Dítě do Bulharska na občanku?

619
1.7.13 14:03

Dítě do Bulharska na občanku?

Ahoj, mám prosbu, byl jste někdo s dítětem v Bulharsku, když dítě mělo svou občanku nikoliv pas? Malému budou 3 roky, chystáme se do Bulharska, vlastní občanku má, ale teď mě znejistila kamarádka, která mi tvrdila, že musí mít pas. Volala jsem do cestovky, ale paní vůbec nevěděla, že takto malé děti mohou mít vlastní občanku :( Děkuju moc za zkušenosti. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
33184
1.7.13 14:05

Na OP všude po EU..pas musí mít jen do zemí které nejsou v EU

takové " paní " mám nejraději..pracuje a ani nezná, neví..tu bych hnala.

Příspěvek upraven 01.07.13 v 14:11

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7628
1.7.13 14:09

@Verunka12 Upřímně raději bych si zařídila pas. Ano, po schengenu můžeš na OP i dítě, ale OP pro dítě je docela novinka a narazíš na nějakého blbce a budeš se s nim akorát hádat a řešit něco. Já jsem posera, já bych nejela s OP ani na slovensko. :oops:

Příspěvek upraven 01.07.13 v 14:13

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4022
1.7.13 14:11

@Verunka12 to slysim taky prvne ze ma 3lete dite obcanku? 8o ale pak by ta asi mela stacit…ackoli proc riskovat…udelala bych pas - nez se vracet od hranic :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15811
1.7.13 14:16

@Verunka12 vyřiď pas, máš jistotu ;) a je divné, že paní v cestovce takovou zásadní věc neví 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
619
1.7.13 14:18

Paní z cestovky napravila svou neznalost, vzala si na mě telefonní číslo a zeptala se kolegyně, která má Bulharsko na starost a volala mi teď zpět, že můžeme i na občanku. Tak snad dobrý… :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33184
1.7.13 14:19
@Verunka12 píše:
Paní z cestovky napravila svou neznalost, vzala si na mě telefonní číslo a zeptala se kolegyně, která má Bulharsko na starost a volala mi teď zpět, že můžeme i na občanku. Tak snad dobrý… :D

určitě múže..jak jedeš po EU tak bych se nevzrušovala..zbytečně dělat a platit za pas..zákony jsou všude stejné, pokud to nějaký " pán " na celnici nebude vědět, pošli ho prostudovat zákony

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
619
1.7.13 14:19

@KlarkaK Občanku může mít dítě od narození od doby co již nelze zapisovat děti do cestovních dokladů rodičů. Je to novinka cca rok stará..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
619
1.7.13 14:22
@smurfka píše:
určitě múže..jak jedeš po EU tak bych se nevzrušovala..zbytečně dělat a platit za pas..zákony jsou všude stejné, pokud to nějaký " pán " na celnici nebude vědět, pošli ho prostudovat zákony

jj, taky si myslím, navíc nejedem individuálně, ale s cestovkou, tak kdyby něco, tak snad pomůžou i oni. :lol: Každopádně Ti děkuju za radu, já jsem si to myslela taky, ale trochu mě znejistila ta kamarádka, tak jsem radši zkusila zda se tady zeptat. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4022
1.7.13 14:24

@Verunka12 no to je zajimave… to si zjistim vic…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29704
1.7.13 14:24

No snad dobry, ale Bulharsko jeste v Schengenu neni, radsi si to over na ambasade.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33184
1.7.13 14:27
@asha píše:
No snad dobry, ale Bulharsko jeste v Schengenu neni, radsi si to over na ambasade.

Bulharsko tam je od roku 2007

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29704
1.7.13 14:30
@smurfka píše:
Bulharsko tam je od roku 2007

V EU. V Schengenu neni. Urcite je lepsi si to overit jinde, nez na emiminu… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38179
1.7.13 14:31

Podle mě v Schengenu Bulharsko ještě není, ale vzhledem k tomu že je v EU, tak by občanka stačit měla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1230
1.7.13 14:31

Jé mi jsme se dneska zrovna ptali paní na městském úřadě ohledně našeho 2letého syna a výletu do Německa. Tak Pas je za 100,–, OP za 50,– platí 5 let, ale je to omezené i tak vzhledem dítěte. Když mu na OP po narození dám fotku miminka a za 4 roky s ním někam pojedu, vyrazí se mnou všude dveře, protože si dítě nebude podobný. Jen nám kladla na na srdce, že u OP je 30ti denní lhůta na zhotovení narozdíl od pasu-u toho už ale nedodala dobu. Jinak na OP může po celé EU. Sice jsem vůbec neporadila, jen píšu to málo, co jsem se dneska dozvěděla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat