Syn mé partnerky mě odmítá přijmout

Anonymní
19.6.21 16:12

Syn mé partnerky mě odmítá přijmout.

Ahoj všem, jsem chlap, je mi přes 30 a má partnerka má z předchozího vztahu dvě děti. Kluka 14 let a slečnu 11 let. Jsme spolu 4 roky, tři roky žijeme ve společné domácnosti. Mezi sebou máme moc pěkný vztah, to samé platí i mezi mnou a dcerou, tam to funguje bez problému. Bohužel u syna je to přesně naopak a vůbec se to nelepší. Poslední dobou mám pocit, že mě přímo nenávidí. On nemá dobrý vztah ani s vlastním otcem. Ve škole i ve sportovním oddíle má taky problém s muži a rád bych se mu pokusil ukázat, že my chlapi nejsme vždycky kreténi a že on je vlastně také chlap. Rád bych si s ním vyrazil za sportem, na ryby, ale nechce. Když si ho tedy nevšímám, tak jak si přeje, je to také špatně a žárlí na sestru. Už mě to opravdu ubíjí. Všechno je horší o to, že posledních pár měsíců pracuje partnerka na opačném konci republiky a domů jezdí jen na tři dny v týdnu. Naivně jsem si představoval, že tahle skutečnost náš vztah naopak zlepší, ale bohužel se tak nestalo. Pokud je doma partnerka, s ní má vztah dobrý i jí respektuje, alespoň do doby, dokud s ním nezačne řešit náš vztah. To se pak šprajcne i u ní. Ale domluvy a zákazy žádný pozitivní úspěch nemají. Nechci si na něj stěžovat nebo žalovat jak dítě, stejně to nikam nevede. Navíc nechci partnerku zatěžovat problémy, když přijede domů na tři dny. Dá mu tresty, je tu dusno a jeho nenávist k mé osobě to akorát prohlubuje, dokonce si myslím, že to škodí vztahu i mezi nimi. Tak to všechno hážu na pubertu a tvářím se, že se nic neděje. Ale podle mě není jeho chování normální. On na mě za celý týden nepromluví, o tom, aby řekl obyčejný čau si můžu nechat zdát, chodí kolem mě, jak kdybych byl vzduch, drží protestní hladovky a zkrátka se tváří jak kdybych mu něco dělal. O tom, že mě absolutně nerespektuje ani nemluvím, to už ani po něm nechci, stačilo by mi, kdyby mi dal trochu šanci. Já už vážně nevím jak na něj. Přece jen nemám děti, vy tady budete mít určitě více zkušeností, proto mě napadlo založit tuto diskuzi a byl bych moc rád, kdyby mi někdo poradil, jak prolomit ledy. Dík všem za přečtení.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
32816
19.6.21 16:19

Buď fér, chovej se jako muž a nedolízej za ním. Neměla jsem ráda žádného chlapa, co máma přivedla domů. Až na jednoho. Prostě cizáci, lidi, kteří prostě na chvíli oblbli moji mámu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69996
19.6.21 16:21
@Anonymní píše:
Ahoj všem, jsem chlap, je mi přes 30 a má partnerka má z předchozího vztahu dvě děti. Kluka 14 let a slečnu 11 let. Jsme spolu 4 roky, tři roky žijeme ve společné domácnosti. Mezi sebou máme moc pěkný vztah, to samé platí i mezi mnou a dcerou, tam to funguje bez problému. Bohužel u syna je to přesně naopak a vůbec se to nelepší. Poslední dobou mám pocit, že mě přímo nenávidí. On nemá dobrý vztah ani s vlastním otcem. Ve škole i ve sportovním oddíle má taky problém s muži a rád bych se mu pokusil ukázat, že my chlapi nejsme vždycky kreténi a že on je vlastně také chlap. Rád bych si s ním vyrazil za sportem, na ryby, ale nechce. Když si ho tedy nevšímám, tak jak si přeje, je to také špatně a žárlí na sestru. Už mě to opravdu ubíjí. Všechno je horší o to, že posledních pár měsíců pracuje partnerka na opačném konci republiky a domů jezdí jen na tři dny v týdnu. Naivně jsem si představoval, že tahle skutečnost náš vztah naopak zlepší, ale bohužel se tak nestalo. Pokud je doma partnerka, s ní má vztah dobrý i jí respektuje, alespoň do doby, dokud s ním nezačne řešit náš vztah. To se pak šprajcne i u ní. Ale domluvy a zákazy žádný pozitivní úspěch nemají. Nechci si na něj stěžovat nebo žalovat jak dítě, stejně to nikam nevede. Navíc nechci partnerku zatěžovat problémy, když přijede domů na tři dny. Dá mu tresty, je tu dusno a jeho nenávist k mé osobě to akorát prohlubuje, dokonce si myslím, že to škodí vztahu i mezi nimi. Tak to všechno hážu na pubertu a tvářím se, že se nic neděje. Ale podle mě není jeho chování normální. On na mě za celý týden nepromluví, o tom, aby řekl obyčejný čau si můžu nechat zdát, chodí kolem mě, jak kdybych byl vzduch, drží protestní hladovky a zkrátka se tváří jak kdybych mu něco dělal. O tom, že mě absolutně nerespektuje ani nemluvím, to už ani po něm nechci, stačilo by mi, kdyby mi dal trochu šanci. Já už vážně nevím jak na něj. Přece jen nemám děti, vy tady budete mít určitě více zkušeností, proto mě napadlo založit tuto diskuzi a byl bych moc rád, kdyby mi někdo poradil, jak prolomit ledy. Dík všem za přečtení.

Doporučuji se stáhnout a jediné, co po něm chtít je, aby respektoval tvou přítomnost. Výchovu nechat na vlastních rodičích. Chyba je, že jeho matka pracuje kdesi, místo aby pecovala o vlastní dítě a nenehodila to na nového partnera.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
845
19.6.21 16:24

A co si s ním takhle večer sednout na terasu, dat si s ním Birella a zkusit se ho na fera zeptat, co mu na tobě vadí a jestli to můžeš nějak změnit? A pokud ti to nedokáže říct (nebo to bude něco, co ovlivnit nemůžeš), tak se ho zkusit zeptat aspoň na to, jak on by si představoval, abyste vedle sebe dal žili? Jako určitě mu nezkoušej dělat tátu, ale můžeš mu ukázat, že se s tebou aspoň dá mluvit a hlavně, že máš zájem, aby se vaše vztahy urovnali. Ale zkus to s ním řešit naprimo a o samote

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1436
19.6.21 16:27

Kluk je v pubertě a dost s nim tříská, v tomhle věku jsou všichni rodiče v jejich očích nemožný, v první řadě si myslim, že chyba je v tom, že jejich máma je v týdnu pryč a nechá je na krku chlapovi co není jejich táta a jako bonus toho staršího nezvládá,… tebe neposlechne a máma tam není - z toho nevyroste nic dobrýho - napřed bych řešila tohle a až pak vztah mezi váma, jsou děti co „nový“ partnery nepřijmou ani po 20 letech natož teď když má problém i sám se sebou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32816
19.6.21 16:33

Nejdřív sbalí kufry otec a máma dělá mámu o víkendech. Na krku ho má skoro cizí chlap. Nedivím se tomu klukovi, že dělá blbiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12811
19.6.21 16:35

Jestli ma problem obecne s chlapy, existuje par slusnych „chlapskych“ kempu, vedou to chlapi, je to pro ruzne vekove skupiny od kluku pres pubertaky az po muze nebo taty se syny.
Prosla bych recenze a profily tech organizatoru a nekam bych ho vyslala, nejdriv samotneho a pokud by to zapusobilo, pak muzete jet i spolu.

Proste nejdriv pomoci tomu klukovi, at si poradi sam se sebou, a pak teprv pracovat na vztahu.

Jinak tresty apod urcite zrusit, jedine co po nem chtej, at respektuje ze tam jsi. Zadnou dalsi interakci s tebou mit prece nemusi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32528
19.6.21 16:41
@Anonymní píše:

On opravdu nemusí být odvařenej z každého nového chlápka, co má doma nastěhovaného.

Co je špatně, je, že máma skoro není doma a v tomhle citlivém věku Ti ho nechala na starost, aby se nedivila, že kluk se bude za chvilku někde potulovat s pochybnou partou a nepohne s ním už nikdo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9836
19.6.21 16:47

Za daných okolností je nepřítomnost partnerky velmi nevhodná měla by si najít jinou práci, takže hoďte řeč a ať si najde něco blíž.
S klukem bych šla asi na rodinou terapii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10886
19.6.21 17:04

Jeho matka by měla být doma každý den a ne někde v trapu.
Viděla bych to na psychologa kvůli problematickemu chování vůči jiným mužům.
Možná nejsi jeho problém jenom ty osobně. To žárlení na sestru něco třeba naznačuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8200

Opravdu se tomu rika hezky vztah kdyz je maminka pryc a ty pecujes sam o deti? Copak muze mit klucina v puberte za myslenky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2545

Nebuď v žádném smyslu křečovitý a chovej se uuuuuuuplne přirozeně, jako by se nic nedělo a jako byste spolu normálně vycházeli. Postupem času zjisti, ze ta jeho nastvanost nemá odezvu a přejde ho to.

Jinak se vzájemně podporujete v té mele, co tam mezi vama je. Ty ses z nej celej hin, nevíš, co mas dělat, stveš ho už jenom tím, že ses vyskyt a prudíš ho nejistou náladou, tím, že se snažíš, i tím, když se nesnažíš. On tě pak má jako pokusnýho králíka, je to s tebou zajímavý a aspoň není nuda, pač pokaždé zkoušíš na nej něco jiného. Tím si zároveň dokazuje, ze jseš stejnej mamlas jako ti ostatní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8200
19.6.21 17:08

@Semtex na tom asi neco bude, maminka ho ma jako chuvu tak to mozna tak opravdu bere

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.6.21 17:17

Partnerka přišla kvůli covidu o práci zde, ve stejné době jsem měl vážný úraz na motorce a ještě stále jsem v léčení, práci kterou jsem dělal momentálně vykonávat nemůžu. Byl jsem OSVČ. Teď mám jinou práci, k tomu ještě brigády, ale přesto nemám takový příjem, aby jsme si mohli dovolit žít z jednoho platu. Splácíme auto, dost vysokou hypotéku a i děti něco stojí, pokud jim chce člověk dopřát, takže toto bylo nejlepší řešení. Je to samozřejmě dočasné a probírali jsme to s dětmi, bez jejich souhlasu by jsme se takto nerozhodli. Ale zatím tady nejde sehnat práce taková, aby tam mohla partnerka skončit. Otec dětí nemá zájem už několik let, kluk k němu nikdy nechtěl, holku si první rok, dva našeho vztahu bral, ale už i to vyšumělo a poslední rok nikdo neví kde je. Alimenty samozřejmě neplatí. S klukem jsme to řešili mockrát, ví všechno jak se věci mají, řekne, že to chápe, ale to je tak všechno. Hrát si na otce nemám v úmyslu, to je mi jasné, že by bylo špatně. Jde mi jen o to, že by mě mohl začít tolerovat a hlavně přestat nenávidět všechny chlapy, má totiž problém s každým. Tuším, že to je kvůli otci, který se na ně vykašlal, ale proto bych mu chtěl nějak pomoci to zpracovat, takto to nejde dál a bude s tím mít problémy všude. Už teď má dvojku z chování, kvůli nevhodnému chování k učiteli. Na sport už nechodí, vyhodili ho, řekl trenérovi ať zkape do rána. A to jsou všechno problémy, které ho doženou. A je to škoda, on není zlý a hloupý už vůbec ne, učí se výborně, to je plus, ale to nestačí. A partnerka to řeší prostě pouze zákazy, hodinovým rozhovorem a to nikam nevede, vůbec. Pak má zlost i na ní, jinak s ní vychází, to samé s učitelkama, tam takto drzý není.

• Citovat
  • Nahlásit
12811
19.6.21 17:29

Ten kluk potrebuje nekam do prirody, na hory, na farmu, mezi chlapy a makat.
To je dnesni fenomen, pubertaci se placaji od nakupaku k mobilu, od sidlistni party k servisu doma, a delaji kraviny.
Je potreba tu bezvychodnost a zacarovany kruh nejak pretnout. Jen musite hledat cestu jak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat