Dítě odmítá spát u rodičů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lusybb
Stálice 64 příspěvků 05.05.19 00:33
Dítě odmítá spát u rodičů.

Ahoj všem, sama ani nevím, jak se zeptat. Nikdy jsem neslyšela, že by se rodič pozastavoval nad tím, proč jeho dítě nechce spinkat s nima v posteli. Všude jen čtu, jak odnaučit spát dítě s rodiči… jak naučit dítě spinkat v postýlce. Atd. Asi je to možná hloupý dotaz. Můj 13 měsíční syn s náma nikdy nespal v posteli. Od miminka jsem ho učila spinkat v postýlce. Když třeba byl unavený a plakal, tak jsem ho zkusila uspat u mě a to prostě nechtěl. Nakonec vždy usnul sám v postýlce. Jsou některá vaše miminka stejná? Já všude čtu spíš opak našeho syna. Pro někoho možná hloupý dotaz

Reakce:
beruska9
Extra třída :D 11172 příspěvků 05.05.19 01:14

Moje ne, ale znam takove :nevim: Kazde dite je jine. Plus ho to ucis, tak se neni cemu divit. A sama urcite nejsi, par diskusi uz bylo I tady ;)

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1445 příspěvků 05.05.19 01:29

Nase pouze ve svem do 2 let. Pak zacla zdrhat k nam

janickaIII
Závislačka 4071 příspěvků 05.05.19 01:32

@Lusybb treba nase dite. Rado se nosi, nevyderzi chvilku samo, ale usne jen v postylce nebo v kocarku. Kdyz si ho chci dat k sobe, ze budeme spat spolu tak nikdy neusne, zacne mi vudy brebentit a neprestane. Mam par kamaradek, ktere to maji podobne. Tak to nic vyjimecneho a zvlastniho asi nebude :)

Heivka
Závislačka 3990 příspěvků 05.05.19 01:36

@Lusybb Syn taky radši spí sám, dcerka taky, jakmile bych je vzala do naší postele tak budou řádit a ne spát. Synovi budou brzy 4 a za celou tu dobu ke mně při usínání chtěl jednou když měl nějakou virózu a poprvé zvracel (když samozřejmě nepočítám miminkovské blinkání) a byl z toho vyděšený a i tak mě za hodinu vyhodil že chce spát (já byla v jeho posteli). Dcerce je skoro 10 měsíců a museli jsme změnit ukládání tak že jí po pomazlení a ukolébavce uložím do postýlky a odejdu, jenom chodím kontrolovat, protože má období že si v postýlce stoupne i za spaní a vzbudí se tím. Když u ní někdo zůstane tak pořád vstává a chechtá se.

Hoa Mai
Kelišová 6430 příspěvků 7 inzerátů 05.05.19 02:50

@Lusybb Ano. Jsou. Třeba můj první syn. On s námi tedy částečně spával jako plně kojené miminko (hlavně z praktických důvodů, prostě se mi po kojení nechtělo vstávat). Ale vždy spal stejně dobře i ve své postýlce. V jeho 7 měsících jsme ho dokonce museli odstěhovat do samostatného pokoje - s námi se často budil, po odstěhování začal spát celou noc. Občas jsem si ho chtěla nechat u sebe v posteli, když měl třeba vyšší teplotu nebo zvracel, abych ho měla pod kontrolou - nešlo to, neusnul. Před usnutím se potulíme, ale pak už chce, abychom odešli a usíná sám, když už výjimečně přijde nad ránem k nám do postele, nesmíme se k němu tulit, obejmout ho apod. potřebuje mít svůj prostor. Přes den se klidně přitulí, pusinkujeme se, ale nemá rád nějaké dlouhé ňuchání, stačí mu chvilka. Povahově je velmi společenský, pohodář. Druhý syn je přesný opak, ten byl jako klíště, dlouho spal s námi a později se k nám přesouval během noci. Přestává chodit tak od 3,5 roku. Dcera je taky tulivější, sice vydrží spát část noci ve své postýlce, ale pak se vždy přesune k nám. Na usínání ale často potřebuje být sama, takže nakojím, pomazlím, uložím a jdu, jinak dělá blbiny.

Keshi
Závislačka 3162 příspěvků 1 inzerát 05.05.19 02:54

@Lusybb Syn od narození potřeboval prostor, s námi se mu spalo špatně, když byl větší, tak mě i odstrkoval, aby měl svůj volný prostor. Vyřešili jsme to „balkonkem“ z přiražené postýlky, na kojení se přikulil a pak zase odkulil. Kolem 2 let jsme mu pořídili už větší postel, aby se vešel (je obřík) a mohl chodit na nočník aniž by přelejzal mě a manžela, nebo šprušle od postýlky… no a od té doby spí s náma (jsou mu 4) :-D Začal mít tulivou a usínáme v objetí, nebo se držíme všichni 3 za ruce. <3 Jednou za uherák se stane, že má zas svůj den a zaleze si do své postele, tak jednou - 2× za měsíc, ale má ji stejně přiraženou u naší postele. :mrgreen:

Ju21na
Kecalka 428 příspěvků 05.05.19 05:37

Syn také od mala spal a usínal sám v pokojíčku. Okolo 3. roku se začal v noci budit (divoké sny) a přesouvá se k nám do ložnice. Večer u něj také musíme ležet, než usne. Takže neboj, ono to přijde :mavam:

Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 50704 příspěvků 05.05.19 06:27

U nas naopak. Zezacatku s nami a od tech 3,5 preferuje vlastni postel. Ted jsme na dovolene, spi sama na gauci v jine mistnosti celou noc a mame pohodu. Ale mne nikdy nevadilo mit ji v posteli

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1686 příspěvků 1 inzerát 05.05.19 07:06

Ja se tesila jak se budu tulit s miminkem a dcera nechtela - jsem rada ze neni naucena s nama stabilne spat, ale leckdy by to bylo praktictejsi. Vzdycky misto spani zacne delat bordel. Ale nekdy tak s nama v noci usne - kdyz se boji, neni ji dobre, nebo tak neco. Ale ne driv nez ve dvou letech.

Billi
Nadpozemská drbna 26058 příspěvků 05.05.19 08:51

Ano, starší syn je takový dodnes a neměl nikdy období, že by chtěl k nám. I když se snaží a chtěl by, tak to nejde.
Mladší syn do 1,5 roku spal jen u sebe v posteli, pak se přesunul ke mně. Teď mu je 4,5 a spí se mnou dodnes. I když ho dávám do jeho postele, tak se sune ke mně.

Lusybb
Stálice 64 příspěvků 05.05.19 09:01

Holky všem moc děkuji za odpověď. Koukám, že je to asi dost normální. :)

Váš příspěvek
Reklama