Společně strávený čas bez dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.04.19 22:46
Dite a cas ve dvou

Ahoj, potrebuju neco vysvetlit sem v nekterych vecech asi dost natvrdla. Proc je dulezite davat deti na hlidani a travit jen spolecny cas ve dvou? Pritel to takhle vidi, ja mam na to asi zase trochu jiny pohled a to ze jsme doma a nebo na vyletu tak taky travime cas spolu ale proste jako rodina, vzdycky uz budeme rodina nejak nevidim duvod dite nekam,,odkladat,, dokazu si pritele uzit i kdyz jsme spolu vsichni dite je nase soucast tak to beru ja…Delali by jsme snad neco jinyho kdyby s nama nase dite nebylo a byli by jsme nekde venku? Asi ne. A jako nejsem ten typ co porad jen mluvi o diteti kdyz nekde jsme, ale jo nase dite je male, ma pres rok tak se ji musime primerene k veku venovat. Ale ja v tom nevidim problem, kdyz se ho zeptam jestli zarli tak rika ze ne ze to neni zarleni

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Bandii
Ukecaná baba ;) 1328 příspěvků 09.04.19 23:01

Pokud přítel volá po čase stráveném jen ve dvou, tak to zvážím být tebou. Tobě možná přijde, že strávíte čas pořád stejně, ale tak to prostě být nemůže. Může mít pocit, že je odsunut trochu na druhou kolej. Tak pozor, aby nezačal trávit ten čas ve dvou s někým jiným ;).

Kelen
Kecalka 468 příspěvků 09.04.19 23:04

Každý tohle vnímá jinak. Já i můj muž čas strávený jenom spolu potřebujeme. Udržuje nám to tu zamilovanost. Když jsou děti s námi, tak se naše pozornost stáčí k nim. Děti tu pozornost prostě vyžadují. Pro mě je harmonie mít čas sám pro sebe, čas spolu s partnerem a čas pro rodinu.

Příspěvek upraven 09.04.19 v 23:06

ngauruhoe
Ukecaná baba ;) 1080 příspěvků 09.04.19 23:06

Chápu vás oba. Ty ještě nejsi připravena dat dítě občas na hlídání, manžel chce „randit“. A společné zážitky s mužem jsou důležité. Vztah se musí udržovat a pečovat o něj. Asi těžko vezmete dítě do kina, sauny, na romantickou večeři. Doporucuji najít rovnováhu.

ugluk
Hvězda diskuse 45765 příspěvků 09.04.19 23:12

My teda, když je dítě na hlídání, děláme něco jiného, než když na hlídání není :nevim: Fakt je, že v roce jsem ještě měla dítě kojené, ale už ne natolik, aby na dvě-tři hoďky nepohlídal děda, kterého milovala, a my si jednou za čas nezašli v klidu na večeři nebo do kina. Protože návštěva restaurace s ročním dítětem a bez něj je sakra rozdíl, stejně jako svižná procházka po okolí apod. A teda byť jsme dítě „neodkládali“ co týden, tak ten občasný čas jen ve dvou pro nás byl sakra důležitý. Teď máme druhé miminko a sami dva budem nejdřív zas za rok, až omezím kojení.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.04.19 23:13

@Bandii diky, asi ma pocit ze je odsunut na druhou kolej. Kdyz budeme sami budeme se vice objimat nebo libat nez kdyz jsme s ditetem? Objimame se a libame i pred ditetem
@Kelen ja to asi neumim takhle odlisovat, cas s tim a cas s tim..beru to ze jsme rodina cas straveny s nim o ditetem travim proste jak s nim tak s ditetem nedokazu to asi vysvetlit nedelam v tom rozdily
@ngauruhoe spolecne zazitky se snazim najit v tom ze jedeme vsichni na vylet…rovnovahu to ano, ja jen ze dite kdyz je s nama nevidim jako prekazku

Uživatel je onlineanupati
Kelišová 6804 příspěvků 09.04.19 23:14

Já to potřebuji, ale takto malé dítě jsem ještě nedávala. U starší až kolem 2 roku. Mladší nebyla zdaleka takový závislák, tam to šlo už po roce. Já jsem se na to těšila - divadlo, koncert, čas ve dvou, bez rozstřelené pozornosti, ale prostě až na to budou děti připravené. Zkus se nad tím zamyslet. Podle mě je důležité trávit čas jako rodina i sami. Pak když je sourozenec, tak i s každým dítkem zvlášť, aby mělo aspoň občas tu plnou pozornost. Můžu tě ujistit, že ani dětem nestačí trávit čas jen jako rodina a občas chtějí mít rodiče jen pro sebe. Ten čas je vždycky jiný, když jste jeden na jednoho.

Meredithx
Kecalka 190 příspěvků 09.04.19 23:15

Jakože vždy, když někam vyrazíte (do kina, na procházku, na romantickou večeři, oslavu..) všude tam s váma bude pobíhat dítě a stahovat veškerou hlavně tbou pozornost na sebe? Nevím no :nevim: ale hlavně si uvědom, že přítel je tvůj partner, ne dítě, a je třeba si vyhradit i čas jen pro něj. A už jen to, že on po tom volá, chybí mu být s tebou a ty to nechápeš? 8o

ngauruhoe
Ukecaná baba ;) 1080 příspěvků 09.04.19 23:22

Můžeš si stát za svým nebo vyslyšet přání člověka, který Tě miluje. :nevim: Toto není nic, kde je třeba mít vyhraněný názor a prosazovat ho. Láska Tvého života Ti říká, že s Tebou chce trávit čas o samotě! Haloo!

Uživatel je onlineJogrr
Závislačka 4731 příspěvků 09.04.19 23:26

To, ze jsi matka, neznamena, ze uz nejsi manzelka a “milenka”.
Cas ve dvou v klidu je dulezity, je to jine, jste jen pro sebe, pokud pobiha kolem spunt, strhava automaticky pozornost na sebe.
A my teda bez ditete (mame zatim jedno, 2 roky) cas travime diametralne jinak nez s nim.
V klidu kavicka nekde, vecere, romantika, wellnes, proste jine.
S nim herna, restarace s hernou, zviratka, farmy, bazen, program prizpusobeny primarne jemu.
Zamysli se nad svym postojem, abys za chvili nepsala diskusi jako opoustena/opustena zena.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.04.19 23:26

@anupati diky, krasne si mi to vysvetlila ze ten cas je jiny kdyz jste jeden na jednoho
@Meredithx no vzdyt pisu ze sem asi natvrdla a ze to potrebuju vysvetlit. Je to nase prvni dite tak v tech vztazich nejsem tak zabehla jako kdybych mela uz pate dite :nevim: mam jedno a to je pro me vsim jako pro kazdou matku a tak to potrebuju vysvetlit

Kelen
Kecalka 468 příspěvků 09.04.19 23:27
@Anonymní píše:
@Bandii diky, asi ma pocit ze je odsunut na druhou kolej. Kdyz budeme sami budeme se vice objimat nebo libat nez kdyz jsme s ditetem? Objimame se a libame i pred ditetem
@Kelen ja to asi neumim takhle odlisovat, cas s tim a cas s tim..beru to ze jsme rodina cas straveny s nim o ditetem travim proste jak s nim tak s ditetem nedokazu to asi vysvetlit nedelam v tom rozdily
@ngauruhoe spolecne zazitky se snazim najit v tom ze jedeme vsichni na vylet…rovnovahu to ano, ja jen ze dite kdyz je s nama nevidim jako prekazku

V tom případě už tvůj muž na druhé koleji asi je. Když čas trávíte jako rodina, tak se aktivity i vše přizpůsobuje dětem, ne? Když cas trávíš jenom s mužem, tak se věnujete jeden druhému. Přeci dětský program a zamilovaný partnerský program je dost odlišný. Já zase nechápu to, že v tom neděláš či nevidíš žádný rozdíl. :) My třeba chodíme tancovat, do hor, povídáme si- nikdo se nás v ten moment neptá, kdy už tam budeme atd.

Uživatel je onlinemilwinka
Zasloužilá kecalka 744 příspěvků 09.04.19 23:29

Tak to mám asi štěstí, že můj manžel nijak nevyžaduje trávit čas jen se mnou bez dětí. Taky to prostě beru tak, že jsme spolu jako rodina, tak podnikáme rodinné akce společně- výlety, zoo, bazén atd, taky nevidím důvod děti někam „odkládat“.

Lucie_Sx
Závislačka 3578 příspěvků 09.04.19 23:34

Ono nejde o to, jak to mají ostatní, ale jak to máte vy dva.
Když chce čas o samotě, tak asi někde vidí problém a je potřeba to pořádně probrat, co od toho přesně čeká, co mu vadí, co by chtěl zlepšit apod.
Hlídání na dvě hodinky nikoho nezabije, ale klíčový je podle mě ten rozhovor, ne samotné pohlídání a akce ve dvou.

Mart81
Závislačka 4409 příspěvků 09.04.19 23:35
@Anonymní píše:
Ahoj, potrebuju neco vysvetlit sem v nekterych vecech asi dost natvrdla. Proc je dulezite davat deti na hlidani a travit jen spolecny cas ve dvou? Pritel to takhle vidi, ja mam na to asi zase trochu jiny pohled a to ze jsme doma a nebo na vyletu tak taky travime cas spolu ale proste jako rodina, vzdycky uz budeme rodina nejak nevidim duvod dite nekam,,odkladat,, dokazu si pritele uzit i kdyz jsme spolu vsichni dite je nase soucast tak to beru ja…Delali by jsme snad neco jinyho kdyby s nama nase dite nebylo a byli by jsme nekde venku? Asi ne. A jako nejsem ten typ co porad jen mluvi o diteti kdyz nekde jsme, ale jo nase dite je male, ma pres rok tak se ji musime primerene k veku venovat. Ale ja v tom nevidim problem, kdyz se ho zeptam jestli zarli tak rika ze ne ze to neni zarleni

Třeba vy v tom rozdíl nevidíte, on ano. On se bude cítit jinak, když u toho nebude vaše dítě oproti tomu, když tam je.

Když jste se seznamovali nebo vyráželi předtím, tak byste si sebou brala něčí roční dítě a vnímala, že je to úplně stejné, jako byste byli spolu jen sami? Vy to teď jako máma u vašeho dítěte vnímáte jinak, ale váš přítel není máma.

Ostatně fakt by vám nepřekáželo dovádět s přítelem, sexuálně jiskřit a třeba si s ním užít i nečekanou rychlovku, když by se u toho na vás dívalo vaše roční dítě? Je fuk, zda k tomu v praxi pak dojde, už jen to, že k tomu před dítětem dojít nemůže, vaše chování mezi sebou pozmění - nejste spolu sami.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama