Dcera x babička x pearcing

Anonymní
15.6.21 18:01

Dcera x babička x pearcing

Dobrý podvečer všem,
Pokusím se být co nejstručnější.
Mám dosti komplikovaný a ne úplně dobrý vztah se svojí matkou. Ona je velice direktivní typ a očekává ode mne „poslušnost“ i v mých téměř 50ti letech. Pokud není po jejím citově vydírá, překrucuje věci, manipuluje. Já „neposlouchám“ a podle toho to celé vypadá. Přes tohle všechno se ale máme rády, vím, že kdyby bylo potřeba pomůže mi a já jí samozřejmně taky.
Příští víkend se koná menší rodinná sešlost u rodičů na chalupě. Já tam z pracovních důvodů nepojedu, ale měla jet moje 16ti letá dcera společně se strýcem/mým bratrem a se sestřenicí/mojí neteří. Vyšlo to ale, tak, že dcera je na sobotu dopoledne objednaná na pearcing. Chtěla tedy jet po zákroku vlakem a na chalupu by dorazila až v sobotu odpoledne.
Dnes mi matka telefonicky sdělila, že nemá cenu, aby tam dcera přijela jenom na jednu noc, oni tam budou od pátku a v neděli ráno je rozchod. A že jí tam čerstvě po pearcingu nechce, že kdyby nastaly komplikace ať si je řeším já doma. A ať tam tedy dcera nejezdí a že jí to mám vyřídit. Na to jsem teda řekla, že pokud ji tam nechce ať jí to řekne sama-to byl samozřejmně oheň na střeše. Nicméně dceři zavolala a ač na ní nebyla tak drsná, jako na mě, řekla jí v podstatě totéž, co mně a dcera i když se tváří, jako, že nic vidím, že je z toho celkem špatná. Plus samozřejmně dostala další x tou přednášku o hnusnosti pearcingu.
Vím, že spousta rodičů by pearcing 16ti letému nepovolila, ale my máme s dcerou vztah nastavený tak, že pokud je to jenom trochu možné dávám jí volnost a možnost se rozhodovat po svém. A hodně spolu mluvíme. Myslím, si že i díky tomu o její pubertě prakticky nevím, je bezproblémová, dobře se učí, moji důvěru zatím nikdy nezklamala…
Podle mojí mámy jsem praštěná a nezodpovědná a celá moje výchova je hrozná.
Rady ani nečekám, jenom je mi dcery líto a chtěla jsem se vykecat.
Jinak si myslím, že je to celé o tom, že máma s pearcingem kategoricky nesouhlasí a jenom chce dceru trestat…
Prosím anonym nebo smazat. Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
30577
15.6.21 18:06
@Anonymní píše:
Dobrý podvečer všem,
Pokusím se být co nejstručnější.
Mám dosti komplikovaný a ne úplně dobrý vztah se svojí matkou. Ona je velice direktivní typ a očekává ode mne „poslušnost“ i v mých téměř 50ti letech. Pokud není po jejím citově vydírá, překrucuje věci, manipuluje. Já „neposlouchám“ a podle toho to celé vypadá. Přes tohle všechno se ale máme rády, vím, že kdyby bylo potřeba pomůže mi a já jí samozřejmně taky.
Příští víkend se koná menší rodinná sešlost u rodičů na chalupě. Já tam z pracovních důvodů nepojedu, ale měla jet moje 16ti letá dcera společně se strýcem/mým bratrem a se sestřenicí/mojí neteří. Vyšlo to ale, tak, že dcera je na sobotu dopoledne objednaná na pearcing. Chtěla tedy jet po zákroku vlakem a na chalupu by dorazila až v sobotu odpoledne.
Dnes mi matka telefonicky sdělila, že nemá cenu, aby tam dcera přijela jenom na jednu noc, oni tam budou od pátku a v neděli ráno je rozchod. A že jí tam čerstvě po pearcingu nechce, že kdyby nastaly komplikace ať si je řeším já doma. A ať tam tedy dcera nejezdí a že jí to mám vyřídit. Na to jsem teda řekla, že pokud ji tam nechce ať jí to řekne sama-to byl samozřejmně oheň na střeše. Nicméně dceři zavolala a ač na ní nebyla tak drsná, jako na mě, řekla jí v podstatě totéž, co mně a dcera i když se tváří, jako, že nic vidím, že je z toho celkem špatná. Plus samozřejmně dostala další x tou přednášku o hnusnosti pearcingu.
Vím, že spousta rodičů by pearcing 16ti letému nepovolila, ale my máme s dcerou vztah nastavený tak, že pokud je to jenom trochu možné dávám jí volnost a možnost se rozhodovat po svém. A hodně spolu mluvíme. Myslím, si že i díky tomu o její pubertě prakticky nevím, je bezproblémová, dobře se učí, moji důvěru zatím nikdy nezklamala…
Podle mojí mámy jsem praštěná a nezodpovědná a celá moje výchova je hrozná.
Rady ani nečekám, jenom je mi dcery líto a chtěla jsem se vykecat.
Jinak si myslím, že je to celé o tom, že máma s pearcingem kategoricky nesouhlasí a jenom chce dceru trestat…
Prosím anonym nebo smazat. Děkuji

No nevím, to se fakt ten pearcing neda odložit? Má před sebou celé prázdniny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.6.21 18:10
@vokishka píše:
No nevím, to se fakt ten pearcing neda odložit? Má před sebou celé prázdniny.

Tak samozřejmně, že by to mohla odložit. Ale celé prázdniny bude pracovat jako instruktor na táboře cca 300km od domova. A taky bych řekla, že je dost velká na to, aby se mohla a dokázala sama rozhodnout jestli se jí vyplatí, nebo nevyplatí a jestli se jí chce, nebo nechce tam jet…

• Citovat
  • Nahlásit
30577
15.6.21 18:12
@Anonymní píše:
Tak samozřejmně, že by to mohla odložit. Ale celé prázdniny bude pracovat jako instruktor na táboře cca 300km od domova. A taky bych řekla, že je dost velká na to, aby se mohla a dokázala sama rozhodnout jestli se jí vyplatí, nebo nevyplatí a jestli se jí chce, nebo nechce tam jet…

Tak rozhodla se, že dá přednost něčemu jinému před tím, že pojede dřív na oslavu. Její volba. Ale nemůže se cítít dotčená, že se babička cítí ukřivděně, proto řekla, co řekla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3286
15.6.21 18:13

Psychologický způsob, kterým tvá matka vnučku trestá je nechutný. Přemýšlím, jestli bych byla ochotná okolo prarodičů tak skákat, kdyby mi tohle před x lety dělali.

S dcerou si normálně promluv, že je to od babičky trest a snaha manipulovat kvůli něčemu co se jí nelíbí a spolu se tomu zasmějte, zkuste to zlehčit. Matce bych řekla, aby se někdy nedivila, až se jí to vrátí zpět. To že ty ji znáš a pomůžete si, neznamená že to samé bude platit i s tvým dítětem. A když je v rodině průser, je třeba hodně rukou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
227
15.6.21 18:21

A kam si ten prepich (piercing) dáva? :lol: Tipujem pupok.
Poznám babu čo má ponižej pupka 3 (či dokonca 4?) horizontálne a ešte jeden vertikálny. Neukázala, ale snažím sa predstaviť si to. Kam sa to zmestí 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.6.21 18:22
@vokishka píše:
Tak rozhodla se, že dá přednost něčemu jinému před tím, že pojede dřív na oslavu. Její volba. Ale nemůže se cítít dotčená, že se babička cítí ukřivděně, proto řekla, co řekla.

Není to oslava. Jenom se tam sejde ta část rodiny, která může tento víkend a nemůže potom ten další. Nic se neslaví.

• Citovat
  • Nahlásit
50910
15.6.21 18:22

Tvoje dcera nejspíš moc dobře věděla, že ten víkend bude sešlost, když se objednávala na piercing. Dala přednost piercingu před rodinou, tak holt ponese následky. Nikdo ji nenutil, aby si to dávala na stejný termín.
A babičce se nedivím, že ji tam nechce po zákroku, byť drobném. Akorát by to byl pro ni stres.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3286
15.6.21 18:23
@Adaleks píše:
A kam si ten prepich (piercing) dáva? :lol: Tipujem pupok.
Poznám babu čo má ponižej pupka 3 (či dokonca 4?) horizontálne a ešte jeden vertikálny. Neukázala, ale snažím sa predstaviť si to. Kam sa to zmestí 8o

A není to její věc? :think: (té baby) Když s tím za mnou přišla kamarádka, usmívala jsem se protože mi bylo jasné, že je to její vzdor životní situaci, ale je to její věc co si provede, pokud se nejde doživotně nějak zmrzačit, tak ať si to prožije :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
227
15.6.21 18:25
@Altavista píše:
A není to její věc? :think: (té baby) Když s tím za mnou přišla kamarádka, usmívala jsem se protože mi bylo jasné, že je to její vzdor životní situaci, ale je to její věc co si provede, pokud se nejde doživotně nějak zmrzačit, tak ať si to prožije :)

Samozrejme že je. Ja to nehodnotím, naopak sa mi to páči. Ale narvať si tam toľko? Rozum nebere

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3286
15.6.21 18:26

No hruuuza puberťák si dovolil něco si naplánovat, nebude na chatě celou dobu, přijede později.

Ségra mi teď zrušila naplánovaný aquapark, že by raději byla s kamarády, se na ni asi mám mračit a nějak ji potrestat a já blbá se jen zasmála.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
741
15.6.21 18:29

To, co babička předvádí, je luxusní vydírání. Dcera si může dát piercingů kolik chce a kdy chce. V šestnácti je fajn zeptat se rodičů, co oni na to, ale rozhodně nepotřebuje požehnání nikoho z širší rodiny. Babičce se to líbit nemusí, ale to je tak jediné, co s tím může.

Chápu, že dceru mrzí, že ji babička na oslavě nechce, ale ať sebou nenechá manipulovat. Babička musí pochopit, že dobré rodinné vztahy nejsou samozřejmost, ale člověk se taky musí nějak chovat, aby si je udržel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3286
15.6.21 18:29
@Adaleks píše:
Samozrejme že je. Ja to nehodnotím, naopak sa mi to páči. Ale narvať si tam toľko? Rozum nebere

Někdy chce člověk až zbytečně více, to uznávám :)) Adrenalin a nějaká absence vnitřní stopky možná? :))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2480
15.6.21 18:30

Normálně bych se sebrala a na tu chalupu večer dorazila, jak bylo v plánu. Zbytek rodiny ji tam určitě rád uvidí, pokud je normální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.6.21 18:31
@lucenka píše:
Tvoje dcera nejspíš moc dobře věděla, že ten víkend bude sešlost, když se objednávala na piercing. Dala přednost piercingu před rodinou, tak holt ponese následky. Nikdo ji nenutil, aby si to dávala na stejný termín.
A babičce se nedivím, že ji tam nechce po zákroku, byť drobném. Akorát by to byl pro ni stres.

Ne nevěděla to. Dozvěděla se to dnes. Na pearcing je objednaná cca 3 týdny.
Pravděpodobnost nějakých zásadních komplikací, které by vyžadovaly lékařský zásah je tedy podle mého názoru u pearcingu naprosto minimální.
A nepochybuju o tom, že to máma ví.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat