Průjem. 18m

Anonymní
12.3.20 09:45

Průjem. 18m

Dobrý den, hlídám své sestře chlapecka 18m. Dobira právě atb a má strašný průjem, 2-3 za den. Volala jsem sestře ta mi řekla ze to má z atb a že to má už od začátku co je bere. Nevím proč nezasla k dr ale koukla sem na net a tam doporučuji enterol nebo kulisek, nemam s těmito leky zadnou zkušenost, o kuliskovi slyším poprvé a tak se chci zeptat co je lepší? Jestli enterol nebo kulisek? Taky se chci zeptat, nevi nekdo co by bylo dobré na ekzém. Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1199
12.3.20 20:01

Na jaký ekzém? Kde? Kulíšek je spíš rehydratační roztok…ale když bere antibiotika a má z toho takový průjem Mudr o tom ví? Třeba mu nesedí nebo nasadit probiotika a poradit se v lékárně v jakém časovém rozestupu od antibiotik… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.3.20 11:02

Na atopický ekzém má ho skoro po celém těle jenže sestra mu to ničím nemaže… Probiotika dostaval jenze kdyz sem si ho vzala na hlidani uz jsem mu je nedala jelikoz jsem zjistila ze jsou nejakou dobu staré… Mudr o tom bohuzel neví když jsem sestře rekla ze ho radsi vezmu k jejich doktorce rekla mi ze si tam s nima zajde sama :woman_shrugging: tak jsem mu dala ten enterol a uz je to nastesti dobré :)

• Nahlásit
  • Citovat
1199
14.3.20 19:14
@Anonymní píše:
Na atopický ekzém má ho skoro po celém těle jenže sestra mu to ničím nemaže… Probiotika dostaval jenze kdyz sem si ho vzala na hlidani uz jsem mu je nedala jelikoz jsem zjistila ze jsou nejakou dobu staré… Mudr o tom bohuzel neví když jsem sestře rekla ze ho radsi vezmu k jejich doktorce rekla mi ze si tam s nima zajde sama :woman_shrugging: tak jsem mu dala ten enterol a uz je to nastesti dobré :)

Nezlob se na mě ale z toho co píšeš je tvoje sestra na pořádnou facku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.3.20 20:25
@ArumLily0 píše:
Nezlob se na mě ale z toho co píšeš je tvoje sestra na pořádnou facku…

Vím a věřte ze s tím nic nemůžu dělat… Vzdy kdyz ji vracím děti tak je mi z toho smutno jelikoz to u nich doma neni zrovna nejlepší… Uz mela tři udání na socialce a stejne s tim nikdo nic nedělal ma dokonce zaznamy u dětského lékaře za špatné podávání atb a za zanedbání péče… Nevím podle socialky je to asi v pořádku… :(

• Nahlásit
  • Citovat
3160
14.3.20 21:01
@Anonymní píše:
Dobrý den, hlídám své sestře chlapecka 18m. Dobira právě atb a má strašný průjem, 2-3 za den. Volala jsem sestře ta mi řekla ze to má z atb a že to má už od začátku co je bere. Nevím proč nezasla k dr ale koukla sem na net a tam doporučuji enterol nebo kulisek, nemam s těmito leky zadnou zkušenost, o kuliskovi slyším poprvé a tak se chci zeptat co je lepší? Jestli enterol nebo kulisek? Taky se chci zeptat, nevi nekdo co by bylo dobré na ekzém. Děkuji

Tak já doporučuji obojí, protože jsou to dvě různé věci (obě dobré). Kulíšek je taková „první pomoc“ na dehydrataci. Když má dítě prudký průjem, nebo i zvrací, může se odvodnit. Kulíšek dodá potřebné tekutiny, minerály a soli. Užívá se v prvním dnu až třech, pak potíže už nebývají takové, nebo dítě pije. Dávkování je jeden pytlík kulíška na 250ml vody. Může to postupně ucucavat i z láhve, pokud je dítěti špatně od žaludku, je fajn to trochu zchladit v lednici.
Enterol je výborný přípravek na obnovení střevní mikroflóry a tím zastavení průjmu. Dávkování je jedna kapsle denně. Chutná a voní trochu jako droždí. Takhle malému dítěti kapsli rozlom do panakové skleničky a zakapni třeba 10ml vody a rozmichej. Pokud to nebude chtít vypít, lze nabrat do obyčejné stříkačky a dítěti to po troškách vstrikovat do pusy, dokud vše nevypije. Doporučuji „mířit“ v puse do tváře. Směrem do krku by mohlo dítě něco vdechnout. Průjem by se měl velmi rychle zlepšit, cca 24 hodin, ale určitě by mělo dítě dobrat celé balení (10 kapslí, cílí na 10 dní).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3160
14.3.20 21:06

Jo a u antibiotik by příště bylo fajn enterol nasadit hned jak je začne brát. Že nešla k Dr se nedivím, průjem z antibiotik je celkem běžný, ale měla by se starat o to, aby měl probiotika, a aby nedošlo k odvodnění.

V této fázi můžeš zkusit dát ten kulíšek, pokud je dítě odvodněné, ale pokud je ok (má sliny, nemá suché rty, v pohodě skin pinch test), tak bych dala jen ten enterol. Ale ten určitě :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1461
14.3.20 22:15
@Anonymní píše:
Dobrý den, hlídám své sestře chlapecka 18m. Dobira právě atb a má strašný průjem, 2-3 za den. Volala jsem sestře ta mi řekla ze to má z atb a že to má už od začátku co je bere. Nevím proč nezasla k dr ale koukla sem na net a tam doporučuji enterol nebo kulisek, nemam s těmito leky zadnou zkušenost, o kuliskovi slyším poprvé a tak se chci zeptat co je lepší? Jestli enterol nebo kulisek? Taky se chci zeptat, nevi nekdo co by bylo dobré na ekzém. Děkuji

Kamaradka si u dítěte chvalila na ekzem Linolu, mně pomáhá hodně Excipal. Ale poradila bych se s doktorkou nebo alespoň v lékárně. Co jednomu pomůže, nemusí pomocí druhému. A zpravidla se doporučuje omezit koupání na nezbytné minimum a natirat co nejdřív po koupání.
Edit: Ekzem se může zhoršit i po nějakém jidle, tak koukni, jestli jí to nějaké jídlo nezhorsuje. A pokud ho má hodně, tak to možná bude na nějakou masticku na předpis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama