Růstové problémy - bolesti z růstu ve spaní

Anonymní
10.1.21 10:58

Růstové problémy

Ahoj holky.
Nemáte některá zkušenost s tím, že by vám dítě rychle vyrostlo a mělo z toho problémy s kostmi?
Syn (čerstvě 3 roky)za rok a půl vyrostl 23cm, má teď 105cm, už několik měsíců se noc co noc několikrát budí s bolestí nohou, v pátek jsem to řešila s dr a hned v pondělí ho chce vidět, poslat na rtg, aby neměl odvápněné kosti.
Kdyby náhodou ano, jak se to u dětí řeší?
Děkuji za odpovědi.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
234
10.1.21 11:13

Syn taky kolem třetího roku hodně vyrostl, i kdyz teda ne až tak moc. Nohy ho v noci taky bolely. Doktorka to ale nijak neřešila, jen říkala, že kdyby nadále rostl tak rychle a ty nohy ho bolely víc, častěji a dýl, tak na podle na rtg. To se ale nestalo, on prostě najednou vyrostl, přeskočil do jiného rustoveho pásma a pak už se ho zase držel. Doktorka doporučila dávat vápník. Nemohla jsem najít žádný přímo pro děti, tak jsme mu dávali mulitivitaminy, kde ten vápník byl, a občas sumivy nápoj s vápníkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9383
10.1.21 11:16

Přijde mi, že tohle se řeší u seniorů a velkých psů, ale u dětí ne…
Být tebou, asi bych mrkla na nějaké preparáty pro rostoucí psy, co je v tom za účinné látky, a koupila to samé k lidskému použití.
Ono totiž dávat jenom vápník je nesmysl, vápník musí být ve správném poměru s ostatními prvky, hraje roli i kolagen, vitamín C, kys. hyaluronová a další a další.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7636
10.1.21 12:29

Dcera na rychlý růst dostává vit D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7636
10.1.21 12:30

Pokud má pestrou stravu, mléčné výrobky, měli by to s vit D stačit. Aspoň slova Dr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29492
10.1.21 13:06

Taky bych šla do něčeho veterinárního.
Užívám roky konské přípravky na klouby a vazivo a nemá konkurenci. Šumivé tablety jsou k ničemu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat