Dítě nepřijaté do MŠ i při volné kapacitě.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
silona
Kecalka 183 příspěvků 02.06.19 16:46
Dítě nepřijaté do MŠ i při volné kapacitě.

Hlásila jsem syna do velké městské školky (210 dětí), přičemž bylo 50 volných míst a můj syn se umístil jako 39tý. Přesto ho ředitelka nepřijala s odůvodněním, že se přihlásilo MÁLO dětí pod tři roky (syn bude mít 1.září 2r. a 7m.) a jí se nevyplatí otevřít speciální třídu pro dvouleté, platit chůvu atd. Tato třída loni a předloni otevřena byla, hlásilo se více mladších dětí. Místo mého syna a dalších podobně starých tedy přijme jiné, starší děti, třeba z jiného obvodu. Mrzí mne to, syn je spádový, do kapacity se vešel a stejně máme smůlu, má smysl se odvolávat? Vím že prosincové dítě se dostalo, tj. v době nástupu mu také nebudou tři roky…

Reakce:
M-A
Kecalka 322 příspěvků 02.06.19 16:52

@silona určitě bych se odvolala, za to nic nedáš

welovefashion
Ukecaná baba ;) 1010 příspěvků 100 inzerátů 02.06.19 16:57

U nás se syn lednový nedostal… Vzali ho pak v průběhu roku, odvolání zkusit můžeš a uvidíš, většinou jsou podmínky přijetí na stránkách školky, a třeba u nás berou do konce prosince a chůvy teda žádné nemají, zajímavé…

chaela
Ukecaná baba ;) 2210 příspěvků 2 inzeráty 02.06.19 17:00

Mně se nedostal ani říjnový syn. Každopádně koukni koukni do podmínek přijetí a školního řádu. Pokud tam někde mají psáno, že při malém zájmu třídu dvouletých neotviraji, tak asi smůla.

Aspera
Generální žvanilka 22006 příspěvků 02.06.19 17:47

@silona takto staré dítě už nemusí mít v MŠ chůvu. U nás takto staré děti jdou do běžných tříd. Musí teda splnit podmínky jako všichni ostatní (najíst se, být bez plen, ujít hodinovou procházku za ruku s kamarádem, částečně se oblíct - tkaničky zavážou, pomůžou s mikinou přes hlavu).

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.06.19 18:05

Urcite ma smysl se odvolavat, syna mi pred lety vzali kdyz mu bylo v zari 2,5 let a sel do bezny tridy prijatych triletaku, zadnou specialni tridu kvuli tomu otevirat nemuseli, syn se v pohode zaclenil, rozhodne nebyl nicim pozadu oproti tem triletym aby potreboval nejakou chuvu

Váš příspěvek
Reklama