? Proč to řešíš až když dítě dostane třídní důtku?

Nedostalo jako první kázeňský postih napomenutí? Preskočení stupňů postihu je většinou jen při hrubém porušení…

A hlavně, proč to neřešíš s tím dítětem? U vás nejsou pravidla, která se musí dodržovat?

Než se vztekat nad kázeňským postihem, který je zřejmé podle platného školního řádu, bych se zaměřila na výchovu toho salámisty, který dokázal za 3 měsíce docházky, si vysloužit třídní důtku. :nevim:

PS-můžeš podat odvolání

• Citovat
  • Nahlásit
2197
23.6.21 18:32

Ty jo co si to ta ucitelka dovoluje trestat pozdni prichody, jeste kdyz se i stalo ze prisel vcas a doma z pelechu k pocitaci to taky stihal, jako kam ten svet speje ze jo? Na co by mel umet chodit vcas, vzdyt je to pro zivot stejne naprd navyk.
A ted vazne. Za dob meho detstvi by citelny trest nasledoval i doma. Jestli vidi ze ty jeste obvinujes skolu, tak na nejaky slusny chovani brzy zapomen a brzo bude mit na salamu i tebe a nejaka tvoje pravidla o vcasnych prichodech z kalby, davani vedet kde je a kdy prijde apod.

Příspěvek upraven 23.06.21 v 18:33

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25029
23.6.21 18:33

Mám taky salamistu a stát se to jemu, řeknu mu „Dobře ti tak. Co s tím hodlas v příštím školním roce delat, abys nedopadl stejně?“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
9722
23.6.21 18:34
@Anonymní píše:
Jsem naštvaná, potřebuji se vypovídat a zeptat se vás ostatních rodičů, zda by jste to přešli nebo nějak řešili. Syn (6třída) je takový bohem a salamista a občas se za tu krátkou dobu co chodily do školy stalo že mu ujel spoj. Tím pádem přišel pozdě do školy. A dnes přišel s tím, že za to dostane třídní důtku. Mě se to vůbec nelíbí, protože na online vyučování byl včas to jsem hlídala a kolikrát byly ve škole? Pro ty děti je to opět změna a za mě by po tohle divném roce neměli řešit pár pozdních prichodu takto tvrdě. Co si o tom myslíte vy?
Že může být rád, že se mu to nenasčítalo na ředitelskou důtku nebo dvojku z chování.

Ale tak jako… Jasněže ho můžeš omlouvat místo výchovného trestu. :roll: Si dělej, co chceš. A až mu bude třicet, můžeš tu chodit plakat, jak si žádnou práci neudrží, protože to má na párku a je salámista. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19345
23.6.21 18:36

Jo řešila bych to, ale se synem…tys ho musela hlídat i na online? to teda moc návyky nemá…omlouvat pozdní příchody změnou? to asi ne…a třídní důtka je na místě, ačkoliv to žádnou váhu nemá…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13299

Třídní důtka je zasloužená. Příště by si měl dávat pozor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53482

Třídní důtka přece nic neovlivní. Právě, do školy chodí chvíli a kolik má pozdních příchodů? Já jí dostala asi ve 2. třídě za 3 pozdní příchody. kdyby dospělý chodil pozdě tak v lepším případě si ten čas musí nadělat. Má chodit včas. Možná si na to bude dávat víc pozor ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9821
23.6.21 18:38

Takže nezodpovědné dítě je bohém, úžasné.
Tím hůř, že to stihl nasbírat jen za krátkou docházku. Je docela nehoráznost, že se ti trest nelíbí, místo abys to řešila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat