Mluvení před cizími lidmi - 3.5 let

367
6.1.21 18:49

Mluveni pred cizimi lidmi - 3.5 let

Muj syn (3 a pul) podle me rychle zacal mluvit, ma celkou slovni zasobu a spolu se bavime o vsem moznem, hodne si toho pamatuje. Ani v rodine neni problem. Ale posledni dobou si vsimam, ze kdyz se ho zepta na neco nejaky muj znamy, koho treba potkame, tak ze sebe dela… proste nemluvi normalne, ale rika jen ruzne slabiky a blbosti.. u kadernice nejprv mluvil normalne a pak zacal jako mimino „gagagaga“… trochu se pak citim trapne, vzdy jsem byla hrda jak pekne komunikuje. Coz asi byla chyba ze jsem ho chvalila, on se citi pod tlakem, ze ho chci ukazat znamym jak mluvi, tak schvalne dela tohle. Nebo nevim… ma nekdo podobnou zkusenost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9905
6.1.21 18:52

Myslím si, že je to normální v tomhle věku. Syn(čerstvé 3 roky), mi tohle začal dělat při příchodu do školky, když čekáme mezi ostatními maminkami. Myslela jsem, že to jen opakuje po mladší ségře, ale jak vidím, tak asi ne. Začne mi takhle žvatlat i třeba na nákupu v obchodě. Už jsem si i občas všimla, že se lidi koukají, jestli je normální :lol: :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2045
6.1.21 18:53

Prostě se stydí. Moje děti před cizíma nemluví, já vlastně taky moc ne :lol:
Nechápu, proč se cítíš trapně. Přece ho nechceš předvádět…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20420
6.1.21 19:03

Se stydí no, tak ho nepredvadej jak cvicenou opici :nevim: ja si to pamatuju u sebe a to sem byla uz mnohem starsi, kdyz me mamka chtela treba zapojit do konverzace s kamaradkama atak, tak sem ze sebe nevypravila ani slovo, byla sem dost stydlive dite :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1338
6.1.21 19:08

Syn vůbec nemluvil u zápisu do první třídy ani na schůzce s paní učitelkou ze školy, kam prestupoval do třetí třídy, až se me vždy učitelky ptaly, zda je mentálně v poradku :zed: :roll: :mrgreen: jinak je ale fakt úplně normální a teď už s učitelkou mluví. I když vylozene ukecanej je jen před lidmi, který zná :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
322
6.1.21 19:25

To je normální, prostě se stydí. Dceři budou tři, doma pusu nezavře, ale když na ni promluví někdo cizí, tak se schovává za mě a buď mlčí nebo kuňká jednoslovné odpovědi. Nedivím se, taky s cizími lidmi nerada mluvím. Jako každá máma je na své dítě hrdá a chce se pochlubit ale není to žádné cvičené zvířátko, aby na povel před kadeřnici sypal rozvitá souvětí z rukávu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9725
6.1.21 19:49

Nepřipadá mi na tom nic divného, je to ještě malé dítě. Nepůjde přednášet před publikum. Spíš se divím, že se cítíš trapně před cizími lidmi kvůli tomu, že dítě se chová jako dítě.
Můj desetiletý syn má několik kamarádů, kteří také před cizími lidmi skoro nemluví a to mě znají aspoň od vidění. Ani u nich mi to divné nepřijde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2045
6.1.21 19:50

Ale můžu ti říct, že většinu těch lidí, třeba kadeřnici, vůbec nezajímá, jak moc tvoje dítě mluví :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
7.1.21 17:24

Nevlastní syn, skoro 12 let, stydí se i pozdravit, natož komunikovat s cizími. Má z toho pomalu trauma 😂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.21 12:57
@Linda99999 píše:
Nevlastní syn, skoro 12 let, stydí se i pozdravit, natož komunikovat s cizími. Má z toho pomalu trauma 😂

Ja na tom v detstvi byla uplne stejne. Deti nastesti moji stydlivost nepodedily.

Ale pobavila me dcera. Po nastupu do skolky ve 3 letech mi ucitelky porad opakovaly, at s ni zajdeme na logopedii. Ja porad nechapala, proc mi to doporucuji, rikala jsem jim, ze sice jeste nemluvi dokonale, ale stale dela velke pokroky a ani pediatr zatim logopedii nedoporucuje. Jednou, kdyz uz chodila do skolky pres 2 mesice, jsem ji sla vyzvednout a najednou rikam: “Ty mas zlomeny nos!” Zaklepala jsem na dvere a zeptala se na to ucitelky. Ucitelka: “Ja jsem vam to zapomnela rict. Ona se ji proste spustila krev z nosu.” Ja: “A co ten otok a ta modrina na koreni nosu?” Ucitelka v soku, ze si toho nevsimla, ze proste jen deti najednou hlasily, ze ji tece krev. A pak dodala: “No to vite, ona nic nerekne. A nikdo si zadneho padu nevsiml.” Tak jsem se dcery zeptala, jak se to stalo. Ta mi rekla, ze zakopla, ze ji to neudelal nikdo ze spoluzaku. No ucitelka otevrela pusu a ze si fakt ty vic jak 2 mesice myslela, ze dcera vubec, ale vubec nemluvi. Za celou dobu ve skolce nepromluvila ani slabiku, a to ani se svoji starsi sestrou, se kterou chodila do tridy. Pritom tam chodila rada, i ucitelky mela rada. Po tomto odhaleni se zacala hrozne smat, jak ty ucitelky prevezla, jak dlouho je tahala za nos :D Od te doby uz ve skolce mluvila normalne. Takze ne vzdy je na vine stydlivost.

A jinak s tim nosem jsme nakonec nikam nejeli. Po konzultaci s odborniky jsme se shodli, ze jde bud o tezke pohmozdeni, nebo zlomeninu, ale bez deformace, tak by s tim stejne nic nedelali. Za par dni to prestalo krvacet i bolet.

A nejmladsi, cerstve trileta dcera taky nekdy schvalne mluvi pred lidmi jako miminko, pritom uz od 2 let mluvi krasne, vcetne R. Nebo pred nimi schvalne chodi jako postizena. Ale neni to ze stydlivosti. Proste z toho ma legraci.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.21 20:41

Myslím že je to normální v tohle veku

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat