Dítě je mimo

42
16.9.21 09:02

dítě je mimo

Máte někdo zkušenost jak pracovat s dítětem které je pořád ve svém světě? Soustředí se jen když to jemu přijde zajímavé když po něm něco chci tak je prostě mimo musím mu to říct třeba pětkrát. Někdy až jakoby s ním zastřást.
Příklad přijde do třídy má potravit učitelku v půlce cesty ale vidí kamaráda a jde za ním a „zapomene“ co chtěl. Cestou je to ještě dobrý ale jak přijde do třídy tak jakoby spoustu informací a roszříští se mu pozornost a je mimo. Nespolupracuje s učitelkou. Dělá si věci po svém kolikrát až úplný opak než po něm někdo chce. Doma to nebylo tak viditelné. Přemýšlím že ho přihlásím do nějaké poradny. I kvůli sobě abych věděla jak s ním mám pracovat. Všechno jakoby musíme natrénovat. Nové věci vůbec nepobírá. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20856
16.9.21 09:04

@Emiminick A to je školkové nebo již školní dítě? Mluvila jsi o tom s učitelkou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
592
16.9.21 09:05

Ve školce žádný problém nebyl?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18364
16.9.21 09:16

Zavolej do poradny - můžet to být třeba jen nezralost, pokud je tedy v první třídě.

Ale je dobré mít to zmapované a na to je PPP.

Volej co nejdřív, budou delší objednací lhůty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
16.9.21 09:16

On teď začal chodit do školky budou mu teď tři roky. Doma jsem to tolik nepozorovala. Respektive dříve jsem zde řešila že mi přijde autistický. Každopádně teď mám srovnání s jinýma dětma jak se chovají ve školce a ona je prostě mimo. Učitelky řeknou jdeme si kreslit s křídama on vezme křídu a začne do ní dloubat klackem. Případně si hraje na vaření a zásadně nedělá to co po něm učitelka chce. Přitom kreslí rád na hřišti se shání po křídách a když nejsou tak si aspon „kreslí“ kamenem. Rozumí velice dobře. Nebo mám alespon ten dojem. Možná nerozumí. To byl jen příklad je to pořád. První dny ve školce byl prý očistec pak se to zlepšilo (nebo mi učitelky nechtěli říkat špatné zprávy) a včera jsem přišla dřív a koukala jak tam funguje přes plot (byli venku) a viděla jsem realitu. Tak jsem se ptala určitelky a ta mi to potvrdila že se nezapojuje, nechce dělat program jede si jen svoje nebo si to dělá jinak. Stydím se za něj a za sebe že nejsem schopná vychovat dítě tak aby fungovalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26470
16.9.21 09:17

@Emiminick A jak je staré?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26470
16.9.21 09:21

@Emiminick Je ještě malý. Přijdeš mi na něj zbytečně narocna. Některé děti mají s řízeným programem, který je nezajímá, problém ještě o hodně později. Taky existuje selektivní hluchota a selektivni ignorování. :lol:
Ale ber to v potaz, pokud to bude tak výrazně i oni toho 5. roku, nebude od věci PPP kvuli poruše pozornosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
548
16.9.21 09:22

Tak neni zraly na skolku. Netrasla bych s nim a ani bych se z toho nehroutila, je to jeste prcek. Pokud musis, dala bych do soukrome male skupiny nebo chuvu, pokud nemusis, nech si ho jeste rok doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20856
16.9.21 09:24

@Emiminick Já bych tomu dala čas, klidně celý tento rok. Pokud ti doma přišel v pohodě, tak ve školce se teprve učí fungovat, socializovat se. PPP bych zvažovala až tak za ten rok nejdřív.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2495

Cerstbe tříleté dítě dva týdny ve školce… co byste po něm všichni chtěli. Syn se ve školce začal zapojovat stěží až v listopadu, do té doby si sedel někde bokem, sám, hrál si úplně jinak a jindy, než všichni ostatní. Když se řeklo, že jdeme kreslit, on šel do kuchyňky, když se řeklo, že jdou na koberec, on šel kreslit… kdsz po něm něco učitelky chtěly, usely jít k němu a doslova ho vytrhnout od jeho činnosti. Postuone se to lepšilo. Musel si asi zvyknout, naučit se fungovat v kolektivu, s ucitelkama a tak. Naštěstí jsme měli super učitelky, neřešily to, snažily se ho nenásilně zapojovat a hlavně říkaly, že je to normální, že to tak někdo prostě má, ať se nebojim, že to přejde. A měly pravdu, od listopadu školku miloval, do všeho se zapojovat, krásné reagoval… já jsem jako dítě dělala prý úplně to stejný po nástupu do školy a srovnala jsem se až po půl roce cca. A taky to nikdo neřešil, taky to považovali za normální průběh adaptace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21586
@Emiminick píše:
On teď začal chodit do školky budou mu teď tři roky. Doma jsem to tolik nepozorovala. Respektive dříve jsem zde řešila že mi přijde autistický. Každopádně teď mám srovnání s jinýma dětma jak se chovají ve školce a ona je prostě mimo. Učitelky řeknou jdeme si kreslit s křídama on vezme křídu a začne do ní dloubat klackem. Případně si hraje na vaření a zásadně nedělá to co po něm učitelka chce. Přitom kreslí rád na hřišti se shání po křídách a když nejsou tak si aspon „kreslí“ kamenem. Rozumí velice dobře. Nebo mám alespon ten dojem. Možná nerozumí. To byl jen příklad je to pořád. První dny ve školce byl prý očistec pak se to zlepšilo (nebo mi učitelky nechtěli říkat špatné zprávy) a včera jsem přišla dřív a koukala jak tam funguje přes plot (byli venku) a viděla jsem realitu. Tak jsem se ptala určitelky a ta mi to potvrdila že se nezapojuje, nechce dělat program jede si jen svoje nebo si to dělá jinak. Stydím se za něj a za sebe že nejsem schopná vychovat dítě tak aby fungovalo.

ježiš píšeš o miminu kdyby jsi psala o školním třetí třída tak ano tak je to divné ale ty píšeš o plenkovém miminu to fakt nefunguje jako větší dítě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2311
16.9.21 09:25

A co je na tom spatneho, ze se nezapojuje? Treba je samotar nebo se zatim rozkoukava, dyt je teprve zari bohajeho. Prijdes mi narocna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20856
16.9.21 09:26
@ka2ka píše:
ježiš píšeš o miminu kdyby jsi psala o školním třetí třída tak ano tak je to divné ale ty píšeš o plenkovém miminu to fakt nefunguje jako větší dítě

Tříleté plenkové mimino? :mrgreen: :mrgreen: Sranda, většina dětí v tomto věku pleny nemá (těžko by ho vzali do státní školky, že?) a určitě to nejsou mimina. Dokonce už ani batolata :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18364
16.9.21 09:26

@Emiminick jo to je školka a ani ne tříleté dítko? Já nějak nabyla dojmu že se bavíme o první třídě.

Tak pak je potřeba prostě počkat a chce to učitelku co umí s dětma a dokáže se srovnat s tím, že se malé dítko chová jako malé dítko a ne jako pruský kadet.

Jako jestli nemusíš do práce, tak by stálo za to ještě třeba půl roku dítko nechat doma, ať dozraje, ale jestli to nejde, tak ono se to utřepe, jen je potřeba trpělivost jak u vás doma, tak ve školce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25335
16.9.21 09:31
@Emiminick píše:

Ježíš dyt je to mimino, náš malý v tomhle věku ani pozdravit neuměl, protože ve 3 letech ještě nemluvil. Dej mu čas, není na školku zralý. Já mám o půl roku mladšího syna teď a nedokážu si představit, že by za pár měsíců měl jít do školky. Navíc každé dítě není prostě týmový hráč a má radši vlastní program než nějakou řízenou zábavu a dělat přesně to, co mu někdo nadiktuje. Jsi na něj moc náročná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat