Dítě (5 let) nechodí do školky.

Anonymní
13.1.21 22:24

Dítě (5 let) nechodí do školky.

Dobrý večer,

ráda bych se zeptala, zda je tu někdo, kdo si nechal také pětileté dítě doma a nedával do školky.
Jsem doma na mateřské s mladší dcerou a starší jsem tudíž do školky nedávala. Na jednu stranu dcera byla často nemocná (ikdyž do školky nechodila) a tak po narození mladší dcery jsme ji do školky nedávali, aby nenosila domů k mimču virózy aj. Minulý rok jsme ji na jaře chtěli přihlásit, ale kvůli epidemii covidu jsme to odložili. Přišlo nám zbytečné ji vystavit nákaze, když já sedím doma a nemusím do práce. Doma se ji věnuji, učime se, hrajeme si, ale je mi jasné, že ji chybí dětský kolektiv, který ji já nenahradím. Také se ji samozřejmě nemohu kvůli mladší dceři věnovat po celý den, jak by si asi přála:-) Bohužel kvůli tomu slýchávám i kritiku okolí, že dítě patří do školky a dost mě to mrzí. Cítím se pak jako špatná máma, která ji drží doma :-(
Má to prosím někdo stejně jako my?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1604
13.1.21 22:27

Stejně to nemám, ale rok před nástupem do školy je povinný jestli se nepletu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4013
13.1.21 22:32
@PeBa12 píše:
Stejně to nemám, ale rok před nástupem do školy je povinný jestli se nepletu.

Povinný je, ovšem tu povinnost lze naplnit i individuálním vzděláváním, které stačí školce po přijetí dítěte oznámit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18515
13.1.21 22:33

A úřady nic? že nedodržujete povinnou předškolní výuku? nebo dcera bude předškolák až příští školní rok?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5192
13.1.21 22:34

Já to rozhodně tak nemám a i když jsem s mladším dítětem doma, rozhodně bych to nenazvala tak, že SEDÍM doma. Školka není hlídárna, nýbrž vzdělávací zařízení. ;)
Ale to je vedlejší. Jen chci napsat, že pokud jí bude ještě tento školní rok 6, tj. do 31.8.2021, tak má školku povinnou. Kdy jí bylo těch 5?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1604
13.1.21 22:35
@Kassy píše:
Povinný je, ovšem tu povinnost lze naplnit i individuálním vzděláváním, které stačí školce po přijetí dítěte oznámit.

Ale mám pocit, že tady se nikomu nic neoznamovalo a paní si jednoduše řekla, že tam nepůjde a hotovo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.21 22:36

@PeBa12
Ona ma povinny nastup az zari 2021. Je prosimcova a tak jde o rok pozdeji.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní

My máme povinny posledni rok. Syn je předškolák a i tak ho nedávám do školky. Dřív to povinné nebylo a nic se nedělo. Ředitelka školky mne naprosto podporuje. Jsem těhotná s autoimunitním onemocněním a riziková skupina. Vykasli se na ostatní. Deti si ve skole uziji kolektivu jeste dost. Synovi se venuji. Deti vidi venku na sněhu 1 az 2× tydne. Delame predskolni cinnost aspon hodinu denne, chodi k nam ucitel na anglictinu. Oba maji respirator. Delam co muzu..Situace není idealní, ale to ani tahle doba.

• Citovat
  • Nahlásit
4063

Moje sla v 5,5 moc se ji tam nelibilo, ted je ve skole a je nadsena. Takze si nemyslim, ze skolka je super pro vsechny. Na okoli se uplne vyprdni, dulezite je jak to citis ty a dcera. Mam jeste mladsi, ta pujde ve 4 nebo taky mozna v 5 letech. Okoli tak cuci, jak pero z gauce, ale me je to fuk.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16113
13.1.21 22:37
@Anonymní píše:
Dobrý večer,ráda bych se zeptala, zda je tu někdo, kdo si nechal také pětileté dítě doma a nedával do školky.
Jsem doma na mateřské s mladší dcerou a starší jsem tudíž do školky nedávala. Na jednu stranu dcera byla často nemocná (ikdyž do školky nechodila) a tak po narození mladší dcery jsme ji do školky nedávali, aby nenosila domů k mimču virózy aj. Minulý rok jsme ji na jaře chtěli přihlásit, ale kvůli epidemii covidu jsme to odložili. Přišlo nám zbytečné ji vystavit nákaze, když já sedím doma a nemusím do práce. Doma se ji věnuji, učime se, hrajeme si, ale je mi jasné, že ji chybí dětský kolektiv, který ji já nenahradím.Také se ji samozřejmě nemohu kvůli mladší dceři věnovat po celý den, jak by si asi přála:-) Bohužel kvůli tomu slýchávám i kritiku okolí, že dítě patří do školky a dost mě to mrzí. Cítím se pak jako špatná máma, která ji drží doma :-(
Má to prosím někdo stejně jako my?

Nepochybuji, že je mnoho rodin, které to bohužel mají jako Ty.

Dítě v tomto věku je předškolák - i kdyby ne v doslovném slova smyslu (tedy např. je podzimní, odkladové apod.), tak z hlediska duševního vývoje ano.

A takové dítě by se s kolektivem už skutečně setkat mělo, protože pokud se do něj dostane poprvé až ve škole, může s tím být velký (klidně několik let se táhnoucí) problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.21 22:38

@PeBa12
Nemusím nic oznamovat. Povinnost nástupu by měla mít až září 2021. Nyní v prosinci měla 5. Let a tak do školy nastupuje o rok později.

• Citovat
  • Nahlásit
1604
13.1.21 22:40
@Anonymní píše:
@PeBa12
Ona ma povinny nastup az zari 2021. Je prosimcova a tak jde o rok pozdeji.

Je to tvoje volba, já jsem taky na mateřské, ale starší dítě jsem si kvůli tomu že školky doma nenechavala…

Příspěvek upraven 13.01.21 v 22:44

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.21 22:41

@stinga
Ne úřady opravdu nic :-D má povinný nástup až září 2021. Je prosincová a tak půjde o rok později.

• Citovat
  • Nahlásit
1604
13.1.21 22:42
@Anonymní píše:
@PeBa12
Nemusím nic oznamovat. Povinnost nástupu by měla mít až září 2021. Nyní v prosinci měla 5. Let a tak do školy nastupuje o rok později.

Ale zkus se vcítit do dcery. Nastoupí do rozjetého vlaku. Všichni už se budou ve školce znát mít tam kamarády a ona bude stát opodál, brečet za tebou protože tam bude v 6ti letech poprvé :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
547
13.1.21 22:45

Predskolni deti ve skolce mam, syn je introvert a o kolektiv nestoji. Dcera je extrovert a o kolektiv stejne starych deti taky prilis nestoji. Kdyz muze, jde na hristi ke starsim detem. Skolku mame velmi dobrou, ale vim, ze doma jsou stastnejsi. A jsem v poslednim rocniku Ucitelstvi pro MS a presto si myslim, ze pokud je dite doma stastne, mas cas a chut se mu venovat, tak je nesmysl ho odevzdavat systemu jen proto, ze je to tak zvykem. Domskolaci dosahuji stejnych uspechu jako vzdelavani ve skole (nebo vetsich).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat