ADHD nebo neposlušnost

539
10.1.21 15:36

ADHD alebo neposlušnoisť

A ešte chcem k môjmu synovi. Či je v poriadku, ked minútu má po mne opakovať vety kvôli vyslovaniu R a ze ten čas namiesto sednia skáče po posteli, kopoe nohami, vstávs. Si myslím, že minutu, pripadne aj tých 90 sekund by mal vydržsť. Je to v tom veku bežné 5rokov, alebo je to ADHD, alebo je len neposlušný? Pripadne mu niečoi hovorím, tak že som pri nom, povie dobre a potom to nespraví a povie mi, že ma nepočul? Alebo prideme domov, má si vyzôliecť vrchne nohavice, na pančušky si dať papuče, by sa nešmykolo na parketách a počkať, kým bud nejakú tašku vybalim, alebo kym zajdem si ja na potrebu. A veselo zatiaľ behá bez prezuviek a manžel mu nič nepovie. Ked na babkiu teda moju mamu vrieska, tiež mu nič nepovie - raz na nu vrieska, lebo nesedla s ním sedieť hned pri začiuatku rozprávky - a ona, aby nekričal dalej, mu tú rozprávku nechala zapnutú. Nie som zas tvrdé tresty, ale dieťa si tiež nemože dovoliť všetko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1601
10.1.21 16:00

Spíš je nevychovaný… Jak si může dovolit křičet na babičku 8o

Akorát jsem teda nepochopila proč by měl počkat až vybalíš tašku nebo dokončiš potřebu? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
539
10.1.21 16:02

Pripadne, ked sa má prezliekať, šaškuje a ked ho upozorním, smeje sa

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
139
10.1.21 16:07

Já si myslím, že to ADHD je. Bojujeme s něčím podobným. Ale samozřejmě i dítě s ADHD potřeba vychovávat je, jen to trvá dlouho a vypadá občas dost marně..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
539
10.1.21 16:11

Syn spraví niečo, čo nemá. Manžel počuje, ako mu dohováram, nepovie nič. Až ked ja sa ho spýtam, že prečo aj on synovi niečo nepovie, potom polohlasne mu povie jednu vetu z vedlajšej izby a aj to kamarátskym spôsobom. a ja mám potom nervy tam a tak zvyšujem hlas. Skrátka, manželovi je všetko jedno, dokonca ked ho asi pred pol rokom syn kopol, on mu ani mäkké f nato. To ale tiež nie je výchova.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
539
10.1.21 16:13

Ide o to, či ho za také správanie trestať a ako. Lebno ak je to ADHD, v podtste za to nemože, ale mna ide… (univerzálne sloveso, asi viete ktoré). Ak je to tzým, že manžel na to kašle a syn je nevychovaný, tak ako dalej? Na neho sa nedá ani po dobrom a ani po zlom.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
320
10.1.21 16:28

Myslím, že ti tu nikdo jasnou diagnózu nedá. Pro mě je to jen nevychovanost, byla bych důslednější a především do výchovy zapojila manžela. Podle někoho jiného s jinými zkušenostmi to bude jasné ADHD. Pravdu ti možná řekne jen dětský psycholog - ale opravdu dobrý psycholog.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
539
10.1.21 16:31
@PeBa12 píše:
Spíš je nevychovaný… Jak si může dovolit křičet na babičku 8oAkorát jsem teda nepochopila proč by měl počkat až vybalíš tašku nebo dokončiš potřebu? :think:

Takto ked prideme domov z ihriska poobede, tak ho osprchujem. Kedže je tá korona, necchem, aby mi vo vonkajších nohaviciach niekde sedel. preto si ich má vyzliecť a na pančušky si dať papučkyx, aby kým si ja zájdem na WC, prípadne, kým si nedám aj ja vrché ošatenie dole, nebehal po byte bez prezuviek - máme parkety, šmýka sa to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
539
10.1.21 16:32

A čo s manželom, ked ho stále takto „vychováva?“ Ze kamarátsky a z druhej izby?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
600
10.1.21 16:46

Upřímně si myslím, že je to jen živé pětileté dítě, které trochu nezvládáte. Logopedii jsem v tomto věku dělala se synem i s dcerou a oba u toho dělali psí kusy. Nejdřív scéna, že to dělat nebudou, pak blbnutí, hraní si s hračkama, poskakování po posteli, lehání si atd…ale já neustupuju, hračky u nás běžně lítaly přes celý pokoj, když ani po několikátém upozornění nepřestali. Pokud tátu kopl…no tak tam je jasně vidět, jak na háku vás má. Pokud jde o problém s bačkorama a svlékáním, ty jsi rodič a ty musíš dohlídnout a dokopat ho k tomu co chceš aby dělal. Ani syn v první třídě si vždycky nevezme sám od sebe vše co má a to není ani ADHD a myslím si o něm, že je celkem samostatný. Za mě máš na jednu stranu přehnané nároky a na druhou stranu bych přitvrdila. A co se týká manžela, tak to co popisuješ je špatně, evidentně máte naprosto rozdílné přístupy k výchově. Ale to že si nevšimne, že syn nemá bačkory mě nepřekvapuje, chlapy tohle většinou vůbec nevnímají, zvlášť pokud je matka v dosahu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25424
10.1.21 16:54
@autorka44 píše:
Takto ked prideme domov z ihriska poobede, tak ho osprchujem. Kedže je tá korona, necchem, aby mi vo vonkajších nohaviciach niekde sedel. preto si ich má vyzliecť a na pančušky si dať papučkyx, aby kým si ja zájdem na WC, prípadne, kým si nedám aj ja vrché ošatenie dole, nebehal po byte bez prezuviek - máme parkety, šmýka sa to.

Já myslím že ti šibe, mate doma problém s komunikací s manželem, ty po dítěti chceš nesmysly, které jsou nedůležité :nevim: řešíš to tady pořád dokola

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
234
10.1.21 17:00

Mám syna s ADHD a toto mi na to nesedí. To spíš ta neposlušnost. Křičí na babičku a ta mu za to pustí televizi? Z běhá místo oblékání je normální, oblikani je nuda. Je na tobě a otci, abyste ho srovnali a on udělal, co má. Ze nechce cvičit logo, je taky normální, to je taky nuda. Ale prostě musí, to je opět na vás. A i to dítě s ADHD seuso vychovávat, ne si říct, že za to nemůže a nechat ho vyvadet. Ne každé živé nebo neposlušne dítě je hyperaktivni. Pak když nějaké dítě opravdu je, nikdo to nebere vážně právě kvůli těm. vsem matkám, které to o svých dětech tvrdí místo toho, aby je vychovávaly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
10.1.21 17:10

Tohle fakt může rozhodnout jenom odborník. Všichni ostatní můžeme jenom hádat. A na tom bych zdraví svého dítěte nestavěla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23536
10.1.21 17:16

Proc zakladas padesatou diskuzi na stejne tema?
U vas je problem, ze tve dite nema mantinely, nezije v harmonickem prostredi, doma netahnete za jeden provaz, ty nemas u decka (a asi ani u muze a vlastni matky) respekt a tve vychovne pokusy jsou taky dost diskutabilni (viz snaha o citovou manipulaci skrz tvou nemoc).

Co cekas za odpovedi? Ze ma dite diagnozu a tak muzete na nejakou vychovu kaslat stejne, jak jste to praktikovali do ted? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1601
10.1.21 17:36
@autorka44 píše:
Takto ked prideme domov z ihriska poobede, tak ho osprchujem. Kedže je tá korona, necchem, aby mi vo vonkajších nohaviciach niekde sedel. preto si ich má vyzliecť a na pančušky si dať papučkyx, aby kým si ja zájdem na WC, prípadne, kým si nedám aj ja vrché ošatenie dole, nebehal po byte bez prezuviek - máme parkety, šmýka sa to.

Jako vážně ho sprchuješ když přijdete po obědě z venku domů 8o Problém tvého syna není jeho chování, ale TY, promiň nic jiného v tom nevidím…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat