Výslovnost hlásky d

95
19.12.20 14:40

vyslovnost hlasky d

Zdravím mate nektera zkušenosti se zamenou hlásky d za t? nejak se nam nedaří vyslovit pismeno d misto toho říká t.diky za tipy :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26853
19.12.20 14:54

Jak staré dítě? Je to jediný problém? Osobně bych řešila na logopedii, aby se to nenaučilo vyslovovat špatně a nezadelalo si na další problémy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
95
19.12.20 15:02

@Billi na logopedii chodime problemu mame vice tohle jsme dostali od logopedky mame opakovat lec vsude rika t misto d dalsi termin mame az za mesic

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
260
19.12.20 15:21
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
95
19.12.20 15:29

@Frei2 :mrgreen: :mrgreen: 4 problem to sice neřeší ale pobavilo :D :D :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26853
19.12.20 16:07

@Marki1985 kolik mu je? Dělal to vždy? Neslyší to, nebo neumí D vyslovit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
95
19.12.20 17:08
@Billi píše:
@Marki1985 kolik mu je? Dělal to vždy? Neslyší to, nebo neumí D vyslovit?

je mu 6 let dela to vzdy rozdil slysi jen se mu to nedaří vyslovit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26853
19.12.20 17:14

@Marki1985 a řekla vám k tomu něco logopedka? Podle toho bych se zařídila. Pokud logopedka nehledá řešení, našla bych jinou. My už měnili 3× a přiznávám, že kdybych našla jinou, klidně změním znovu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
95
19.12.20 17:58
@Billi píše:
@Marki1985 a řekla vám k tomu něco logopedka? Podle toho bych se zařídila. Pokud logopedka nehledá řešení, našla bych jinou. My už měnili 3× a přiznávám, že kdybych našla jinou, klidně změním znovu.

ja menila jen jednou u tehle jsme byli zatim jen 4× tak uvidíme

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7884
19.12.20 20:49
@Marki1985 píše:
ja menila jen jednou u tehle jsme byli zatim jen 4× tak uvidíme

tak logopedka vždy popíše „metodiku“ vyslovení toho písmenka, toho bych se držela a jela podle toho.
Tam to bude o postavení jazyka.
To vám vysvětlila?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45653
19.12.20 21:03
@Marki1985 píše:
@Billi na logopedii chodime problemu mame vice tohle jsme dostali od logopedky mame opakovat lec vsude rika t misto d dalsi termin mame az za mesic

logopedicka pece je zalozena na domacim treninku. Lamala jsem 3 decka, miliokrat jsem to chtela vzdat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26853
19.12.20 22:21
@matkabagristy píše:
logopedicka pece je zalozena na domacim treninku. Lamala jsem 3 decka, miliokrat jsem to chtela vzdat.

Logopedická péče je sice založená na práci doma, ale stejně je potřeba mít kvalitní vedení.
My chodili 1× za 3 měsíce na 10 minut. Za rok a půl této „péče“ překvapivě neudělal žádný pokrok.
Teď chodíme 1× za 14 dní, ale dodnes jsme se s ní nedostali na nápravu hlásek, protože pořád řeší slovní zásobu. Syn u ní nemluví a ona mi nevěří, že mluví :roll:. Takže babička sehnala kamarádku, co jí poradila, jak na to a doma dřeme sami. Logopedka vždy jen prohlásí, že je šikovný a říká to dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
95
20.12.20 06:38
@bublinek píše:
tak logopedka vždy popíše „metodiku“ vyslovení toho písmenka, toho bych se držela a jela podle toho.
Tam to bude o postavení jazyka.
To vám vysvětlila?

zadnou techniku nezminovala :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64
20.12.20 06:46

Ahoj, jsem logopedka. Zaměňování t za d je úplná klasika a v podstatě ještě nejlepší varianta..ovšem v šesti letech je úplně nejvyšší čas s tím něco udělat. Pokud to dobre chápu, logopedce se nepodařilo u chlapecka to D ani vyvodit a máte to dělat sami doma? :nevim: :think:..je to jediná hláska, kterou vyslovuje špatně? Zaměřuje se logopedka na fonematický sluch? (Sluchové rozlišování těchto dvou hlásek od sebe?) V tom často bývá zakopaný pes..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
95
20.12.20 07:26
@Terka3345 píše:
Ahoj, jsem logopedka. Zaměňování t za d je úplná klasika a v podstatě ještě nejlepší varianta..ovšem v šesti letech je úplně nejvyšší čas s tím něco udělat. Pokud to dobre chápu, logopedce se nepodařilo u chlapecka to D ani vyvodit a máte to dělat sami doma? :nevim: :think:..je to jediná hláska, kterou vyslovuje špatně? Zaměřuje se logopedka na fonematický sluch? (Sluchové rozlišování těchto dvou hlásek od sebe?) V tom často bývá zakopaný pes..

my cvicime ted primárne pismenko L ted nam pridala obrazky kde je l a d zaroven. Pri pristi navsteve ma delat vysetreni na ten sluch jinak jeste neumime R Ř a sykavky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat