Vývoj ADHD dítěte

Anonymní
31.12.20 18:58

Vývoj ADHD dítěte

Zdravím, nemáte prosím někdo zkušenost s tím, jak se postupně vyvíjelo dítě s ADHD? Máme čtyřletého syna, Do školy půjde až v roce 2023 (je rijnovej, takže půjde v necelých 7 letech) a mě by zajímalo, jestli se z těch totálně nerizenych mimoních střel staly děti, které zvládnou běžnou výuku bez nějakých větších potíží. Má skoro 3 roky na to aby se „sklidnil“, je to strašná spousta času, ale aktuálně si ho opravdu nedovedu představit, jak 45 minut sedí v lavici a soustředí se na ucivo. Je mi jasný, že i pro zdravý čtyřletý dítě je skola nepředstavitelná, ale tam člověk tak nejak očekává, že to dítě do toho dozraje. Ale u těch ADHD to přece jen může být jiný A mě právě zajímá, jaký. Zrovna dnes jsme z něj na prášky takovým způsobem, že jsme s manželem hledali na netu recept na odvar z makovic, opiaty atp (samozřejmě v legraci, fakt bychom mu nic nedali, nebojte, jen jsme si tím hladili nervy a spravili naladu). Moc dekuji za vase zkusenost.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
31.12.20 19:12

On ti nikdo neřekne, jak to bude u vás. Kazde dítě je jiné. Mám 9leteho syna bez dg. Do školy šel skoro v 7 a ve škole je to pro něj utrpení. Nevydrží, nedává pozor, kouše si nehty, pastelky… Učitelka si stěžuje, že ji přerušuje u diktátu, že nestíhá. Nasobi v tisících, ale v příkladech 9+8 udělá chybu, protože ve stromě byla veverka :roll:
K tomu mám i předškoláka, u kterého nikdo doteď neviděl problém. Až teď se začíná ukazovat, že to není zase tak ideální. Dneska jsme byli na 6 km procházce. On ušel tak 10. Doma pak ještě hodinu jezdil na kolečkových bruslích, nakonec spadl ze stromu. Jeho vrchol soustředění je 10 minut, když ho dana věc baví. Ve 4 letech to byly 2-3 minuty max. To bylo období „tekuté dobré nálady“ = každý druhý víkend jsme pili víno, abychom se zrelaxovali.
A neboj, prvňáci opravdu 45 minut nesedí a nekoukaji. Učitelky se je snaží zaujmout a vymýšlí, aby je to bavilo, střídají činnosti. Máte 3 roky, vydržte.

• Citovat
  • Nahlásit
450
31.12.20 19:54
@Anonymní píše:
Zdravím, nemáte prosím někdo zkušenost s tím, jak se postupně vyvíjelo dítě s ADHD? Máme čtyřletého syna, Do školy půjde až v roce 2023 (je rijnovej, takže půjde v necelých 7 letech) a mě by zajímalo, jestli se z těch totálně nerizenych mimoních střel staly děti, které zvládnou běžnou výuku bez nějakých větších potíží. Má skoro 3 roky na to aby se „sklidnil“, je to strašná spousta času, ale aktuálně si ho opravdu nedovedu představit, jak 45 minut sedí v lavici a soustředí se na ucivo. Je mi jasný, že i pro zdravý čtyřletý dítě je skola nepředstavitelná, ale tam člověk tak nejak očekává, že to dítě do toho dozraje. Ale u těch ADHD to přece jen může být jiný A mě právě zajímá, jaký. Zrovna dnes jsme z něj na prášky takovým způsobem, že jsme s manželem hledali na netu recept na odvar z makovic, opiaty atp (samozřejmě v legraci, fakt bychom mu nic nedali, nebojte, jen jsme si tím hladili nervy a spravili naladu). Moc dekuji za vase zkusenost.

Uplne ti rozumim, my jsme tim prosli take. Ale doporucuji jednu vec, ktera nam hodne pomohla: soustredte se na dnesek a nemyslete na budoucnost. Souhlasim s nazorem prede mnou - neda se tak brzo odhadnout, jakym tempem a smerem se vyvoj vyda :nevim: Z vlastnich zkusenosti muzu rict, ze nas syn ve 4 letech vuuubec nevypadal, ze by obyc skolu zvladl. Rok pred nastupem jsme planovali zadat o druhy odklad (je cervencovy), ale az doslo na pripravu ve skolce, zvladal to velmi dobre a zadny odklad nepotreboval. A ted ve svych 11ti je jeden z nejlepsich ve sve tride (uplne normalnich deti), a to jeste ma dalsi pridruzenou diagnozu.
Jak vas kluk zvlada skolku a rizene cinnosti v ni?
Vim, ze ted ti to prijde jako jina realita, ale on se zlepsi. Hlavu vzhuru a zkuste vydrzet! Bude lip, kdyz vydrzite ho nezabit :mrgreen: :hug: Zkuste nebyt na nej prilis prisni, i kdyz kolikrat je to sakra tezke. Nesmi se citit jako neco jineho nebo spatneho. Mejte ho radi a davejte mu to najevo :hug: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.12.20 20:05

@Sharmel moc děkuju za povzbudivý komentář. Syna milujeme a on to moc dobře ví, je to mazel. I když vteřinovy :D s přísností pořád polemizujeme, vím, že něco fakt nedokáže ovládnout, takže nemá smysl ho za to trestat, ale zase ho nemuzeme nechat, aby se zabil, nebo nekoho jiného. Skolku zvlada dobre, protože máme skvěle učitelky se zkušenostmi s ADHD. Ani za lezení na skříň nebo skoky ze zdí nenadavaly, jen mě informovaly o rozbitém koleni a ještě s emi omlouvaly, ze ho neuhlidaly. Řízené činnosti většinou ignoruje, dělá si svoje. Nebo dělá to, co ostatní, ale moc nechápe, proč. Az ted zacina chapat nějaká pravidla nejjednodušších her, včera jsme poprvé hráli domino a byl to teda pro mě ocistec. Půlku kartiček rozkousal, zlámal, ztratil, poslapal…pak si ty hezké chtěl nechat atp, ale bylo vidět, že aspoň už chápe ten princip. Skolku ale budeme muset měnit, tak jsem zvědavá, jestli i v té nové mi bude učitelka ty jeho výmysly oznamovat s úsměvem na rtech..

• Citovat
  • Nahlásit
450
31.12.20 20:15
@Anonymní píše:
@Sharmel moc děkuju za povzbudivý komentář. Syna milujeme a on to moc dobře ví, je to mazel. I když vteřinovy :D s přísností pořád polemizujeme, vím, že něco fakt nedokáže ovládnout, takže nemá smysl ho za to trestat, ale zase ho nemuzeme nechat, aby se zabil, nebo nekoho jiného. Skolku zvlada dobre, protože máme skvěle učitelky se zkušenostmi s ADHD. Ani za lezení na skříň nebo skoky ze zdí nenadavaly, jen mě informovaly o rozbitém koleni a ještě s emi omlouvaly, ze ho neuhlidaly. Řízené činnosti většinou ignoruje, dělá si svoje. Nebo dělá to, co ostatní, ale moc nechápe, proč. Az ted zacina chapat nějaká pravidla nejjednodušších her, včera jsme poprvé hráli domino a byl to teda pro mě ocistec. Půlku kartiček rozkousal, zlámal, ztratil, poslapal…pak si ty hezké chtěl nechat atp, ale bylo vidět, že aspoň už chápe ten princip. Skolku ale budeme muset měnit, tak jsem zvědavá, jestli i v té nové mi bude učitelka ty jeho výmysly oznamovat s úsměvem na rtech..

Jako bych to psala ja pred Xlety :mrgreen: Takze zustante pozitivni, vsechno prijde casem, musi dozrat ;)
Mate fin. moznost soukrome skolky? Treba nejake lesni? Takovym detem nejvic vyhovuje co nejvic behani v prirode, tury do terenu, hodne se u toho vybiji. A zaroven ty ucitelky jsou zvyklejsi na zive deti, jsou vic prirodni :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.12.20 20:19

@Sharmel lesní školka bohužel v dosahu není, ale zcela vážně zvazuju, že si ji sama zridim. Už nějakou dobu obhlizim prostory a všechny právní, hygienické atp náležitosti, tak jsem zvědavá, jestli to někdy uskutečnim. I když pokud ano, syn to nejspíš už nestihne využít, nebo aspoň ne dlouho. No jsem na sebe zvědavá :D

• Citovat
  • Nahlásit
450
31.12.20 21:06
@Anonymní píše:
@Sharmel lesní školka bohužel v dosahu není, ale zcela vážně zvazuju, že si ji sama zridim. Už nějakou dobu obhlizim prostory a všechny právní, hygienické atp náležitosti, tak jsem zvědavá, jestli to někdy uskutečnim. I když pokud ano, syn to nejspíš už nestihne využít, nebo aspoň ne dlouho. No jsem na sebe zvědavá :D

Tak to moc drzim palce! :palec: Lesni jsou super, i kdyz spousta lidi si porad mysli, ze LMS= zablacene deti chouluci se v jeskynich :lol: My jsme syna teda vozili z Prahy do Stredoceskeho kraje (i kdyz casove to vychazelo jen 20-30 min autem od baraku), ale stalo to za to. Kazdopadne syn byl nejstastnejsi, kdyz chodili na tury, vyrazeli do lesu, byl k neutahani a hodne si to uzival.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1177
31.12.20 21:15

Dcera čerstvě šest let a je u ní podezření na vývojovou dysfázii, teď jsem s ní byla po půl roce na kontrole u dětské psychiatričky a ta po 5 minutách řekla, že by to už bylo na léky na zklidnění:-) Příští září by měla jít do školy, tak mi oznámila, že ať si to do toho září rozmyslím, aby něco v lavici vůbec vydržela (pokud by šla řádně do státní školy). Ve školce ji v celku stáhne kolektiv, ale učit se s ní doma to je porod. Stačí třeba 2 minuty a konec, musíme to prokládat fyzickým cvičením. Když jdu s ní třeba ze školky, tak lidi koukají, co je to za magorka:-)
Jinak u ní zvažuji nultý ročník, popř. nějakou Montessori školu. Většina odborníků mi ale říká, že dcera by alespoň trochu řád potřebovala…
Ještě k ní mám další dvě děti, tak stále doufám, že alespoň to nejmladší by mohlo být trošku klidné.
Jinak co si pamatuji z mládí, tak bratránkova dcera, když chodila do školky, tak byla neskutečně hyperaktivní a pak když jsem jí viděla ve třetí třídě, tak jsem žasla, jak se zklidnila…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
876
31.12.20 21:33

Dobrý večer, dává se běžně k živějším dětem asistent. Nevíte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
450
31.12.20 21:46
@sabinka098 píše:

Kam? Do skoly nebo do skolky? Do skolky ne. Do skoly musi mit napsanou diagnozu, a na tom zaklade se o asistenci zadat. “Zivejsi” bohuzel diagnozou neni :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.12.20 21:50
@sabinka098 píše:

K živějším dětem ne, ale k ADHD se dřív dával. Aktuálně třeba naše PPP dává jen na kombinované vady. Ale pry je to PPP od PPP různé.

• Citovat
  • Nahlásit
876
31.12.20 21:57

Do školy myslím, mému synovi škola navrhla asistenta, a poslali nás do poradny, a tam žádnou vadu synovi nenašli tak nevím. Půjdou se na syna podívat do školy teď v lednu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.12.20 22:13

Na nějaké úvahy o asistentovi je fakt brzy a opravdu ho dítě nedostane na to, že je živější. V současné době ho nejspíš nedostane ani na samotné ADHD. O možnosti medikace taky vim, ale tomu se doufám vyhneme. Má ještě spoustu času, než do té školy půjde. V plánu je klasická státní, všem těm alternam nefandime. Jinak na dysfazii měl taky podezření, ale to se nepotvrdilo. Měl dost problémy s porozuměním, možná pořád trošku má, ale já nikdy nevím, jestli mě nevnímá, nebo mi nerozumí… no já doufám a věřím, že se sklidni, aspoň trochu, aby tu školu nezbořil :D

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
31.12.20 22:52

Ve školce je ADHD slabý odvar oproti škole. Pro syna to je utrpení od první třídy vydržet sedět několik hodin a soustředit se. Je hlučný, vyrušuje, komentuje, ruší ostatní děti. Je diagnostikovaný i medikovaný. S věkem se to spíš zhoršuje, vrchol je v pubertě. Změnili jsme i školu, kde mají s těmito dětmi větší pochopení, je ve třídě s asistentem. Učí se dobře, ale kdyby tak nevyrušoval. Pro mě je jeho školní docházka stres, škola ve mně po těch letech už vyvolává úzkost, už jenom čekám, co zase bude…a to má teď opravdu fajn školu.

• Citovat
  • Nahlásit
450
31.12.20 23:02
@Anonymní píše:
Na nějaké úvahy o asistentovi je fakt brzy a opravdu ho dítě nedostane na to, že je živější. V současné době ho nejspíš nedostane ani na samotné ADHD. O možnosti medikace taky vim, ale tomu se doufám vyhneme. Má ještě spoustu času, než do té školy půjde. V plánu je klasická státní, všem těm alternam nefandime. Jinak na dysfazii měl taky podezření, ale to se nepotvrdilo. Měl dost problémy s porozuměním, možná pořád trošku má, ale já nikdy nevím, jestli mě nevnímá, nebo mi nerozumí… no já doufám a věřím, že se sklidni, aspoň trochu, aby tu školu nezbořil :D

Soukrome skoly hned neodepisuj, nemusi byt vylozene alternativni ani pro ambiciozni zbohatliky. Nevim odkud jste, ale v kazdem vetsim meste je urcite nejaky vyber a neco se najit da, treba v Praze mohu poradit.
Nas potomek ma tezkou smisenou dysfazii s ADHD a drobnymi rysy PAS. Zatim to zvladame bez medikace. I kdyz jsou obdobi (v minulosti hodne cetna), kdy nad ni vazne premyslime, ale v poslednich letech uz spis kvuli tomu, aby ty vyvojove zahuly jeho psychika zvladala. Take chodime na psychoterapie a logopedii do specializovanych center. Ale pred nami je puberta :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat