Hyperaktivní dítě a vztek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
JarcaJaruska
Povídálka 15 příspěvků 1 inzerát 01.05.19 09:56
Hyperaktivni dite a vztek

Dobry den prosim o radu.Mame chlapecka 2,5 roku a je moc zive ditko. Bohuzel neposedi, nepostoji, neposloucha, nevyhraje si sam a je casto uvztekany.Byly jsme u psycholozky, psychiatra a neurologii a tam me rekkli ze je to zdrave dite zive. Nakonec vsude pisou ze ma poruchu pozornosti(ADHD) a pry mu nedaji zadne leky. Udajne je to normalni jev a pry se to ve skolce spravi nemate nekdo stejne zkusenosti jako.ja?Uvitam kazdou radu a pomoc uz jsem opravdu bezradna :nevim: :nevim: :nevim: :nevim: :nevim: :nevim: :( :( :( :( :( :( :( :( opravdu uz jsem vycerpana dekuji mooc

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
vokishka
Extra třída :D 14335 příspěvků 01.05.19 10:07

Měli jsme podobné dítko. Bylo to náročné, obrovský zlom nastal o prázdninách z druhé do třetí třídy, najednou jiné dítě. Do té doby nedokázala vydržet u žádné hry, čtyři jsme seděli u Člověče, nezlob se a i tak dokázala poschovávat figurky, aniž si toho kdo všiml :mrgreen:. A najednou hrála Dostihy. Doktorka říkala, že jen prostě musela dozrát CNS.

Mimis2017
Ukecaná baba ;) 1593 příspěvků 01.05.19 10:12

Mě by Teda nenapadlo jít s dítětem k psychiatrovi 8o, jen proto, že ve 2,5letech neposlouchá… To by tam museli mít zástup rodicu. Není to normální v tomhle věku, že dítě hned neposlechne? To, že je dítě živé a nesedí, kde ho nechám neberu jako nemoc :roll:

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1539 příspěvků 01.05.19 10:20

Já tedy vůbec nechápu tu módu, hledat dítěti nějakou diagnózu. Já mám živé a neposedného děti tři a nikdy mě nenapadlo to řešit s psychiatrem. Nejhorší období bylo, když bylo nejstaršímu synovi 2,5 roku a vztekal se prakticky déle dny. Pomohlo nám, změnit přístup, respektovat jeho potřeby a během měsíce nastala obrovská změna. Nejdůležitější pro tyto děti je hodně pohybu na čerstvém vzduchu. Když se dostatečně unaví, tak potom už nemají potřebu škodit doma. Nejlepsi je na to pohyb ve vodě.

Mimis2017
Ukecaná baba ;) 1593 příspěvků 01.05.19 10:22

@Adelka951 moje řeč. Jsem ráda, že nejsem jediná s takovým názorem.

Maylaa
Zasloužilá kecalka 551 příspěvků 01.05.19 10:27

Fakt diagnostikovali ADHD? S dcerou jsem byla na preventivnim EEG a neurologii kvuli epilepsii v rodine taky ve 2,5 letech. Dcera predvedla vsechny sve ‚kvality‘ - u niceho nevydrzi, je urvana, kdyz ji Dr. chtela prohlednout, predvedla svuj klasicky hystericky vystup. Do toho velmi malo spi (jakoze treba 7 hod/24 den). Dr. jen oznamila, ze je aktivnejsi, nez vetsina deti, ale na zavery typu ADHD apod. je jeste hodne mala. Ze se sice pise od 3 let, ale vetsinou az tak od 4.

Nemas tzv. narocne dite?

Pavlahar
Stálice 92 příspěvků 01.05.19 10:38

A to byste chtěli cpát 2,5 letemu dítěti léky? To snad ani ne. Můžeš zkusit nasadit rybí tuk na posílení činnosti mozku. A žvýkání si, ze mas živé dítě…

Lenka_Hal
Echt Kelišová 8650 příspěvků 01.05.19 11:15
@Maylaa píše:
Fakt diagnostikovali ADHD? S dcerou jsem byla na preventivnim EEG a neurologii kvuli epilepsii v rodine taky ve 2,5 letech. Dcera predvedla vsechny sve ‚kvality‘ - u niceho nevydrzi, je urvana, kdyz ji Dr. chtela prohlednout, predvedla svuj klasicky hystericky vystup. Do toho velmi malo spi (jakoze treba 7 hod/24 den). Dr. jen oznamila, ze je aktivnejsi, nez vetsina deti, ale na zavery typu ADHD apod. je jeste hodne mala. Ze se sice pise od 3 let, ale vetsinou az tak od 4.Nemas tzv. narocne dite?

7 hodin? :D Nase pani na hlidani, co nam hlida dceru, ma taky dcerku, 2.5let, ta jednou nespala dve noci po sobe, jakoze ani hodinku, neco jako probdela noc je u ni uplne normalni. Co ta by za tohle dala. :mrgreen:
Jinak je teda taky hodne aktivni. Kdyz tam jsem tak je ten rozdil mezi holkama dost markantni, ta jeji je jak Duracelka, lita po pokoji, ji po hlave.
Nas syn ma kamarada s ADHD, ktery je u nas obcas na vikend, ma ted 11 a ten opravdu taky nespi, pokud si nevezme prasky. Ten uz sice nepusobi tak energeticky, ale proste nespi :nevim: Silene… 8o

Gortyna
Zasloužilá kecalka 552 příspěvků 01.05.19 11:26
@Pavlahar píše:
A to byste chtěli cpát 2,5 letemu dítěti léky? To snad ani ne. Můžeš zkusit nasadit rybí tuk na posílení činnosti mozku. A žvýkání si, ze mas živé dítě…

Přesně tak já taky běhám po hřišti i mimo, že ho všechno baví jen chvilku, ale diagnózu v tom nehledám. Máme od září eye q a je klidnější i líp spí

Babs18
Kelišová 7290 příspěvků 01.05.19 11:28

Ve 2,5 letech bych s ditetem nelitala po doktorech, ale po hristi… :mrgreen:
Mam 2 velmi zive deti..uz od narozeni, dceri jsou 2 a kdyz neni po jejim, tak se vzteka, ale to dela v tomhle veku skoro kazde dite…syn se zacal ted trochu zklidnovat, bude mu 5,je druhy rok ve skolce…
Rozhodne bych nehledala diagnozu :nevim:

Ou
Kelišová 7392 příspěvků 01.05.19 11:41

Kombinace temperamentního batolete a období vzdoru může být dost náročná, ale to že vám do toho nikdo necpe léky je jedině dobře. To hlavní co potřebujete (kromě přežít tuhle dobu) je pomoci svému dítěti pochopit co jsou ty emoce, které ho nyní zaplavují a se kterými si neumí poradit. Tak aby rozuměl k čemu jsou dobré a jak zkoušet regulovat jejich negativní aspekty. Ale pořád od batoleta nejde čekat vyrovnanost zenového mistra. Ostatně ten temperament zdědil buď po tobě, nebo po otci.

Moc pěkné texty o vzteku u batolat píše psycholožka z linky bezpečí - projdi to.

https://blog.linkabezpeci.cz/…jeho-rodicu/
https://blog.linkabezpeci.cz/…ekle-batole/
https://blog.linkabezpeci.cz/…u-potrebuje/
https://blog.linkabezpeci.cz/…ne-bit-deti/
https://blog.linkabezpeci.cz/…pravidlo-3z/
https://blog.linkabezpeci.cz/…pravidlo-3p/
 https://blog.linkabezpeci.cz/…pravidlo-3p/

Případně mrkni do knížky https://www.databazeknih.cz/…ktovan-56109?…

Nemá smysl vynucovat po lékařích diagnozu, zejména když to podle všeho co píšeš fakt není „porucha“. I kdyby si měla dítě s poruchou pozornosti, tak to hlavní co potřebuješ je najít režím, který bude vyhovovat, komunikaci která bude fungovat a pravidla, které budete zvládat. A to samé tak jako tak se hodí i u jakéhokoliv jiného dítěte.

Pokud by ti to opravdu nešlo ani s pomocí chytré knihy - domluvi si pár lekcí videotréninku interakcí, ideálně i s otcem dítěte, pokud žijete pohromadě. Je to na podobné situace to nejefektivnější řešení.

http://spin-vti.cz/…-vti-trenera

Maylaa
Zasloužilá kecalka 551 příspěvků 01.05.19 11:56

@Lenka_Hal ja schvalne pisu 7 z 24. Od jejiho narozeni jsem nespala dele nez 1,5 hod (kecam, kdyz jsem byla v porodnici s mladsim, spala jsem i 3 hod v kuse, protoze on je neuveritelny spac, cele sestinedeli jsme ho chodili hlidat, jestli vubec zije :lol: ). Posledni tyden je v noci bez pleny a mozna se blyska na lepsi casy, protoze uz se co hodinu a pul nebudi s placem, ale treba kolem 1 se vzbudi a fnuka do 3. Ukecana je az beda, ale v takove chvili nerekne co chce. Kdo ji zna, tak je prekvapeny, co vsechno energeticky vydrzi i kdyz strasne malicko ji. Ale zboznujeme ji, i kdyz je to nekdy bez moznosti hlidani narocne (nejhorsich bylo prvnich 7 mesicu, kdyz ustoupila zloutenka na konci sestinedeli, tak zacala spat pres den 3× 20 min a v noci od 22 do 5 vzdy 40 min spala a 30 min rvala. V tu dobu jsem chapala, proc nektere matky detem ublizi. Kdyz v 7 mesicich zacala lezt, trochu se to zlepsilo, ale vznetliva je furt. Pediatricka tvrdila, ze mela mozek moc napred pred moznostmi tela)

Lenka_Hal
Echt Kelišová 8650 příspěvků 01.05.19 17:01
@Maylaa píše:
@Lenka_Hal ja schvalne pisu 7 z 24. Od jejiho narozeni jsem nespala dele nez 1,5 hod (kecam, kdyz jsem byla v porodnici s mladsim, spala jsem i 3 hod v kuse, protoze on je neuveritelny spac, cele sestinedeli jsme ho chodili hlidat, jestli vubec zije :lol: ). Posledni tyden je v noci bez pleny a mozna se blyska na lepsi casy, protoze uz se co hodinu a pul nebudi s placem, ale treba kolem 1 se vzbudi a fnuka do 3. Ukecana je az beda, ale v takove chvili nerekne co chce. Kdo ji zna, tak je prekvapeny, co vsechno energeticky vydrzi i kdyz strasne malicko ji. Ale zboznujeme ji, i kdyz je to nekdy bez moznosti hlidani narocne (nejhorsich bylo prvnich 7 mesicu, kdyz ustoupila zloutenka na konci sestinedeli, tak zacala spat pres den 3× 20 min a v noci od 22 do 5 vzdy 40 min spala a 30 min rvala. V tu dobu jsem chapala, proc nektere matky detem ublizi. Kdyz v 7 mesicich zacala lezt, trochu se to zlepsilo, ale vznetliva je furt. Pediatricka tvrdila, ze mela mozek moc napred pred moznostmi tela)

no ty jo :hug: ja mam aktivni dva kluky, ale to prislo pozdeji, jako mimina mi spaly vsechny deti krasne. S malou jsem mivala rekordy jako 9 hodin v kuse a tak…co nektere mamy musi vydrzet je teda neco. Bych asi usinala i ve stoje, halucinovala nebo ja nevim. :mrgreen:

JarcaJaruska
Povídálka 15 příspěvků 1 inzerát 01.05.19 20:38

Uprimne s malym jsem porad venku jak na kole tak i na hristi a stejne neni k utahani a navic jsem jen chtela radu ne prasky pro malyho a to adhd rekla neurolozka, ale neverim tomu. Jinak pres den nespi vubec porad se vzteka a spi vecer 3 hodiny a potom celou noc provzteka. Venku i doma hruza. Takze prosim maminky nesudte me a pokud nevidite jine vychodisko nez me kritizovat tak radeji nepiste. Opravdu jsem chtela jen poradit jak na ditko a popripade poradit jaka homeopatika prirodni by jste doporucily zda mate nektera zkusenosti.Jsem na malyho uplne sama a nemam nikoho kdo by me pomohl :? :? :? :? :? :? :( :( :( :( :( :( :(

Babs18
Kelišová 7290 příspěvků 01.05.19 20:42

@JarcaJaruska chce to ien vydrzet a doufat, ze se to zlepsi…na doktory je jeste brzy…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama