Režim s dvěma dětmi

121
5.6.21 22:31

Režim s dvěma dětmi

Prosím o názor, protože mi někdy přijde, že doma jsme s mužem jen sluzebnictvo našich dvou dcer.
Dcera 3 roky a 3 měsíce a druhá dcera má 11 měsíců- už chodí, asi týden. Máme bungalov 100m² a zahradu, tam je klasika- trampolína, pisek, houpačka, dřevěný domeček na hraní. Podotýkám, že od narození mladší dcery byly holky spolu doma, starší začala chodit do školky (dětské skupinky) až teď od května 3× týdně. Jinak je mam doma obě. manžel dobrá pracovní doba- 8-12:30. Ve 13h většinou bývá doma. Pak už do práce nechodí. Zapojuje se, snaží se pomáhat jak s prací doma, na zahradě tak s dětmi. Problém je, že nám přijde, že celý den nedělám/me nic jiného, než po holkách uklízime. Buď jeden uklízí, vari a druhý se jim věnuje, ale když třeba muž je venku, seká trávu třeba, já připravuji oběd, holky jsou schopné vyhazet celý obsah skříně v pokojíčku (oblečení +hračky) a pak se baví tím, že v tom dělají binec, anebo vyhazi boty z botniku, oblečení v me šatně… když chci, ať si to po sobě uklidí, starší strašně smlouva, nechce spolupracovat. Do toho miminko pořád vytahuje věci víc a víc a starší samozřejmě jede podle vzoru miminka… stolování no comment. Starší pořád chce mladší krmit (nechci zakazovat, přijde mi to krásné gesto), ale jídelna dle toho vypadá. Starší si třeba hraje na písku, pak vběhne z nějakého důvodu dovnitř- pisek je všude. Můžu vysavat 2× denně, prát taky 2× denně, uklízet po nich hračky a věci na své místo non stop a stále nebude hotovo :nevim:
S manželem jsme dnes konstatovali, že kolem nich (a kolem vaření, domácnosti) litame celý den a nemáme vůbec chvíli pro sebe. Starší přes den nespí vůbec. Vstává většinou před 8h ráno a spát jde po 21h. Dříve prostě neusne. Mladší, když je starší ve skupince spinká krásně, ale se ségrou je nadšená, lumpaci a usne většinou jen při procházce v kočárku na 20-30 min 2× denně. To je třeba případ dnešního dne.
Jinak mladší Vstává cca v 6h ráno. Takže já mám denně dětičky od 6 ráno do minimálně 21h večer a fakt si připadám vyčerpaná a asi i trošku neschopná, přijde mi, že jiné maminky to mají třeba naorganizovane lépe… i když s nespavym dítětem mi přijde, že to snad ani naorganizovat moc nejde, když jí zrovna nechci odložit před TV- což stejně musím udělat pokaždé, když jsme doma samy a já se snažím malou uspat kojením

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
432
5.6.21 23:07

To dělání bince bych se pokusila omezit. Starší dítě by mělo respektovat, že se věci ze skříně nevyhazují. Mladší na to má věk a tak jsme v tomto věku dětem omezili přístup do skříní pomocí karabinek na lanku. Dostanou se jen tam, kde mi krámování nevadí. Myslím, že by starší dcerka mohla pochopit, že do skříní s karabinkou nesmí - i když už ji umí otevřít. U toho krmení bych dala jasné instrukce (pokud mi ten nepořádek vadí), že hlavní jídlo krmí maminka a starší dcerka může dávat třeba křupky. Myslím, že podporovat vztah obou holek je fajn, ale ne za cenu, kdy si rodiče budou zoufat. A jinak - s pískem doma také bojujeme :-). Vyklepeme kapsy, boty na hřišti a stejně se pořád odněkud bere…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67851
5.6.21 23:11

Tak to vyndavani veci ze skrini by mi taky vadilo. A to krmeni sourozence taky. Nejake hranice stanovit. Jinak ja na ten bor.del proste rezignovala a je mi lip. Manzel taky. Az povyrostou, bude zase naklizeno. Pisek doma mame jen na balkone, tak se to da uhlidat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8995
5.6.21 23:16

No máme to podobně. Hračky před spaním uklízíme všichni společně. U krmení má jednu lžičku tata/máma a druhou krmí dcera, ale ji to teda moc dlouho nebaví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
577
5.6.21 23:25

Kupte si robota na vysávání, na skříně dej pojistky a krmit bych jí nechala treba jen ovocem, krupkami apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.6.21 23:40

Holt snížit nároky na úklid, s mladší to ještě nejde, ale starší by se měla učit už si chvíli hrát sama třeba když kojíš. Dělání bordelu co nejvíc zamezit - pojistky na skříně a robot je must have a holt začít učit respektovat pravidla. Taky mám dvě děti od sebe dva roky a u staršího jsem to učení na uklízení po sobě zanedbala, tak se to teď holt učí s mladším dítětem. Ale nenech se natlačit do pozice služky dětem, už se z ní nikdy nedostaneš. Starší netrestat, ale přinutit uklízet po sobě a když ne, tak prostě zákazy (na nevýchovu moc nevěříme), když ji zakážeš veškerou elektroniku - telku, mobil, tablet cokoli, tak si dělání nepořádku buď rozmyslí anebo po sobě uklidí. U nás dneska děti drhli podlahu, protože ji pokreslili fixy (4,5 a 2,5) a jak jim to šlo :lol: Sice jsem je pak musela komplet převlíct, protože byli mokří, ale příště si to rozmyslí.

• Citovat
  • Nahlásit
1157
5.6.21 23:54

No, tak chce to se jim věnovat, aby neměly čas dělat bordel. Co nejvíc času trávit mimo domov a utahat je nebo přímo s nimi - hrát si, být na té zahradě. Aby dítě nemělo šanci vběhnout celé od písku do domu, musí tam být někdo s ním a prostě odvést pozornost nebo tomu předejít. A teda takové věci, jako naschvál vycházet celou skříň nebo naschvál nanosit domu písek bych nekompromisně trestala. Samozřejmě, ta malá to nechápe, ale tak dá se skříň zamknout nebo zadělat pojistkou a starší už takové věci chápat musí. Že jednou je to zajímavé, podívat se, co je ve skříni, ale neexistuje každý den deset takových naschválů. Čím víc budeš děti vyhánět, ať si jdou hrát, tím víc ti takových věcí budou dělat. Prostě když jsou vzhůru, nejde si někde v klidu uklízet a vařit, je třeba být s nimi a buď ať tu samou činnost dělají s tebou a nebo to nech na večer a zabav je. Bohužel, tak to s dětmi je. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20753
6.6.21 00:24

Bordel v bytě, šťastné dítě… ;). Máš dvě děti, nemůžeš čekat, že bude v bytě naklizeno a naleštěno. Z uklízení udělej hru, nenechávej to děti dělat samotný, ale udělejte si z toho zábavu. Starší holt musíš vysvětlit, třeba i s pobídkou ruka-zadek, že věci se ze skříní nevyhazujou. Slev ze svých nároků a užívej si dětí. Až ti bude šedesát, nebudeš vzpomínat na to, jak jsi měla uklizenej byt, ale jak jsi si s dětma hrála. Chce si to stanovit priority. Život je krátkej a dětství tvých dětí je jen zlomek sekundy. Tím ale nezavrhuju to, že dětem je potřeba stanovit hranice, jen to chce nebýt perfekcionalista…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11424
6.6.21 00:36

Neprehanet to s tim venovanim, at si hrajou i samy. Na vsechny skrine dat detske pojistky. A stanovit pravidla a hranice, treba na to jidlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32408
6.6.21 00:53

No a co sis myselela, jak to s dětmi bude. Jsou malé a tak to prostě je. Naklizeného bytu docílíš jen s největším vypětím, a to za to nestojí. Klid, bude líp. Možná. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
121
6.6.21 06:50

@prejeta_zaba nejde jim být stále za dupkou, starší nespí přes den a chodí spát po 21h, mladší vstáva v 6h. Není reálné je non stop hlídat. Jídlo aspoň připravit musím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2343
6.6.21 07:15

Taky mam pocit, ze porad uklizim a porad je bordel. Nejlepsi je byt furt venku, protoze pak se bordel vevnitr neudela, takze nejlepe prijdeme domu tak, ze si jen daji neco k veceri, koupani, pohadky spinkani a uz se nic netaha. V lete cely den venku a i v zime min 5hod. venku. Navic s timto rezimem dite usne brzy a vecer je klid na jine veci. V tom vyhazovani veci ze skrini bych byla raznejsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11424
6.6.21 07:57
@KaterinaDo píše:
@prejeta_zaba nejde jim být stále za dupkou, starší nespí přes den a chodí spát po 21h, mladší vstáva v 6h. Není reálné je non stop hlídat. Jídlo aspoň připravit musím.

A proc na tech skrinich nemas pojistky, aby to neotevrely…?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
982
6.6.21 08:22

Jake si to udelas, takove to mas… skrine se u nas fakt vyhazovat nesmi, jen ty s hrackami, nicmene pak VZDY nasleduje uklid, od 2 let uz proste uklizi. parkrat uklidi a priste uz si rozmysli jestli vytahne vse a rozkramari nebo jen neco… krmeni starsim klidne ano, ale pod dohledem, at neni bordel. mozna vic duslednosti a par zakazu, at se z toho s manzelem nezcvoknete :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1157
6.6.21 17:59
@KaterinaDo píše:
@prejeta_zaba nejde jim být stále za dupkou, starší nespí přes den a chodí spát po 21h, mladší vstáva v 6h. Není reálné je non stop hlídat. Jídlo aspoň připravit musím.

To tak prostě je, že děti nespí 3/4 dne. Já mám taky dvě děti a dům. A z vlastních zkušeností ti právě říkám, že čím míň času se budou někde samy potloukat, tím míň škod. A trvat na zásadních věcech - skříně se nevyhazují, vezmi věc a jdi od skříně..s pískem se v žádném případě neběhá dovnitř, máma nebude neustále vytírat. Asi to nepochopí hned, ale tohle je právě ta výchova, když na tom nebudeš trvat, dítě nebude mít žádné návyky a pak klidně nakráčí i za deset let v zablácených botech až do obýváku. :zed: A nachystání jídla je 20 minut, to klidně můžou být s tebou a pomáhat nebo je něčím prostě zabavit. Co jiného chceš slyšet? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat