Dítě dostalo horečku, co teď?

Anonymní
14.3.20 11:27

Dítě dostalo horečku, co teď?

Ptám se čistě hypoteticky. Kdyby dítě dostalo dnes v sobotu horečku, kašel a bolesti v krku nebyli jste v rizikové oblasti ani s někým, kdo v ní byl…ale netuším co škola či školka :zed: Víte jen, že jedno dítě ve třídě má aktuálně spálovou angínu…volali byste hned hygienu? Řeší sousedka… :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

18530
14.3.20 11:30

Ne, sedela bych doma a delala to, co vzdycky, kdyz ma dite horecku. A izolovala se od ostatnich, hlavne starych a nemocnych.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1358
14.3.20 11:31

Ne, nevolala bych hygienu. Jsou lidé s kombinací cestovatelské anamnézy + příznaků (nebo, jak od včerejška víme, i lidé, co byli prokazatelně ve styku s nakaženými), co se nemůžou dostat k testům a kolikrát ani dovolat, protože to tam zahlcují jiní lidé.

Pokud by se situace nelepšila, volala bych doktorce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3748
14.3.20 11:31
@mroe píše:
Ne, sedela bych doma a delala to, co vzdycky, kdyz ma dite horecku. A izolovala se od ostatnich, hlavne starych a nemocnych.

Presne tak. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1545
14.3.20 11:35

Sedela bych doma a cekala do pondeli. Doktorka mi rekla, ze kdyz budou mit deti teplotu 3dny, tak mam prijit. Po jednom dni ne. Dcera v pondeli zacala varit a kaslat, ve ctvrtek jsem volala doktorce a rikala, at v klidu prijdeme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13100
14.3.20 11:44

My máme jedno dítko nemocné, ve středu odpoledne jsem ji vyzvedávala ze školky s horečkou, tu měla do včerejška, dneska je trochu lepší. Ale já vím, že to chytla o víkendu od neteře, která nikde v rizikové oblasti nebyla a co hlavně, od ní to chytla naše dcera a druhá neteř. Z dospělých nikdo. Nemocné dítě nikam nechodí, ostatní na procházky ven.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15221
14.3.20 11:46

Ne nevolala. Syn mel horecku ve ctrtek, za den to preslo, byli sme doma a nevyvolavam zbytecnou paniku. Ono ted mezi detma řadí kde co.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5900
14.3.20 12:05

Dělej to, co jsi zvyklá v tomto případě dělat.

Moje dcera měla minulý čtvrtek čtyřicítku. K tomu rýmu a kašel. Rýmu má pořád :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
645
14.3.20 12:07

A proč by nemohla zavolat jako? Jo já bych zavolala než čekat jestli se někdo nebo to dítě nesloží

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70758
14.3.20 12:18
@nestarejtese píše:
A proč by nemohla zavolat jako? Jo já bych zavolala než čekat jestli se někdo nebo to dítě nesloží

A co se jako dozví, když tam zavolá?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23706
14.3.20 12:20
@nestarejtese píše:

A proto se tam pak nedá dovolat. Co ti řeknou, počkejte co bude dál, kdyby bylo normálně nemocný tak taky hned nevyšiluješ.. navíc se ptá hypoteticky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18530
14.3.20 12:22
@nestarejtese píše:

Protoze zahlti linku tem, kteri to skutecne potrebuji, dite se nesklada, ma horecku, az se bude skladat, bude volat. Co myslis, ze by ji asi tak poradili, testovat ho nebudou, ani kdyby ten koronavirus melo, deti nemaji tezky prubeh. Tady je videt, ta neohleduplnost a nedostatek selskeho rozumu. I u tebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5865
14.3.20 12:23

Dcera mela od ctvrtka teploty a rymu, kasel ne. Nikde jsme v rizikove oblasti nebyli, s nikym, kdo by byl ohrozeny, v kontaktu taky ne. Dnes uz je mnohem lepsi, prisuzuju to zubum, protoze to nebyla typicka ryma. Kdyby ale zacala kaslat a zdala se mi hodne divna, teplota nesla srazit, klidne zavolam a nebo na pohotovost. Delej to dle sebe. Jen ty vis, s kym dite bylo v kontaktu, jak ji realne je…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
504
14.3.20 12:27

Přesně kvůli takovým se na ty linky pak potřební lidi dovolávají týden, protože stará Vomáčková slyšela zakašlat souseda a hned se to musí prošetřit. :zed: Prostě má dítě teplotu, co myslíš (nebo teda sousedka), že s tím hygiena bude dělat? Řekne, ať postupuje jako u standardního onemocnění - tzn. drží se v klidovém režimu, tlumí teplotu a nikam nechodí. Nebo chcete sanitku, Bulovku, odbery, hospitalizaci a slávu v médiích, aby se ukázalo, že je dítě prostě jen nachlazené? Nechejme prostředky opravdu potřebným a nezneužívejme je. Stačí k tomu běžný rozum. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14351
14.3.20 12:40

Ted to řadí.. Tři děti mám uz přes týden s horeckama doma.. Kašel, brutalni ryma.. Takze sirupy, kapičky, teploměry a přežít to..
Pokud bychom se vrátili z Itálie, nebo nekdo z příbuznyh, tak bych to resila. Jinak ne.. Stále doznuva chripkova epidemie.. A pry bylo ve čtvrtek u doktorky 50 deti s horeckou a kaslem. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama