Dítě chce bydlet jinde

4293
14.10.20 20:04

Dítě chce bydlet jinde

Zdravím, potřebuju si asi jen pokecat. Vím, že je to jen dětská fantazie, neví, co říká, ale i tak mě to, kdo ví, proč, strašně mrzi. Téměř čtyřletý syn mi teď před spaním zcela vážně oznamoval, že musí najít nějakou paní s miminkem, dá mu svůj zcela nový autobus, který si dnes vybral k narozeninám a strašně moc a dlouho ho chtěl, byl z nej nadšený. A pak se prý té paní zeptá, jestli by u ní mohl bydlet. Ze už se mu nás velký byt nelíbí. Chce bydlet jinde u nějaké jiné paní. My teď řešíme stěhování, být máme naopak malý, rekonstruujeme barák, kam se budeme v létě stěhovat, tak asi jak to vnímá, pořád to řešíme, tak proto fantaziruje zrovna tímto směrem. Ale fakt mě dostalo, jak mi říkal, že bude bydlet u nějaké paní, co bude jeho kamarádka. Já prý nejsem. A to se ještě 10 minut předtím se mnou nutně potřeboval pomazlit a dal mi spoustu pusinek. Teď to vehementně vysvětluje bráchovi v pokoji, slyším, jak chce hledat cizí paní a půjde k ní. Prosím uklidnete mě, že mě to dítě má rádo a ze nesebere první paní, kterou zítra potkáme :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13761
14.10.20 20:09
@chaela píše:
Zdravím, potřebuju si asi jen pokecat. Vím, že je to jen dětská fantazie, neví, co říká, ale i tak mě to, kdo ví, proč, strašně mrzi. Téměř čtyřletý syn mi teď před spaním zcela vážně oznamoval, že musí najít nějakou paní s miminkem, dá mu svůj zcela nový autobus, který si dnes vybral k narozeninám a strašně moc a dlouho ho chtěl, byl z nej nadšený. A pak se prý té paní zeptá, jestli by u ní mohl bydlet. Ze už se mu nás velký byt nelíbí. Chce bydlet jinde u nějaké jiné paní. My teď řešíme stěhování, být máme naopak malý, rekonstruujeme barák, kam se budeme v létě stěhovat, tak asi jak to vnímá, pořád to řešíme, tak proto fantaziruje zrovna tímto směrem. Ale fakt mě dostalo, jak mi říkal, že bude bydlet u nějaké paní, co bude jeho kamarádka. Já prý nejsem. A to se ještě 10 minut předtím se mnou nutně potřeboval pomazlit a dal mi spoustu pusinek. Teď to vehementně vysvětluje bráchovi v pokoji, slyším, jak chce hledat cizí paní a půjde k ní. Prosím uklidnete mě, že mě to dítě má rádo a ze nesebere první paní, kterou zítra potkáme :?

Nejspíš prostě nějak zpracovává vaší stávající bytovou situaci. Nebojí se třeba jít do toho baráku? Nemá naopak obavy z toho velkého prostoru? Neslibovali jste mu samostatný pokoj, ale on by radši byl s bráškou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
168
14.10.20 20:11

Já myslím že můžete být úplně v klidu :). Děti mají neskutečnou fantazii a myslím že tím jak se u vás řeší stěhování tak od si to prostě představil podle sebe. Určitě bych se nebála že vás nemá rád. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1041
14.10.20 20:18

Do mých šesti let jsme bydleli v tripokojovem bytě v širším centru u řeky. Když se narodila moje mladší sestra, nastěhovali jsme se do velkého domu přímo v centru. Měly jsme se sestrou obrovský pokoj, který nám všichni záviděli, v domě se dalo v chodbě jezdit na trikolce. Obrovská obytná kuchyň, luxusně velký obývák, na tu dobu (před 40 lety) snové bydlení.
Nikdy jsem si tam nezvykla, byt, do kterého jsem se narodila, si dodnes vybavuji do nejmenších detailů, dodnes, když jdu kolem, mám nostalgické pocity. To jen tak pro ilustrací, jak to děti někdy mají…

Příspěvek upraven 14.10.20 v 20:18

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3210
14.10.20 20:18

Je to jeho Fantazie… děti ji mají bezbřehou.. netrap se tím.. miluje tě :srdce: obejmi ho, dej mu pusu, nic nevyčítej a neřeš.. přejde ho to ;)
stěhování je obrovský stres i pro dospělého, natož pro dítě.. pracuje tam podvědomí..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4293
14.10.20 20:22

@unuděná nemyslím si, že by se tam bál. Město i barák známé dost dobře, jezdíme tam už x let za babičkou, jen o barák vedle. Pokoj budou mít všichni zatím spolu, právě proto, že chtějí. Rozdělíme je zase až budou chtít, předpokládám někdy s počínající pubertou. Jestli mu bude vadit velký prostor, těžko říct, naopak si myslím, že bude nadšeně z toho, že bude doma moct jezdit na motorce, házet balónem, běhat, skákat…budou mít hráči pokoj, kde bude dovoleno daleko víc, než teď v panelakovym obýváku, na to se oba těší, ale je pravda, že to asi moc nechápe, neumí si představit. No já jsem z toho úplně paf, i když je mi jasný, že to tak nemyslí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28695
14.10.20 20:24
@chaela píše:
Zdravím, potřebuju si asi jen pokecat. Vím, že je to jen dětská fantazie, neví, co říká, ale i tak mě to, kdo ví, proč, strašně mrzi. Téměř čtyřletý syn mi teď před spaním zcela vážně oznamoval, že musí najít nějakou paní s miminkem, dá mu svůj zcela nový autobus, který si dnes vybral k narozeninám a strašně moc a dlouho ho chtěl, byl z nej nadšený. A pak se prý té paní zeptá, jestli by u ní mohl bydlet. Ze už se mu nás velký byt nelíbí. Chce bydlet jinde u nějaké jiné paní. My teď řešíme stěhování, být máme naopak malý, rekonstruujeme barák, kam se budeme v létě stěhovat, tak asi jak to vnímá, pořád to řešíme, tak proto fantaziruje zrovna tímto směrem. Ale fakt mě dostalo, jak mi říkal, že bude bydlet u nějaké paní, co bude jeho kamarádka. Já prý nejsem. A to se ještě 10 minut předtím se mnou nutně potřeboval pomazlit a dal mi spoustu pusinek. Teď to vehementně vysvětluje bráchovi v pokoji, slyším, jak chce hledat cizí paní a půjde k ní. Prosím uklidnete mě, že mě to dítě má rádo a ze nesebere první paní, kterou zítra potkáme :?

On tomu vůbec nerozumí, prďolka. :srdce:
Povídá ti něco, co tě „zajíma“ a on to vidí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14357
14.10.20 20:28

Nepanikař, to je jen způsob, jak se srovnává s tím stěhováním, ani omylem to neznamená, že vás nemá rád a chce bydlet někde jinde.

Jestli s tím zase začne, tak ho nech povídat a ptej se ho tak, aby se příapdně víc rozpovídal, aby si porozuměla tomu kde to vzniklo. Ale jen pokud prsotě budeš zvedavá, z čeho si to uhńácal.

Pokud tě to zaplaví panikou, tak to přejdi jako fantazii. Případně ho můžeš trošku vytrollit tím, že ho budeš brát za slovo, ale spíš je na to dost malej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1210
14.10.20 20:32

Přijde mi hezky, že se ti s tím svěřuje :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4293
14.10.20 20:36

Díky za uklidnění, já moc dobře vím, že to tak nemyslí, vím, že je to způsobeny tou naši stěhovací situaci, ale i tak mi to bylo hrozně nepříjemný. Větu „nemam te rad“ znamenajici „ted jsem na tebe nastvanej, protože jsi mi něco zakazala“ jsem presla úplně s klidem, vysvětlila a dal neřešila a nikdy se to neopakovalo. Ale toto me nevím, proč, rozhodilo. I ldyz vim, ze je to vlastne to stejné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3269
14.10.20 20:52

Moje do té nechce bydlet tady, chce bydlet u moře. Chce být prostě pořád v teple. A taky jsem někdy zla máma a pak zase miláček. To tak je. Každopádně děti řeknou spoustu věcí, zas tak bych to z jednoho povídání nedělala závěry.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10057
14.10.20 20:57

@chaela Klídek :hug: Já jsem jen psycholog amatér, ale řekla bych, že Tě má naopak velmi rád a je si Tebou jist, má natolik bezpečně zázemí, že se může pustit do představ, jak bude bydlet s někým cizím. Ale je to jen takové přemýšlení a vymýšlení si. Nenech se rozhodit. Plus jak říká @Bábrdl, získává tím Tvou plnou pozornost, což se při více dětech vždycky hodí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4617
14.10.20 21:32

@chaela není to ten chlapec, co provokuje ty velké kluky? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4293
14.10.20 22:36

@Trojlístek Jo, to je přesně on. Asi tu přestávám psát, když si to někdo začíná pamatovat. To úplně není mým cílem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4617
14.10.20 23:01

@chaela prosím tě klid. Oceňuji, že nepíšeš jako anonym. Pokud ho zatím žádný dětský psycholog neviděl, tak je fakt asi na čase. Kupí se to a už si asi vážně nevíte rady. Můžou to být normální projevy, ale asi cítíš, že nejsou, že se ty podivnosti v chování množí. Mně tam pořád něco ukazuje na to sebevědomí, ve smyslu, že si nějak není jistý a je asi úplně jedno jak moc se snažíte a vše je v pořádku. Prostě je to v něm. Upozorňuje na sebe, tak trošku nezvykle. Bohužel i má cca tří letá dcera má podivné úlety. Dělám třeba to, že když je úplně v klidu a zrovna neřešíme nějaký vztek či vzdor, tak se jí ptám… Jakože u vás by to bylo: „víš jak jsi říkal, že budeš bydlet s někým jiným“, měl by zareagovat, že ví. „Tak jak to myslíš“? Obyčejně mi dcera odpoví, jak to myslela. Přestože, slíbí, že nebude v obdobném chování pokračovat, taky ví, že to neni ok. Tak já se alespoň dozvím co a jak a obyčejně v tom není vůbec nic osobního. Takže další podobné scény přecházím bez povšimnutí a bez tlaku vysvětlení. Obyčejně s tím přestane. Vymyslí tedy další novinku ale to dopadá obdobně. Prostě zkouší. Rozumíš mi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama