3 a více dětí - chodíte do práce?

372
9.12.20 20:42

3 a více dětí - chodíte do práce?

Jen tak přemýšlím.. syn vydrží ve školce max týden a zas je nemocný. Jsem na mateřské s miminem, takže ho hned beru domů nebo ho preventivně ani do školky nedávám.. ale nevím, jakou by měl trpělivost zaměstnavatel, kdybych musela být furt doma s nemocným dítětem. a co teprve když má někdo více dětí a v nemocech se střídají.. tak mě zajímá, kdo máte více dětí, jak to děláte s prací? lze vůbec být zaměstnaná, nebo bývají matky více dětí spíš osvč nebo rovnou v domácnosti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
9.12.20 20:48

Tak ještě přece může být muž OSVČ nebo nějaká volná pracovní doba a nemocné dítě si střídat. Nebo má po ruce ochotnou babičku či paní na hlídání. Znám od každého něco. Jedna je OSVČ, pracuje jen doma, další to vykrývá jak se dá. To už nemáš rozdíl, jestli třeba dvě problémovější děti nebo čtyři, co bývají nemocné jednou za uherský rok. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
22549
9.12.20 20:49

Ja mam znamou lekarku, ktera ma ctyri deti a pracuje v nemocnici. Takze to jde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22549
9.12.20 20:51

Se tremi detmi jich znam nekolik. Asi nejsou deti doma s kazdym prdem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4527
9.12.20 20:52

My máme děti 3, ve školce zatím dvě. Nejhorší bývá ten první rok, pak už to jde. Takže většinou máš hodné nemocné jen jedno z dětí. Až půjdu do práce, máme to v plánu tak, že prvních pár let půjdu jen na půl úvazek, ale spíš kvůli vodeni a vyzvedavani, kroužkům atp. Ať nemusí být v družiny nebo školce do večera. Až budou samostatnejsi, dojdou si tam sami a budou moct být chvíli sami doma, tak budu moct jít na plný úvazek. Pokud by byla častá nemocnost, tak buď to prostě zaměstnavatel bude tolerovat nebo mě vyhodí. Víc možností není. Finančně se nám nevyplatí, abychom drželi můj půl úvazek a manžel chodil na ocr. Máme ještě plány i na podnikání, tak v ideálním případě nás nějaké ocr trápit nebude. Ale to je otázka budoucnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4881
9.12.20 20:52

Co by taky pak ten chlap musel mít za práci aby živil ženu a tři děti a sebe… to by musel být vysoký plat poměrně…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2539
9.12.20 20:57

Tak nevím, syn byl od září „nemocný“ jen jednou. A to byl doma, že si zvykal na brýle a ještě byl trošku zahleněný. Je to i o imunitě, některé děti prostě nemocné nebývají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
545
9.12.20 20:59
@mroe píše:
Ja mam znamou lekarku, ktera ma ctyri deti a pracuje v nemocnici. Takze to jde.

Taky mám několik kolegyň - lékařky - které mají 3, jedna dokonce 4 děti a všechny pracují, slouží služby atd. Nevím, jak to dělají, ale asi to jde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11739
9.12.20 20:59

Mam tri deti, nastoupila jsem na castecny uvazek (0.6) ve 22m nejmladsi, ted mam 0.7 a vic nechci. Ze zacatku jsem chodila na 3 cele dny a celkem se mi nemoci trefovaly do tech 4 dnu, co jsem byla doma (vetsinou nejaka bliticka, tridenni teplutky nebo boleni ucha). Muz si sem tam mohl vzit HO-tak 1-2 dny mesicne, tak trosku pomohl. U nas nejhorsi co se nemocnosti tyce byl syn, ale to jsem jeste byla na RD s nejmladsi. Ten prvni rok v MS zvladl i 3.5m absenci v kuse…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3302
9.12.20 21:09

Mám tři děti a pracuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14296
9.12.20 21:10

My máme tři děti. Poté, co jsem před 2 lety prodala svou firmu jsem zůstala s dětmi doma. Domluvili jsme se na tom s manželem, protože časově to bylo extrémně náročné a v momentě, kdy jsme se dostali do fáze, že úklid musela řešit paní a hlídání dětí chůva jsme si řekli, že takhle to dál nechceme. A udělali jsme dobře, byť to nebylo vůbec snadné rozhodnutí. Manžel vydělá tolik, že bych nemusela pracovat vůbec. Nicméně práci mám, dělám do specializovaných překladů, dělám to z domova, když mám čas, lhůty jsou tam velkorysé :nevim: Vyhovuje mi ta časová flexibilita. Babičky na hlídání nemáme, jsme na to jen my. V době, která nastala od jara si nedovedu vůbec představit, že bych to musela pytlíkovat s povinnostmi, které jsem měla v rámci firmy (neustálá jednání, porady, operativa, klienti…). Ač má manžel možnost HO, tak pracovat musí a s našimi dětmi to není tak úplně možné… Takže teď je to situace, která nám jako rodině maximálně vyhovuje, jsme víc v pohodě a já se konečně nehoním jako blázen :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3960
9.12.20 21:11

Hele, jde to
hlavně se z toho neposr-t
a nejde to první rok se všema..
to se musí rozložit a zapojit manžela či babičku či sousedku či paní na hlídání..
já šla do práce za půl roku
střídali jsme se s manželem od dvojčat šichtama
pak jsme zapojili milovanou sousedku
a časem dřívější školku
je fakt, že nemocné nebyly moc.. jen si ty první nemoci ve školce holt odbude virozkama každej..
nemyslím, že od dětí (více dětí) nejde pracovat
ale chce to víc obětí, kreativity, možností i placeného hlídaní..
pokud je to splněno, taka ano
pokud to splněno není, tak vás zaměstnavatel vykopne ve zkušebce
prostě to chce hodně vážit pro a proti (a zda za to ty mzdy třeba stojí, nám naše fakt ANO.. kvůli 20tce bych to nedělala a klidně byla tři roky doma)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
640
9.12.20 21:11

Máme tři děti a teď řeším návrat do práce. Nejmladšímu jsou 3,5 a jak už tady někdo psal, tak první syn byl nemocný pořád a druhé a třetí dítko téměř vůbec. Ale i tak bych chtěla jít do práce jen na půl úvazku, manžel je pryč od 7-18. A tím pádem moc nepomůže, babičky taky moc nepomůžou. Takže pokud bych šla na plný úvazek, tak by chudáci byli každý den do pěti v mš a zš a to já nechci. Oni už teď když se o tom bavíme, tak kňourají že nechtějí chodit po spaní. No takže to hold budeme příští dva/tři roky pytlíkovat jak to půjde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1133
9.12.20 21:12

Mám čtyři děti a marodí max jednou do roka. Chápu, že některé děti mají oslabenou imunitu, ale spousta rodičů nechává děti doma s každým uprdnutim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4041
9.12.20 21:13
@eva.pass píše:
Jen tak přemýšlím.. syn vydrží ve školce max týden a zas je nemocný. Jsem na mateřské s miminem, takže ho hned beru domů nebo ho preventivně ani do školky nedávám.. ale nevím, jakou by měl trpělivost zaměstnavatel, kdybych musela být furt doma s nemocným dítětem. a co teprve když má někdo více dětí a v nemocech se střídají.. tak mě zajímá, kdo máte více dětí, jak to děláte s prací? lze vůbec být zaměstnaná, nebo bývají matky více dětí spíš osvč nebo rovnou v domácnosti?

Zaměstnaný může být i ten kdo má více dětí než tři. ;) Pokud děti marodí je doma tatínek. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat