Kdy nechat hlídat babičku

Anonymní
16.6.21 23:15

Kdy nechat hlídat babičku

Kdy jste poprvé nechali babičku hlídat dítě a jak to zvládalo bez mámy táty, kojili jste ještě? :think: :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
635
16.6.21 23:17

Na jak dlouho myslîš? Na 2 hodiny, na celé odpoledne, přes noc?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.6.21 23:20

@aanysek třeba na odpoledne nebo na den, že začátku plánuji spíš tak na chvilku aby si zvykli na sebe ale nevím ve kterém věku je to ideální. Aby si dítě zvyklo i na to že není jen máma táta, hlavně ta máma, protože beze mě nevydrží pomalu jen u babičky je v klidu s tátou moc ne.

• Citovat
  • Nahlásit
12659
16.6.21 23:24

Jako chces kojence zocelit?? Aby nevisel na mame? To moc na silu nejde.
Zezacatku do kocarku, v prestavce mezi kojenim. Pohrat doma, kdyz si odbehnes. Pomalu, postupne, klidne pozdeji.
Neni to zadny vycvik deti. Miminko se zacne osamostatnovat samo prave tehdy, kdy je maminky nasycene, potreba naplnena.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25951
16.6.21 23:28

Tak u nás to záleželo na tom, jak často se viděli, jak dítě babičku znalo a bylo zvyklé. Starší děti babička hlídala postupně, od cca 5-6 měsíců, napřed na hodinu, dvě, pak se to dalo prodloužit, když už jedli příkrmy a kojení bylo míň, tak třeba mohla hlídat celé odpoledne. Dala jsem prcka spát, babička s ním pak šla ven když se vzbudil, dala mu svačinu, tak třeba v 10 měsících hlídala od 13 do 18h. V roce celý den, v 16 měsících den a noc. Bývala s dětmi u nás doma vždycky. K ní na noc chodili od 3 let.
Teď nejmladšího hlídá míň, kvůli corone s námi nestrávila tolik času, nezvládla jsem ani moc omezit kojení, jak jsme byli pořád doma a kojením i uspávám. Takže nejmenšího hlídá tak od 18 měsíců na hoďku dvě, teď v necelých 2,5 letech třeba odpoledne, od 14 do 18,19h. Přijde než jde spát, aby věděl že tu je, počká než se vzbudí, a pak s ním je. Večer uspávám zatím vždy já. Večer jsme ještě nikde nebyli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
635
16.6.21 23:33

Pokud bez tebe nevydrží, tak bych zkoušela postupně, třeba na hodinovou procházku a uvidíš, jak to půjde.

Syna si bral dědeček od miminka na procházky (tak na 2 hodiny, mezi kojením). Po roce, když se trochu rozjedl a už vydržel bez kojení dýl, už byl u dědy párkrát i na celé odpoledne. Ale jemu nevadí být s někým jiným, i když ho výjimečně hlídali příbuzní, se kterýma se vídáme minimálně, byl úplně spokojenej (jiné prostředí, jiné věci na zkoumání..)
Teď je mu 20 měsíců a vím, že by vydržel u prarodičů celý den, jen jsem zatím neměla potřebu ho dávat na tak dlouho (ani nikdo neprojevil zájem, že by ho chtêl na celý den :D ). Na noc bych ho zatím nedala, pořád se xkrát za noc budí a neutiší ho většinou ani manžel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25951
16.6.21 23:34

Zvykat je potřeba postupně. Dítě by mělo být na člověka zvyklé, takže u nás je potřeba, aby se často vídali. Babičku vidí v mé přítomnosti několikrát týdně. Když ji kvůli corone třeba měsíc neviděl, mohli jsme pak začít znovu. Takže u nás se šlo cestou opravdu postupnou. Od půl hodiny, hodinu, přes více hodin, dopoledne, půl dne, den, večer, den a noc..U starších to šlo tak jak se postupně ubíralo kojení. Nejmladší je jiná liga, kojí se furt a neusina sám. Tak u něj je to posunuté časově, věkově. Do cca 7 měsíců mamka hlídat nechtěla. Dokud jsem plně kojila. Jedině někam, odkud bych byla za chvilku zpátky. Když jsem šla sama v synových 5 měsících nakoupit, byly to malé prázdniny :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.6.21 23:34

@Lucie_Sx má přes rok a v kočárku už dávno není :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.6.21 23:38

@andelka83 s těmi prázdninami si to pamatuji když hlídal přítel a já šla na nákup :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
25951
16.6.21 23:43
@Anonymní píše:
@andelka83 s těmi prázdninami si to pamatuji když hlídal přítel a já šla na nákup :lol:

A taky jsi " vozila vozík"?
Od toho roku je to ideální doba. Nám do toho vlezla vloni pandemie. Je to náš ocásek. Ale aspoň těch pár hodin dá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
364
16.6.21 23:48

Hm asi jsem divná, ale mám extra společenské děti, takže i když prarodiče bydlí daleko, a děti je nevidí moc často., nikdy nebyl žádný problém. Dokud se kojili, tak na interval mezi kojeními 2-3 hoďky cca do roka, od roka klidně půlden a od dvou let nemají problém u prarodičů přespat :lol:, i když je předtím dva měsíce naživo neviděli…
Jo kdybych měla nechávat hlídat postupně tak se za ty 2-3, kdy přijedeme k prarodičům nebo oni k nám fakt moc daleko nedostanu :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
16.6.21 23:55

Poprvé ve dvou týdnech na 4 hodiny a od té doby hlídá pravidelně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12659
17.6.21 00:15
@Anonymní píše:
@Lucie_Sx má přes rok a v kočárku už dávno není :nevim:

To je prece jedno, jde o to zacit postupne, nenasilne.
Ja treba kojila cca do dvou let, ale babicku vidali casto, takze uz cca od 2,5 zadonili o prespavacku sami od sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50813
17.6.21 03:05

Prvně bylo dítě beze mě na cca 1.5 hod ještě v šestinedělí, kdy jsem si jela zařídit věci na úřadech, v 5 měsících na pár hodin večer. Od roku přes noc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15079
17.6.21 06:03
@Anonymní píše:
@Lucie_Sx má přes rok a v kočárku už dávno není :nevim:

V tomto věku mi už obě děti chodily do jeslí. Starší už dřív hlídala moje sestra na pár hodin, když jsem si potřebovala něco vyřídit v kanceláři, mladšího od 8 měsíců hlídala každý den chůva od 8 do 14. Babičky jezdily občas pohlídat při rýmičkách. Pokud máš babičky blízko, není v tomto věku žádný důvod, aby si dítě na pár hodin nevzala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat