Koupit dítěti chytrý telefon??

Anonymní
17.6.21 09:03

Koupit dítěti chytrý telefon??

Ahoj, syn půjde do druhé třídy a v první třídě schytal šikanu za to že má tlačítkovou Nokii ( jednu z těch starších / původních) dostal ji po babičce byla ve skvělém stavu, děti v jeho třídě měli tablety, nejnovější dotykové drahé telefony co by si kde jaký dospělý nemohl dovolit - paradoxně rodiče těch dětí měli telefony o dost horší ( cenou i kvalitou) a když nějaké dítě tento drahý telefon rozbije tak chce hned nový a lepší.. A já nechci utrácet přes 20tis za telefon pro druháka.. Já sama mám tlačítkovy telefon.. Rodiče těch dětí se mi né jednou vysmali že jsme socky když si nemůžeme dovolit telefon od „jabka“ že můj syn je chudák.. Prosím že nejsem v tomhle sama a vaše nejmenší mají také tlačítkové telefony bez internetu - jinak do svých 6 let neměl syn přírůstup k této technice ( telefony, tablety nebo PC) maximálně co tak TV ale aby jsme tam malému dítěti kupovali takové vymoženosti to fakt ne.. Díky za odpovědi

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8054
17.6.21 09:08

Nejmladsi syn ted dostal prvni dotykac, zdedenej po mne, starej rok a pul, synovi je 11…kecy o znackove pseudoprestizi bych asi uplne neposlouchala, vzdyt co za cloveka muze bazirovat na takovejch hovadinach?

Příspěvek upraven 17.06.21 v 09:12

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50984
17.6.21 09:09

Kluk nikdy neměl tlačítkový telefon. Ale svůj první mobil dostal v polovině druhé třídy, byl to rok starý smartphone po chlapovi. Do té doby měl doma tablet, kde měl skype, kdyby se s námi potřeboval spojit.
A Apple nemá u nás v rodině nikdo, stejně tak má dítě z nás tří nejlevnější mobil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2636
17.6.21 09:10

Děti dostaly vhytre telefony ve 3. a 5. třídě, kvůli tomu, ze vypukla distanční výuka. Jinak by je dostaly až při přechodu na 2. stupeň. Do té doby měly tlačítkové. A ani teď nemaji nejnovější iPhone a pod., ale hlavní kritérium byla odolnost. Nikdy si nestěžovaly, že by se jim někdo vysmival. Jen teď ctvrtacka přišla, že by potřebovala data, že je maji skoro všichni ve třídě (ani omylem nemají :mrgreen: ), ale má zatím smůlu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
696
17.6.21 09:13

Já bych to nechala plavat a na lidi se vykašlala. Sebedůvěra dítěte se buduje jinak, než drahým telefonem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2573
17.6.21 09:13

Dcera dostala dotykový telefon ve 3 letech, tlačítkovy bych jí nedala, protože má minimální využití.. Hned se s ním naučila pracovat, stáhla si tam nějaké hry a vzdělávací aplikace, pouští si tam pohádky v angličtině. Nabíjím jí ho jednou týdně, jakmile se vybije, tak musí pár dní počkat.. A cenově drahý není, v obchodě stojí kolem 3000, já ho dostala ke svému tarifu za 1 Kč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24466
17.6.21 09:14

Syn nosí do školy starý obouchaný telefon (samsung, myslím), nic lepšího nedostane. Chodí do třetí třídy. Už dvakrát ho ztratil a navíc nechci, aby ve škole mastil hry místo povídání si se spolužáky.
Pokud máte takto divokou třídu, tak tě lituju. Fakt ti to řekli i rodiče dětí??? Promluvila bych si o tom s učitelkou, že takové kastování je nevhodné a bylo by dobré si o tom s dětmi promluvit.
Doma má tablet Iget, na něm se může vykecávat s kamarády na wtsp, nainstalovat si nějakou hru, pustit youtube atp. Ale má na něm omezené hodiny, rodičovskou kontrolu a nesmí si ho bez mého dohledu nosit mimo domov. Nárazově, když je hnusně a jde ke kamarádovi domů si zahrát minecraft, tak jo, ale naven, ani náhodou.
Co je to za sebranku ve vaší třídě, proboha?? :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64457

Nejsi sama.. Ale my deckam vysvětlili, že je takový mobil naprosto zbytečný a když se někdo směje, tak je hlupák. A kluci se umí bránit. Prvnak nemá žádný mobil, tretak po tátovi starý xiaomi, ktery stejně leží akorát doma, nejstarší má mmuj původní honor 20 a je spokojený.. Všichni vědí m, že jablko je zbytečnost a je to akorát drahé, nic víc.. Sama mám co rok nový mobil, ale dostávám ho z práce, takže mobil drahy, za mě zbytečný.. A kluci mají lepší zábavu, než být na mobilech. Jen nejstarší je dost na herním pc, to je fakt.. Ale nasetril si na něj sám

Příspěvek upraven 17.06.21 v 09:18

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6376

Koupila bych dítěti chytrý telefon, nemusí to být nutně iPhone. Nevidím důvod proč dítě vychovávat jak v minulém století, taky jistě používáš pračku a ne valchu. Tak proč by dítě nemohlo mít chytrý telefon, když je to běžná věc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2552
17.6.21 09:15

Kluk dostal iphona do první třídy, ale staryho, koupila jsem mu iPhone4 za necelých 1400.

Pak si uzmul staré SE ještě po mne, já dostala nový.

Ted jsme mu koupili iphone6 za trojku, repas. Má stejný tvar jako moje SE 2020 a nepozvala bys rozdíl :nevim:

Jako koupit dítěti iPhone rozhodne nerovná se uvalit za nej desetitisíce :mrgreen:

Příspěvek upraven 17.06.21 v 09:17

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13527
17.6.21 09:16

Dcera ma nejlepsi z rodiny :mrgreen:, od konce druhe tridy, my rodice tlacitkac a ona chytry, ale pripojeni na internet jsem v nastaveni zakazali. A kdyby nedostala stary sluzebni po dedovi, tak asi taky dostane tlacitkac. A bylo by ji to fuk, je po nas, telefon nepouziva (asi i tim, ze tam nic nema) a vecne nevi, kde je :oops: :mrgreen:. Ja telefon mam v podstate jako budik a hodinky a pak uz spis jako pristroj k reseni nouzovych situaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13527
17.6.21 09:19
@Alušáček píše:
Koupila bych dítěti chytrý telefon, nemusí to být nutně iPhone. Nevidím důvod proč dítě vychovávat jak v minulém století, taky jistě používáš pračku a ne valchu. Tak proč by dítě nemohlo mít chytrý telefon, když je to běžná věc.

Ja jen doufam, ze pokud o telefon dcera nakonec projevi zajem, tak se ji ujme nejaky spoluzak, ja z chytreho ani nezavolam. :oops: :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26636
17.6.21 09:20

Já nevím, máte nějaký divný školy, u nás ve druhý třídě nemá holka mobil vůbec jako většina dětí a nikdy si nestěžovala :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12838
17.6.21 09:20

Dlouho jsem mela tlacitkac, ale musim uznat, ze ten placaty ma neco do sebe, treba na vyletech mapy, fotak, atd.

Da se koupit pekny na bazaru.

Kazdopadne kdyz se mu budou chtit kluci smat, neco si najdou vzdycky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2552
17.6.21 09:24
@Alušáček píše:
Koupila bych dítěti chytrý telefon, nemusí to být nutně iPhone. Nevidím důvod proč dítě vychovávat jak v minulém století, taky jistě používáš pračku a ne valchu. Tak proč by dítě nemohlo mít chytrý telefon, když je to běžná věc.

Třeba používá ještě Tatramatku? :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat