Reklama

Ditě narozené v půlce února

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Gabka1379
Povídálka 18 příspěvků 03.09.18 15:27
ditě narozené v pulce února

Ahoj te ženy :-) jsem v 17tt a začínám uvažovat co vše koupit pro mimiska. Dupačky atd chápu postylku taky spíše nevím jak se zimním onlečením kdyz mimisek se narodí v pulce února. Zda-li koupit zimní fusak do kočárku nebo jarní s tým že koupím zimní overálky a kombinezky dam miminko do jarního usaku a pořídím jestě nejakou teplou deku… Vubec nevím zda-li koupit jen teplou zavinovačku do autosedačky nebo taky fusak. Vlastně vubec nevim co vše koupit aby bylo miminko v teple ale zaroven aby to nebylo zbytečné.

Reklama

Reakce:

berusa.m
Závislačka 2729 příspěvků 03.09.18 15:33

Doporučuji nespěchat s fusakem. Dnes je na internetu a ve všech obchodech všeho dost. Nakoupíš před porodem nebo po příchodu z porodnice podle předpovědi počasí. Letos bylo léto od dubna, takže bys ho využila max měsíc. Do autosedačky-vajíčka jsme měli super deku emitex. Do auta není potřeba žádný extra teplý fusak když se v autě topí. Hlavně klid, ještě žádné mamince dítě v kočárku neumrzlo.

Kriss Tina
Kelišová 5013 příspěvků 03.09.18 15:34

Malej se narodil koncem března a kupovala sem jak zimní fusak tak zimní kombinézu, prostě vše na zimu, když sem byla v porodnici ještě sněžilo a domů sme jeli ve vánici. Stačí bazarové, kdyby náhodou, minimálně ten fusak využiješ i další rok…

ivašot.
Kelišová 6408 příspěvků 03.09.18 15:36

Syn je narozen v půlce února. Do kočáru jsem měla teplý zimní fusak, kam jsem ho mohla šoupnout prakticky tak oblečeného, jak byl doma. Bylo to pro mě rozhodně pohodlnější než ho nevlékat do několika vrstev. Do sedačky jsme měla také fusak, užil se.

Tichošlápek
Extra třída :D 10088 příspěvků 03.09.18 15:40

Zimní fusak bych určitě vzala. Je to fakt jednodušší dat ho tam v dupkach než ho oblékat do teplých věci kvůli slabemu fusaku. Do autosedacky jsem také měla fusak, ale lehci fleecovy a přes nej kdyžtak deku. Naopak bych nekupovala moc kombinezek apod - stejne bude skvrne většinou spát v kočárku.

ugluk
Hvězda diskuse 42680 příspěvků 03.09.18 15:45

Záleží, jaká bude zima. Dcera je taky půlka února afusak jsme využili asi tak 14 dní. Pravda, některé matky to tehdy nějak nezaregistrovaly a děti ve fusakách jsem potkávala ještě minimálně další měsíc :-) Ale - měla jsem Emitex prodlužovací fusak, takže jsem tentýž ještě bohatě utahala následující zimu do sporťáku. Se zimním oblečením bych to ale moc nepřeháněla - v případě tvrdé a dlouhé zimy se dá dokoupit vždycky, ale třeba teplej overal ve. 62 neměla dcera na sobě ani jednou. Na cestu z porodnice byl moc velký a když už do něj konečně dorostla, bylo začátkem března jaro.

admenL
Zasloužilá kecalka 890 příspěvků 03.09.18 15:49

Ahoj taky čekám prcka v únoru. Zimní i jarní fusak budu 100% pořizovat. Mám s nimi dobře zkušenosti. Zimní overaly už jsem dva koupila ale spíše budu kupovat nějaké tepláková fleesove. Spíše přemýšlím jakou čepičku. Jestli bavlněnou a na to kapuci nebo zimní…

Sany80s
Kelišová 6408 příspěvků 03.09.18 16:03

Zimní fusak určitě, je jednodušší dítě méně oblékat.
Pokud jde o auto, tak tam žádný fusak ani zavinovačku nepotřebuješ, auto je brzy vytopené, na těch prvních pár minut přehodíš přes dítě teplou deku, kterou navíc využiješ na spoustu dalších věcí, a budeš ho mít v čepičce. Obojí pak mnohem jednodušeji odstraníš, když se auto vytopí.
Co se týká dupaček, tak ty nejsou zrovna praktické. Lepší je body a polodupačky.

nenivolnynick
Kecalka 494 příspěvků 03.09.18 16:06

Zimni urcite, jarni/podzomni jsem nevedla ani u prvniho a neplanuju, fusak do sedacky taky…max z druhe ruky. A to bych tak klidne udelala i s fusakem.. celkem se da hodne veci koupit v peknem stavu od jiných maminek. Ja mam fusak berana jeste po manzelovi :D
Ja veci na zimu (neb prvni je letni) budu kupovat od kamaradek a rozhodně neprehanet. To male mimco toho zas tolik nepotrebuje… a resit to budu asi v lednu :mrgreen:

Gabka1379
Povídálka 18 příspěvků 03.09.18 16:21
zimní fusak

Všem Vám moc děkuji. Je pravda že jsem uvažovala nakoupit více zimních vecí a fusak jarní … ale ano máte pravdu nejspíš koupím zimní fusak a méne kombinezek a overalu… jinak když už vás tu mám tak jy fusak by ste mě doporučili ?

Tichošlápek
Extra třída :D 10088 příspěvků 03.09.18 16:23

@Gabka1379 dobrý je prodlužovací od emitexu, budeš ho moci mít i dalsi zimy ;)

Jana206
Nadpozemská drbna 26378 příspěvků 03.09.18 16:29

Zimní fusak určitě.Je jednodušší méně oblékat,pokud bude mírná zima,tak toho oblečení nebude potřeba moc. Pokud budou mrazy hluboko pod nulou,tak s novorozencem moc ven chodit nebudeš.Já jsem si nemohla vynachválit zavinovací body,pro prvních pár měsíců,než se dítě potom otočí a je jednoduší navléct normální body přes hlavu.

andelka83
Neúnavná pisatelka 19599 příspěvků 28.09.18 21:45

@Gabka1379 já mám první dvě děti jarní, březen, květen,takže u prvního jsem kupovala fusak až na podzim ( starší je květnový) a myslím že mladšího jsem do něj v březnu už nedávala, měla jsem flisovou zavinovačku Emitex a ta do hlubokého v březnu stačila. Ale teď čekám na přelomu ledna a února,a to s fusakem počítám rozhodně. Mám Emitex combi, rostoucí. Do něj mám takový chlupatý pytlovy overal a nebo flisovou kombinézku. To bude akorát.
A jinak ohledně oblečení,za mě na malé miminko ideální overalky celopropinaci,a body zavinovací. Pak mít několik zavinovaček. A málo kosmetiky.

Bídžej
Kecalka 179 příspěvků 1 inzerát 28.09.18 22:08
@Gabka1379 píše:
Ahoj te ženy :-) jsem v 17tt a začínám uvažovat co vše koupit pro mimiska. Dupačky atd chápu postylku taky spíše nevím jak se zimním onlečením kdyz mimisek se narodí v pulce února. Zda-li koupit zimní fusak do kočárku nebo jarní s tým že koupím zimní overálky a kombinezky dam miminko do jarního usaku a pořídím jestě nejakou teplou deku… Vubec nevím zda-li koupit jen teplou zavinovačku do autosedačky nebo taky fusak. Vlastně vubec nevim co vše koupit aby bylo miminko v teple ale zaroven aby to nebylo zbytečné.

Malý je narozený 5.2., měli jsme fusak do mínus pěti, bavlněné overaly na patentky a péřovou zavinovačku. Kombinézu jsme měli taky, byla super do autosedačky. V kočárku jsem vozila většinou v péřové zavinovačce a fusaky (kdy byla nula až minus pět), nebo v péřové zavinovačce a zakryté dětskou dekou. Plus takový ten poklop na kočárek. Pod minus pět se nedoporučuje chodit s miminkem ven :kytka:
Jo a samozřejmě čepičky, teplý kabátek (takový plyšový) a tlusté dupačky nebo overal (obojí na ven).

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Ve StarDance bych tancovala i zadarmo, říká Arichteva: Podrží ji diváci?

Hvězda První republiky Veronika Arichteva (32) si splnila velký sen. Zároveň... číst dále >

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >