Nevděčné, protivné dítě

Anonymní
4.1.21 21:52

Nevděčné, protivné dítě

Syn má čtyři roky. Začal chodit do školky, ale jsem ještě doma s mladším dítětem a jelikož je situace jaká je, stejně je víc doma než ve školce, věčně má rýmu nebo kašel. Je nesnesitelný. On vyloženě jen vysírá a kouká, čím by mě ještě vytočil. Každý den se opakují ty stejné situace - než odejdeme ven, udělá deset tisíc vytáček, aby se nemusel oblékat a umývat. Venku ujde pár metrů a už je stráášlivě unavený, řve, až se lidi otáčejí, přitom má kolo, co si vybral, že si vezme ven. Nemám problém jezdit na hřiště nebo na kratší výlety, ale co chcete v tomhle počasí pořád vymýšlet, že jo. Nechám ho si knourat a jdu napřed, ale on to dělá celou cestu, přitom energie má za tři. Přestože se snažím ho co nejvíc vybít venku, doma ho nic nebaví, jen věci vysype a jde jinam, šťourá do mladšího a vymýšlí neustále nějaké pouštění počítače, sladkostí… prostě věci, co má jen výjimečně za odměnu. Hračky úplně ignoruje, i když se mu věnuji, nebaví ho to a hry doma nejde hrát věčně. :nevim: Chce dělat vše sám - nalévat pití, chystat z ledničky atd. Nemám s tím problém, ale on úplně pokaždé schválně nalévá tak, že to teče všude kolem, ještě se po mě škodolibě dívá - nechám ho to uklidit, ale co si budeme povídat - mě to přidělává práci, stejně to je rozpatlané všude. Už by přece měl takové věci zvládat, ale on to dělá naschvál. Pokud u nás někdo je, přestože se mu přiměřeně věnujeme, je úplně na odstřel, neustále po někom leze, skáče, vyhazuje věci z pohovky, rozsypává hračky po celém bytě, chová se jak tornádo. :zed: Vysvětlování, že už je velký a takové chování se nikomu nelíbí, vůbec nebere v potaz. Obvykle to dojde k tomu, že dostane na zadek a odtáhnu ho do jiné místnosti, aby si zapamatoval, že vybíjet se má venku a ne doma být na všechny rozdivočelý, takové chování se nikomu nelíbí. Ale on si z toho vůbec nic nevezme. Jak už ho to přimět konečně pochopit? :zed: On tohle opravdu dělá celé dny, ne, že by se občas seknul unavený. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2651
4.1.21 21:58

Doufám, že jsi troll. Jinak, chudáci děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2889
4.1.21 22:01

Je to dítě, ne robot. To že máš další malé dítě neznamená, že zázračně dospěl. Naopak, chce pozornost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
225
4.1.21 22:01

Čtyřleté aktivní děcko. Co víc říct. Období protivnosti je v té době taky normální. Jen ty to prostě moc hrotíš. Když u vás někdo je, má radost, neumí se jinak vyjádřit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2889
4.1.21 22:02

A nevděčné dítě? Za co má být jako vděčný? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.21 22:06

Proč bych měla být troll? On té pozornosti má celý den, ale já se nemůžu ani otočit, aby něco nedělal mladšímu dítěti anebo aby nebyla doma apokalypsa. Proč mě vůbec neposlouchá? Když mu každý den říkám, ať si ten hrnek nalije slušně a ne, že to bude rozlité po celém stole a co, buch, dívá se na mě a naschvál ještě přidá. :zed: Nic se mu dělat nechce, všechno už hrál, všechno už skládal. :zed: Jako že má radost je fajn, ale přece nebude kopat do lidí nebo jím skákat za krk. 8o

• Citovat
  • Nahlásit
6020
4.1.21 22:06

A ty jsi mu ukázala co to znamená vděčnost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
807
4.1.21 22:07

Myslim, že bys měla přehodnotit svůj přístup k němu. Cítím z Tebe jen zlobu a napruženost. Čím víc budeš napružená, tím víc bude syn dělat naschály. Je to dítě, neumí zpracovat tvoje emoce. Chce to klid, nadhled a nekonečně laskavý přístup…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6020
@Anonymní píše:
Proč bych měla být troll? On té pozornosti má celý den, ale já se nemůžu ani otočit, aby něco nedělal mladšímu dítěti anebo aby nebyla doma apokalypsa. Proč mě vůbec neposlouchá? Když mu každý den říkám, ať si ten hrnek nalije slušně a ne, že to bude rozlité po celém stole a co, buch, dívá se na mě a naschvál ještě přidá. :zed: Nic se mu dělat nechce, všechno už hrál, všechno už skládal. :zed: Jako že má radost je fajn, ale přece nebude kopat do lidí nebo jím skákat za krk. 8o

co to znamená nalít si hrnek slušně? Promiň, ale to nevím ani já dospělá, natož, aby to vědělo 4 leté dítě…ono to bude z části o tom, jakým stylem s ním mluvíš. Mrkni na knížku Respektovat a být respektován…

Příspěvek upraven 04.01.21 v 22:08

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
@jita22 píše:
A nevděčné dítě? Za co má být jako vděčný? 8o

Místo aby byl rád, že si s ním hrajeme nebo že někam jedeme, má plno fajn hraček, ke všem jen připomínky, nechuť, kňourání. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
6020
4.1.21 22:09
@Anonymní píše:
Místo aby byl rád, že si s ním hrajeme nebo že někam jedeme, má plno fajn hraček, ke všem jen připomínky, nechuť, kňourání. :nevim:

víš co, ono je dětem vážně jedno, že mají plno fajn hraček… když s nimi rodiče neumí mluvit… jak se mu konkrétně věnuješ? Jak reaguješ na to, když rozlije ten slušně nalitý hrnek?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3907
4.1.21 22:09

Nevidím zapojení otce. Co dělá on? Za mě zapojit taky otce, pak už by ti syn na nervy tolik lézt nemusel. Jinak se tedy o něm vyjadřuješ hrozně a to jsem máma, kterou děti soustavně přivádí k šílenství.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4938
4.1.21 22:11

Chce pozornost. A ty mu ji neumíš dát. Vhodná by tedy byla ta školka. U nás je to taky stylem týden ve školce 14 dní doma, ale to se spraví. Těm nemocem se bohužel nejde moc bránit. Jinak mi ten příspěvek přijde, že ti leze totálně krkem a máš na něj už docela solidní alergii. Pozor na to, ty děcka to umí poznat a o to víc zlobí aby upoutal tvou pozornost. On nerozlišuje jestli je ta pozornost pozitivní nebo negativní, důležité je, že je nějaká.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.21 22:12
@janickaIII píše:
co to znamená nalít si hrnek slušně? Promiň, ale to nevím ani já dospělá, natož, aby to vědělo 4 leté dítě…ono to bude z části o tom, jakým stylem s ním mluvíš. Mrkni na knížku Respektovat a být respektován…Příspěvek upraven 04.01.21 v 22:08

On to moc dobře ví, ukazovala jsem mu to milionkrát. Neobrátit zbrkle celou láhev do hrnku, ale nalít si jen půl hrnku a pak si třeba přidat. On to moc dobře ví a je mě takovými věcmi schválně vytáčí. Je pravda, že se nechám vytočit snáz, protože by to podle mě měl fakt už dávno chápat. Ale zkusím na to mrknout, díky. ;)

• Citovat
  • Nahlásit
6020
4.1.21 22:13
@Anonymní píše:
On to moc dobře ví, ukazovala jsem mu to milionkrát. Neobrátit zbrkle celou láhev do hrnku, ale nalít si jen půl hrnku a pak si třeba přidat. On to moc dobře ví a je mě takovými věcmi schválně vytáčí. Je pravda, že se nechám vytočit snáz, protože by to podle mě měl fakt už dávno chápat. Ale zkusím na to mrknout, díky. ;)

a jak tedy reaguješ, když tu vodu vylije? zrovna tenhle příklad je v té knížce krásně popsaný, tak mi mě fakt zajímala Tvoje reakce na vylitý hrnek… (tu knížku fakt doporučuju, hodí se to i na vztahy mezi dospělými obecně)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat