Piersing v nose - syn

75
17.6.21 10:32

Piersing v nose - syn

Dobrý den, prosím o názor. Syn, 15 a půl, si po skončení zš chce nechat dát piersing do nosu. Ptal se mě a manžela na názor a nám se to nelíbí, ale nechceme mu to zakázat. Já si hlavně myslím, že i když mu to nedovolíme a nedáme mu souhlas jít do salónu, kde mu to odborně udělají, nechá si to píchnout časem i přes to od nějakého kamaráda. Touží po tom už téměř dva roky, proto vím, že to není chvilkový rozmar. Nadšená z toho nejsem, ale manžel, ač mu to nezakazuje, mu říká, že ho lidi budou už podle vzhledu soudit a že bude za lúzra a tak. Jaký je na to váš názor, myslíte, že ho budou lidi soudit nebo je to dneska už normální jak tvrdí syn a jaký byste třeba použili argument, pokud byste ho chtěli od piersingu odradit? Děkuji předem za odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3483
17.6.21 10:38

Nikdy jsem neviděla piercing v nose u kluka, přijde mi to spíš holčičí záležitost. Nechce radši do obočí? Jinak piercing je dneska úplně normální, po pubertě to většina lidí sundá a všem z mého okolí dírky zarostly hezky. Buď ráda, že nechce roztahovák do ucha, toho už by se nezbavil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1367
17.6.21 10:42

@Serpentini asi tak nejak.. piersing je jeste v pohode :) fakt. Mamku na Vanoce mohlo klepnout, kdyz si vsimla, ze mam tetovani (v ty dobe uz druhy - prvni viditelny a uz jsem ho mela pul roku). Taky byla vzdycky proti jak tetovani tak pirsingu.. no proste jsem si pockaka do tricitky a udelala to tak jako tak a mamka si muze lamentovat a rikat ze dalsi ne, ale az ji prijdu s dalsim tak s tim proste nic nenadela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17383
17.6.21 10:43

Ano, fakt je lepší aby mu to uděali v salonu, než aby si to píchali s kamarády.

Hele je to jeho způsob, jak hledat sám sebe, ničemu to nevadí a ničemu to neubližuje. Časem to prostě sundá.

Neargumentuj, je to jeho tělo, on má právo o něm rozhodovat a vy úplně ne, je svéprávný. Primárně bych mu to neplatila, ať si na to vydělá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75
17.6.21 10:44

@Serpentini in chce takový to co se dává dolů, na nosní přepážku. Něco takovýho…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75
17.6.21 10:46
@Ou píše:
Ano, fakt je lepší aby mu to uděali v salonu, než aby si to píchali s kamarády.

Hele je to jeho způsob, jak hledat sám sebe, ničemu to nevadí a ničemu to neubližuje. Časem to prostě sundá.

Neargumentuj, je to jeho tělo, on má právo o něm rozhodovat a vy úplně ne, je svéprávný. Primárně bych mu to neplatila, ať si na to vydělá.

Jj, děkuju, takhle nějak to podávám manželovi. Chtěl mu to nejdřív striktně zakázat. A platit si to bude sám, po nás chce jen ten souhlas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
353
17.6.21 10:49

Vždyť o nic nejde :roll:

Přání vytetovat si obrovského zeleného draka na záda je horší :mrgreen: moje spolužačka si nechala od kamaráda v 9 třídě nakreslit zelené něco :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: teď je jí skoro 30 a vypadá to příšerně :mrgreen: Už několik let se to snaží odstranit, ale žádná sranda :mrgreen:

Já měla od 17 do 25 piercing v jazyku. Od 18 do 22 piercing v pupku a ve 30 jsem si sama pichla nos. Ale nelíbilo se mi to, tak to šlo pryč. Nikdo mě nesoudil a hlavně piercing je náušnice. Dá se kdykoli vytáhnout. Není to chirurgické rozdvojení jazyka :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5195
17.6.21 10:49
@barasepka píše:
@Serpentini in chce takový to co se dává dolů, na nosní přepážku. Něco takovýho…

M, slim, ze si to s necim nepletu, ale piercing na nosni prepazce neni tak bezpecny, vygoogli si to..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75
17.6.21 10:51
@lilith1 píše:
M, slim, ze si to s necim nepletu, ale piercing na nosni prepazce neni tak bezpecny, vygoogli si to..

Vygooglim díky. A dám mu popř. přečíst. Jenže mám strach, že i kdyby mu hrozilo upadnutí nosu, stejně do toho půjde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17383
17.6.21 11:02
@barasepka píše:
Jj, děkuju, takhle nějak to podávám manželovi. Chtěl mu to nejdřív striktně zakázat. A platit si to bude sám, po nás chce jen ten souhlas.

hele - jestli chce tvůj muž se svým synem přežít jeho dospívání, měl by se hluboce zahloubat do toho, jak moc ho vytáčel jeho otec a co to udělalo s jejich vztahem…

Ale taky by si měl vzpomenout, že von měl v 15 daleko víc energie, než má teď a že fotr ty silové války vždycky prohrává a nebo je to psychopat co syna zlomí. Je potřeba najít ty fakt podstatný věci, na kterých je třeba trvat, v ostatních dát synovi svobodu a učit ho nést její následky a bojovat o jeho důvěru, protože jinak se nedá pomoci s tím, kde fakt hrozí průšvih.

Uhlazený vzhled k těm nejdůležitějším hodnotám co chce svému synovi předat sice může patřit, ale teda no. Já bych si vybrala jiná témata.

Jasně že to nejspíš bude nejvíc vytáčet přesně to, na co sám narážel… Anastavit si ty hranice je fakt náročný. protože otec- kámoš taky není dobrý model. Je to těžký, protože naše děti nás mají prokouknuté a umí zcela spolehlivě zabrnkat na to, co nás vytočí do běla :-D

Příspěvek upraven 17.06.21 v 11:05

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18142
17.6.21 11:04

Já bych mu to povolila, minimálně přes prázdniny si to užije a sám pak uvidí, zda si ho tam nechá, nebo ne. Pokud nejde dál studovat nějaký prestižní obor, kde by to mohlo u zapšklých učitelek vyvolat nevoli, tak bych ho neřešila. Ještě mu můžeš nabídnout neinvazivní řešení - jenom nacvakávací-magnetický piercing, taky jsem ho v nose dlouho nosila :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
942
17.6.21 11:06

Já si do 18ti musela na tetování i piercingy poctivě počkat. Nikdy mě nenapadlo, že bych si něco takového nechala udělat za zády rodičů. V tu dobu mě to hrozně štvalo, ale respekt k rodičům byl silnější. Každopádně mi nic neuteklo. Já osobně bych mu to na střední už dovolila. Ten piercing se dá kdykoliv vytáhnout a nebude toho časem třeba litovat. Tetování je horší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
942
17.6.21 11:09
@Serpentini píše:
Nikdy jsem neviděla piercing v nose u kluka, přijde mi to spíš holčičí záležitost. Nechce radši do obočí? Jinak piercing je dneska úplně normální, po pubertě to většina lidí sundá a všem z mého okolí dírky zarostly hezky. Buď ráda, že nechce roztahovák do ucha, toho už by se nezbavil.

Zrovna tento typ piercingu je mezi mladými momentálně velice populární. I kluci je nosí. Éra piercingu v obočí už dááávno skončila…

Příspěvek upraven 17.06.21 v 11:20

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75
17.6.21 11:11

@Ou Dám mu tohle přečíst, díky. Ono se s manželem dá domluvit, netrvá si zarputile na svým, myslím, že si z toho něco vezme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24444
17.6.21 11:16

Popovídala bych si s ním, co přesně a kam chce dát, jaká je o to péče a tak. Já sama mám několik piercingů, první „druhou“ dírku do ušního lalůčku mi píchala tátova druhá manželka u nich v koupelně :jazyk: :mrgreen: bylo mi 15.
Už si ani nepamatuju, co na to říkala máma, ale asi žádná tragedie (vzhledem k tomu, jak mě drtila v jiných věcech, tak tohle si vůbec nepamatuju, takže jí to asi nevadilo).

Já osobně bych řekla, ať si dobře rozmyslí nějaké nevratné věci typu tetování v obličeji, roztahovák do ucha nebo jak bylo uvedeno výše, rozdvojení jazyka :roll:, ale piercing nosu, s tím bych byla v klidu. Jestli je s tím v klidu on, že to nosí především holky.

Líbí se mi jemný stříbrný, případně černý kroužky  

Jen bacha, u jednoho to obvykle nekončí, tak se připravte :lol: :lol:

Příspěvek upraven 17.06.21 v 11:21

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat