Horečka, dvouleté dítě

Anonymní
12.3.20 22:30

horečka dvouleté dítě

Dobrý den, prosím o radu, byli jsme od soboty do středy v Krkonoších (Liberecký kraj), ve středu jsme se vrátili protože dvouletý syn začal kašlat a vylétla mu horečka přes 38.
Od středy má rýmu, kašle a teplota celý den mezi 38-39, ale jde srazit tak na 37-38, střídám každé 3 hod nurofen s paralenem. Byli jsme ubytování v penzionu, kde bylo hodně dětí a jedna maminka říkala, že její děti kašlou, že si kašel už dovezli, znáte to, děti vše osahají, no prostě jsme to chytli. Teď si říkám, jestli mám jít zítra se synem pro jistotu, když bude víkend k doktorovi aby malého zkontroloval, horečky trvají tedy 2 dny. Co když ale řeknu, že jsme byli na horách a pediatr bude hnát malého na testy ohledně koronaviru atd? Nebo mám prostě čekat a nikam nechodit?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

112
12.3.20 22:34

Nepodceňuj a zajdi k lékaři. Dávej přes noc studené zábaly a nedávej zbytečně léky. :) Přeju hodně štěstí, ať se malej co nejdřív uzdraví!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7506
12.3.20 22:36

Já bych hlavně nejdřív k lékaři zavolala a informovala ho o stavu, třeba si tě pozve v určité hodiny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
491
12.3.20 22:36

Jasně, že za doktorem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
242
12.3.20 22:39

Určitě jdi..ono se snad ani nedoporučuje točit ten nurofen/paralen déle jak 3 dny po těch 3 hodinách, je to hroznej nápor i na játra.
Nebo jak píšou holky, dr bych nejdřív zavolala, popsala potíže a ať ti poradi jestli přijít normalne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49464
12.3.20 22:46

Pokud máš nemocné dítě, jdi k lékaři. Pokud si nejsi jistá, tak mu cinkni. Krkonoše asi důvod pro podezření z koronaviru nejsou, i když dneska už to chytaj i lidi bez návaznosti na cizinu, ale tohle bych teď do toho netahala. Jinak jsem teď byla s dítkem u dr. a překvapily mě totálně vylidněné čekárny, asi jak maj lidi strach, že tam chytnou ještě něco dalšího… ale zítra je pátek, to bude třetí den teplot a navíc před víkendem, kdy se dá dojet leda tak na pohotovost, já bych šla určitě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.3.20 22:52

Děkuju vám za rady, určitě tam zítra zajdu, malý má z pediatra strašný strach, pokaždé tam vyvádí, jak kdyby ho někdo vraždil, proto jsem nervozní, aby nás neposílal ještě někam…

• Nahlásit
  • Citovat
7950
12.3.20 23:07

Ja osobne bych se svymi detmi spis nesla, pokud bych nemela pocit, ze jde kasel na prudusky. Ale jsem vyskolena klukem, pro ktereho 40 horecka zadny problem, ja do 38.5-39 (dle stavu) horecku ani nesrazim. Nechavam telo, at bojuje :think:. Ale horecky od stredy mam nejmin rada, ja chodim vetsinou k Dr., kdyz to ani po 3 dnech neklesa…, coz takhle vychazi na sobotu… Pohotovost taky nerada, tak je to vzdycky loterie. Spis nejdu, naposled jsem sla a vicemene zbytecne, byla to 6.nemoc…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4898
12.3.20 23:11
@Anonymní píše:
Děkuju vám za rady, určitě tam zítra zajdu, malý má z pediatra strašný strach, pokaždé tam vyvádí, jak kdyby ho někdo vraždil, proto jsem nervozní, aby nás neposílal ještě někam…

OMG. Chodit se nemá, má se volat. Pokud půjdeš, jsi naprosto nezodpovědná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2403
13.3.20 02:10

Mas zavolat. Ne, tam lezt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
242
13.3.20 13:14

Zakladatelko, jak jste dopadli?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.3.20 15:06

Crp 8 jen virové nachlazení, máme srazet teplotu a dávat jen na kašel propan aby to nesedlo na plíce. Ulevilo se mi.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama