Anonymní udání na Ospod

Anonymní
7.6.21 11:21

Anonymní udání na Ospod

Ahoj holky, mám dotaz.
Znám rodinu, která má malé dítě.
Z informací od matky, okolí a celkově už déle vím, že to tam není v pořádku.
Pro svůj klid jsem napsala na socialku anonymni udání pro podezření na zanedbávání dítěte.
Napsala jsem vše, co vím a přiložila i fotografie.

Jenže matka si domyslela, kdo to udělal a nyní mi vyhrožuje násilím a vším možným.
O tom jsem sociálku také informovala a připojila i výhružné zprávy.

Má otázka momentálně zní, může na mě matka podat trestní oznámení za pomluvu atp.?

Psala jsem jen věci, o kterých vím přímo od matky.

Jenže matku nejdříve telefonicky informovali a sdělili ji dokonce vše, co jsem psala a je mi naprosto jasné, že před návštěvou všechny nedostatky doma najednou rychle vyřeší a já nakonec budu za někoho, kdo lhal.

Jak se dá případně bránit, řešit, když by na mě podala rodina trestní oznámení?
Vždyť jsem nic špatného neudělala.
Jen jsem oznámila podezření, odůvodněné.

Mohla bych z toho ještě vyjít já špatně?
Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
518
7.6.21 11:38

To se Ti matka chlubila že své dítě zanedbává?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11025
7.6.21 11:41

Já tohle nechápu, pokud se opravdu jedná o týrání, zanedbání péče atd, tak to mají prověřit, ale ne tak, že toho někoho varují předem aby měl čas dát vše do pořádku.
Jak by ti ta žena dokázala, že jsi to byla ty? Ona to přece neví, a pochybuju, že jí to někdo řekne :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1349
7.6.21 11:42

Jak se říká, „Každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán“.
No hele, pokud ti vyhrožují, můžeš se obrátit na policii ty. Ona podat TO za pomluvu sice může, ale pokud ty jsi jen nahlásila na ospod a nepomlouváš je nějde „veřejně“ za zády, tak s tím nikdo nic dělat nebude. Za špatnou můžeš být ve smyslu, když to ospod prošetří, ale neshledá žádné pochybení, začne se o tobě šířit, že jsi práskačka apod. :nevim:
Celkem by mě i zajímalo, co v tom oznámení bylo, že se ti s tím matka sama chlubila 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.6.21 11:44

@Hiavnaan Upřímně, ona je taková dosti jednoduchá osoba.
Posilala fotky, psala co se děje neustále a tak.
Ikdyz ji více lidi upozorňovalo… Jí vše přijde v pořádku.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.6.21 11:45

@arinecka Bohužel ji ukázali i fotografie, které jsem zaslala.
Takže věděla hned, komu úplně všechny poslala :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.6.21 11:48

@vedma007
Jak říkám, ona je taková jednoduchá a vůbec ji to nedochází… Ona hromadu věci sdílí i veřejně na sociálních sítích, to se spíš divím, že to nikdo neřešil už dřív…

Každopádně kdyby k nim přišli neohlášeně, asi by se hodně divili…

Nehaním ji nikde veřejně, proto ani zde nepíšu o co přesně jde.
Udala jsem to anonymně jen na OSPOD.

Nedovolila bych si ji někde hanit.
Což ona momentálně děla o mně…

• Citovat
  • Nahlásit
518
7.6.21 12:06

To je tak jednoduchá, že dává na sociální sítě své týrané děti? To nějak nechápu…to je zanedbává ona nebo je bije otec a jí taky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.6.21 12:11

@Hiavnaan Nenapsala jsem týrané, ale zanedbané. Špatná péče k věku dítěte.
Prostředí ve kterém žijí atp. :)

• Citovat
  • Nahlásit
757
7.6.21 12:15

No tak já se nedivím že je teď naštvaná, myslím že to by byl každý :mrgreen:.Sociálka s tím teď taky nic moc neudělá protože jestli je chytrá tak všechno dá do pořádku. Což na jednu stránku, to byl i tvůj cíl kvůli kterýmu si podala tu stížnost ne.
Nevěřím že by ti dala po tlamě, to už bys dávno dostala :nevim:.Radši buď teď ticho a nepleť se už dále do tohoto případu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11431
7.6.21 12:16
@Anonymní píše:
@Hiavnaan Nenapsala jsem týrané, ale zanedbané. Špatná péče k věku dítěte.
Prostředí ve kterém žijí atp. :)

Diteti je to uplne jedno, i kdyby zilo na hromade odpadku, hlavne ze je s maminkou.
Ceho chces dosahnout, aby ho dali do decaku…?

Ja vim, ze je to tezke, ale zkus se na to podivat takto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.6.21 12:23

@Banane18 Ano, to byl můj cíl. A budu opravdu ráda, pokud se vzpamatuje a dítě postaví konečně na první místo.

O to mi jde, ne dělat problémy, ale aby dítě mělo vyhovující podmínky a milujici rodiče.

Bohužel tady se opravdu už jednalo o zdraví dítěte, i když matku opravdu upozorňovalo více lidi…včetně mě.

Proto jsem nakonec udělala toto.

Na výhružky jsem nereagovala a dále případ nijak neřeším a neangažuji se.

Jediné co, tak dle výhrůžek jsem sama nakonec dostala strach o sebe a svou rodinu.

• Citovat
  • Nahlásit
772
7.6.21 12:26

Tak to me zajímá Co je podle tebe zanedbané, protože každý žijeme jinak a hoodne me zajímá duvod volat socialku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
757
7.6.21 12:26

To chápu ale jedna ženská nezmůže tolik co chlap. Proto buď v klidu, teď toho má i ona plnou hlavu takže jedná celkově bez umýšlení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11149
7.6.21 12:35

Nevěřím… Jen pracovník OSPODu po lobotomii by jí telefonicky vyblil všechno, co bylo předmětem anonymního udání, a už vůbec nevím, jak jí telefonicky ukázal i všechny fotky. Pokud toto někdo udělal, tak je to na řešení s nadřízeným té pobočky.
Každopádně pokud doma odstraní ty nedostatky a dítě bude žít v lepším prostředí, tak o to jde, ne? Nebo cílem udání bylo způsobit problémy? Cílem udání by mělo být to, že ve spolupráci s OSPODem se něco v prostředí toho dítěte změní k lepšímu. Pokud se to podaří, tak je úplně jedno, kdo jak bude vypadat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat