Zlozvyk u dítěte

Anonymní
15.12.20 15:58

Zlozvyk u dítěte

Holky prosím o radu…
Mam 3leteho kluka, kterej je takovej svůj 🤣 a ted ma takovej zlozvyk ze si začal strašně kousat prst… jenze ted z toho prstu presel na cely zápěstí.. Ja uz nevim jak na to, aby to přestal delat.. Zkoušela jsem kousátko, ale to vubec nechce.. Nevim, zkuste mi poradit?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20581
15.12.20 16:06

Syn to dela taky, ale uz je mu 5 :roll: kdyz ho pristihnu, tak mu ten prst popeprim, aby ho mel hnusnej a nechutnalo mu ho cpat do pusy :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
535
15.12.20 16:09

Možná jsou z něčeho nervní? Zkusit naučit se s nervozitou poprat jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.12.20 16:10

@Kriss Tina No to jsem zkoušela a nechapu jak a on to slizne prostě a jeede zase nanovo🤷‍♀️ 😏

• Citovat
  • Nahlásit
20581
15.12.20 16:15
@Dana066 píše:
Možná jsou z něčeho nervní? Zkusit naučit se s nervozitou poprat jinak.

Nervni asi ne, aspon ne u syna, on to prave dela, když je uplne v klidu a podvedome. Kdyz kouka na televizi atak, prostě jak je myslenkama mimo, tak cpe prst do pusy :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
535
15.12.20 16:17

Aha. No chtěla jsem poradit, jestli nemá hlad dát něco na zub, ale jestli to dělá podvědomě, aby se nenaučil jíst z nudy a neodnesl si to i s tloušťkou do dospělosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.12.20 16:21

Zrovna řeším něco podobného- čtyřletá si začala kousat nehty. Taky v klidu, když si čteme pohádku a tak.. Tak třeba se něco dozvím.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.12.20 16:22

@Dana066 No malej je asi určitě nervni, protože poslední dobou to s nim je těžký 😏 Ma nejaky svoje období asi, nebo ja nevim… Nic ho nebaví, nic nechce, furt se jen vzteka, u ničeho nevydrží a jen brečí… S dr jsem to řešila a nic moc… A ja uz jsem s nervama z toho taky celkem v háji
Vůbec nevim jak ho zabavit a kdyz uz toho je fakt moc, tak. prostě uz zvýšim hlas a tím pádem on se tak dokáže rozbrecet, ze se pomalu ani nemůže nadechnout… no a to uz je hruza prostě…
No a do toho všeho ještě to kousání… ma uplne ošklivý prst :,( :,( :? :?

• Citovat
  • Nahlásit
4527
15.12.20 19:19

U syna pomohlo to kousatko. Ale až za čas. Chce to důsledně dát do ruky pokaždé, když začne kousat něco, co nemá. Někdy rovnou preventivně. Pusť pohádku a dej do ruky kousatko. Pokud to dělá jen tak v klidu, tak se to dá uhlídat. Prostě ho nenechej tu ruku dát do pusy. Syn si takhle udělal několik bezva modřiny, jendou si vykousal do ruky díru až do krve. Od té doby jsem velmi důsledná ohledně kousatka a v kritických chvílích jsem mu povolila jeden dudlik od mladší dcery (dostala od příbuzných, ale ona používá jiný typ, tak tento nechce). Doma je to dobrý, já zase nevím, co venku. Kouše si bundu, má pak mokrou půlku břicha. Kouše rukavice, kolobezku, kuklu, popruhy z helmy… všechno mokrý a zničený. Ale nemůžu ho nechat jezdit na kole s dudlikem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.12.20 19:34

@chaela No, to mame to samé, dela to i normálně prostě ji a ruku v puse musi mit.. Jdeme ven a taky cuca rukavice a nebo cuca i tkaničky od teplaku nebo mikiny, kdsz jedeme v aute tak tričko taky cely mokrý… Nechapu to 😏 😏 🤷‍♀️
btw: a my mu sebrali dudlik asi pred 3 měsíci, takze to muze byt určitě tím, ze mu chybí ze?… takze ja mu dudlik znovu vrátit nemuzu a to kousatko taky nic moc.. přemýšlela jsem ze takle na doma bych mu dala treba plinu hadrovou… ale kolik by tech plin muselo byt tyjo? je to mazec docela, vubec si nevim rady..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.12.20 19:54
@Anonymní píše:
Zrovna řeším něco podobného- čtyřletá si začala kousat nehty. Taky v klidu, když si čteme pohádku a tak.. Tak třeba se něco dozvím.

Tak na kousání nehtů bych taky něco potřebovala. Ač jsem dospěla táhne se to semnou už od mala. A ne se toho zbavit :oops: vím jsem ostuda a je mi to dost trapné :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
4527
15.12.20 19:56

No ten náš má 4 roky, dudel nemá od 2 a půl cca. Ale tu potřebu kousat, žvýkat, má holt pořád. Netuším, čím to je, a netuším, co s tím. Prostě permanentně má něco v puse. Strašně slinta, ale zuby už má dávno všechny. Tezko rict, co za tím stojí. Pokud někdo ví, budu velmi vděčná. To kousatko funguje vcelku pekne, i kdyz ne vzdy. Ale taky ho nemůže mít pořád, že. Do školky ho s tím neposlu. Stejně tak venku by ho akorát ztratil. A koneckonců, někdy by se To odnaučit měl, nedovedu si představit že si bude ve škole slintat na lavici. ( :nevim: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3585
15.12.20 19:58
@Anonymní píše:
Tak na kousání nehtů bych taky něco potřebovala. Ač jsem dospěla táhne se to semnou už od mala. A ne se toho zbavit :oops: vím jsem ostuda a je mi to dost trapné :oops:

Hodně lidí si kouše nehty, tento zlozvyk je nejrozšířenější. Stydět se nemusíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.12.20 20:05
@topazio píše:
Hodně lidí si kouše nehty, tento zlozvyk je nejrozšířenější. Stydět se nemusíš.

Já vím, ale stejně. Pak něco někomu ukážu a každý kouká jak mám ohlodané nehty :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
3585
15.12.20 20:10
@Anonymní píše:
Já vím, ale stejně. Pak něco někomu ukážu a každý kouká jak mám ohlodané nehty :zed:

Syn si občas nehty kouše. :zed: Říkám mu, ať si je nekouše, ale bez úspěchu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat