Dítě narozené bez štítné žlázy

74
21.11.19 13:26

Dítě narozené bez štítné žlázy

Ahoj mám dotaz, syn se narodil bez štítné žlázy. Dostal na to prášky 9 den po porodu. Má s tím někdo zkušenosti? Bylo vše v budoucnu v pořádku (růst, duševní zdraví) Díky za veškeré informace

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25979
21.11.19 13:32

Doktoři ti na to nic neřekli?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1137
21.11.19 13:39

Jen podobně - > sestře štítnou žlázu vyoperovali, bude brát do konce života prášky s hormony, které štítná žláza produkuje, nic ji jinak není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20451
21.11.19 13:41
@leylen píše:
Jen podobně - > sestře štítnou žlázu vyoperovali, bude brát do konce života prášky s hormony, které štítná žláza produkuje, nic ji jinak není.

ale sestra nějakou dobu se šz žila, mozek měla vyvinutý ne? Jinak pokud bude špatně kompenzovaná tak se objeví spousta hodně omezujících příznaků

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.11.19 13:42

Dobrý den,
já sama jsem narozená bez štítné žlázy, nyní jsem již dospělá a v pořádku. Po celý život jsem brala léky a byla pravidelně sledována na endokrinologii. Pouze v období puberty jsem měla od paní doktorky chybné nastavení dávkování, které se projevilo menším váhovým výkyvem.
Nebojte, to bude dobré. Stačí, když bude syn brát léky tak, jak má. :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
1137
21.11.19 13:43

@ka2ka proto píšu, že jenom podobně. Myslím, že v dnešní době zrovna štítka strašák není ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20451
21.11.19 13:47
@leylen píše:
@ka2ka proto píšu, že jenom podobně. Myslím, že v dnešní době zrovna štítka strašák není ;)

hmmm štítnou nemám díky špatné kompenzaci jsem dopadla hodně blbě takže pro mě to je dost velký strašák a upřímně zničilo mi to kus života

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.11.19 14:03

Ahoj, já se sice narodila se štítnou žlázou, ale neprodukuje vůbec žádné hormony, tak si myslím, že to vyjde tak nastejno. Chodím na endokrinologii, užívám euthyrox a hydrocortizon a žádná hrůza to není. Chodím po horách, lezu po skalách, občas běhám, sice se dřív unavím. Když nasadí správně medikaci, tak by to mělo být ok.

• Citovat
  • Nahlásit
74
21.11.19 15:35

Doktor říkal že se nemám ničeho bat, ale víte jak… děkuji za info, jsem trochu klidnější. Léky samozřejmě dávám tak jak dr řekl

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat