Nevycházím s rodiči

Anonymní
10.6.21 22:02

Nevycházím s rodiči.

Dobrý den, je mi 14 let a chodím do osmičky. Chci se zeptat jestli já jsem špatná nebo ne. Bydlíme na vesnici v dome 2+1 a mám pokoj se 3 sourozenci (bratři ve věku 12, 9 a 7 let) bydlím s mamkou a nevlastním tátou oba dva jsou každý víkend opilí a já radši jezdím často k dědovi a babi. Nevlastni otec mě nepodporuje v mém výběru školy (učiliště) a celkově mě oba dva ve věcech moc nepodporují. Jsou často protivní atd.. Mám v plánu jít v 15 na brigádu (po zš) a udělat si výučák a pak ještě v 18 letech vypadnout a osamostatnit se. Nemám doma soukromí nic..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
956
10.6.21 22:08
8o 8o 8o 8o 8o 8o :zed: :zed:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.6.21 22:10

Děda s babičkou o tom ví? co kdybys šla k nim?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.6.21 22:11
@Anonymní píše:

To by mamka nikdy nedovolila, ale ví o tom právě proto jsem u nich o víkendech, prázdninách atd..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.6.21 22:11
@Týnka20 píše:
8o 8o 8o 8o 8o 8o :zed: :zed:

Co je? :?

• Citovat
  • Nahlásit
1379
10.6.21 22:20

Nevím, jestli je to možné a správné, ale možná bych poslala na ospod anonym. Prostě aby si sociálka rodiče pohlídala pokud pijí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.6.21 22:24
@Magical-eyes píše:
Nevím, jestli je to možné a správné, ale možná bych poslala na ospod anonym. Prostě aby si sociálka rodiče pohlídala pokud pijí…

Vím že by to bylo ještě horší. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
457
10.6.21 22:25
@Anonymní píše:
To by mamka nikdy nedovolila, ale ví o tom právě proto jsem u nich o víkendech, prázdninách atd..

Určitě se zkus obrátit na ospod. Je moc dobře, že si to uvědomuješ, že je tam něco špatně. Moc Ti držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16932
10.6.21 22:32

Máš to těžký a plán osamostatnit se co nejdřív je dobrý. Jinak teda hlasuju za nějakou školu dál od vašeho bydliště s internátem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
770
10.6.21 22:32

Já bych se taky obrátila na OSPOD.
Neuvádíš jaký vztah máš celkově s matkou, proč bydlíte v tak maličkém bytě bude asi finanční stránka která si by se teda dala zlepšit kdyby neutráceli za alkohol.
No, já bych se opravdu obrátila na OSPOD.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
646
10.6.21 22:35

@Magical-eyes jste si jistá, že by to socialka ohlidala? Očividně nemáte žádný přehled o OSPODu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20773
10.6.21 22:42
@Banane18 píše:
Já bych se taky obrátila na OSPOD.
Neuvádíš jaký vztah máš celkově s matkou, proč bydlíte v tak maličkém bytě bude asi finanční stránka která si by se teda dala zlepšit kdyby neutráceli za alkohol.
No, já bych se opravdu obrátila na OSPOD.

A co by ospod ohlídal? Že mají malej dům? To má spousta lidí a tady mají děti vlastní pokoj. I kdyby utratili za alkohol dva tisíce měsíčně, jek jim to pomůže k většímu bydlení? že by za to koupili větší dům? To asi těžko. Pokud děti nejsou zanedbaný, rodiče chodí do práce, tak ospod nic řešit nebude. Jen by z toho zakladatelka doma měla peklo. Holka je rozumná, má svůj cíl a pokud si za tím půjde, tak to bude super.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
541
10.6.21 22:51
@Anonymní píše:

Tohle by asi vyřešilo zakladatelčin problém, ale co její tři mladší bratři? Ti musí žít v tom samém prostředí, taky to nebudou mít jednoduché. A nevím, jestli by si babička s dědou k sobě troufli vzít čtyři děti, byť ne úplně malé.

Na druhou stranu, jestli je situace opravdu vážná, asi to ti prarodiče budou muset vzít do svých rukou. Čtrnáctiletá holka tohle bohužel sama nevyřeší. Doufám jen, že prarodiče nejsou moc staří.

Tety nebo strejdy nemáte? Ti by taky mohli pomoct, kdyby znali vážnost situace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
770
10.6.21 22:53

@Janli Pokud píše, že rádi pijou, tak se o děcka asi moc nestarají a nebo hodně práce hází na zakladatelku.
Já nevím, ale dvojka na chlast na měsíc pro dva podle mě určitě nestačí…
OSPOD se na ně podívá a tím i nažene strach. Nikdo neříká že má zavolat ve svém jméně, může dát anonym.
Ani moc nejde o to bydlení, ale ono když se chce tak to jde…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
541
10.6.21 23:08

A co biologický otec? Žije, případně stýkáte se?

Já bohužel věřím tomu, že OSPOD nic moc neudělá. Na druhou stranu, odmávnout to jen proto, že děti mají kde bydlet a nejsou zanedbané… On i život ve společné domácnosti s jedním alkoholikem za nic nestojí, nedovedu si představit muset trpět dva. Tohle si žádné dítě nezaslouží.

Jak už jsem psala, tady by měl zasáhnout někdo z širší rodiny. Ale nevím, jestli na matku s otčímem bude mít někdo páky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat