Reklama

Dítě v páté třídě se bojí do školy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.18 15:10
Dítě (pátá třída)se bojí do školy

Dobré odpoledne, omlouvám se za anonym, ale je to pro mě citlivé téma.
Mám syna v páté třídě a dostali 75 letou učitelku, u které musí sedět a ani se nehnout.Kdyz jdou na oběd, nesmějí si vůbec povídat a ve třídě na ně jen řve. Syn chodí každý den domů s brekem a z vytvarky dnes donesl čtyřku a učitelka to prý ukázala celé třídě a ptala se všech, jestli si myslí že je to hezký výkres. Syn úplně vydeptany, brečí že už do školy nikdy nepůjde. Jindy jsme problém neměli, je to dvojkar, žádné problémy s chováním. Co byste dělali? Mám to jít nějak řešit? Jedna maminka už to prý řešila, šla se zeptat učitelky proč ji doma sítě brečí že nechce do školy a oba řekla že je rozmazlené a na shledanou. Vubec se s ní nebavila.
Děkuji za vyslechnutí a nějakou radu, jsem už zoufalá :( Moc díky

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Russet
Extra třída :D 10868 příspěvků 25.09.18 15:12

Zeptala bych se paní učitelky. Fakt je jí 75? 8o 8o

terinka4444
Hvězda diskuse 67082 příspěvků 25.09.18 15:14

No tak ty bláho, chudáci děti, takže bych to šla okamžitě řešit s ředitelem školy. Hned bych si s ním domluvila schůzku a šla. A pokud takto trpí více dětí, šla bych tam s vícero rodičema a požadovala kvalifikovaného kantora. A řešila bych to velmi rychle. Pochybuji, že má problém jen jedno dvě děti. Máte třídního důvěrníka, někoho, kdo zastupuje rodiče. Prostě řešit a čím víc rodičů, tím lépe.

ivašot.
Kelišová 6388 příspěvků 25.09.18 15:14
@Russet píše:
Zeptala bych se paní učitelky. Fakt je jí 75? 8o 8o

Já bych se ještě před tím pokusila spojit s rodiči spolužáků a poptat se na názor jejich dětí.
A další krok by byla návště vedení školy…

Tichošlápek
Extra třída :D 10022 příspěvků 25.09.18 15:18

Také bych kontaktovala nejdříve rodiče spolužáků. A az poté vedení školy.

Lucy75
Kecalka 104 příspěvků 4 inzeráty 25.09.18 15:20

Nikdy jsem nebyla zastáncem takového toho moderního přístupu - že dítěti se má přizpůsobit učitel a když ne, tak lítají šílené bio-matky do školy… Nikdy jsem si neuměla představit, že by učitel mohl být v Neprávu.. Až do doby, kdy mi dcerka brečela, že nejde do hudební nauky /ZUŠka/, večer předtím simulovala bolesti břicha, výmluvy apod. Vyvrcholilo to tím, že jí dcerka přinesla ukázat domácí přípravu (noty a značky, co si úplně sama na papíry překreslovala a přepisovala, aby si zlepšila známky - já naivně dcerce (tehdy malá druhačka!!) řekla, ať to paní uč. ukáže, že se fakt snaží..) a učitelka jí řekla : TOS DĚLALA DOMA, TO MNE VŮBEC NEZAJÍMÁ!! To už jsem nevydržela, a i já - odpůrce chození do školy - jsem tam zašla.. Zjistila jsem, že jsem už několikátá a že dvě holčičky tam už úplně kvůli p. uč. přestaly chodit! Uč. mi řekla, že „se nezmění“ - což mne utvrdilo v tom, že pravda je na straně dcery.. ale je fakt, že od té doby jí dala pokoj (a dokonce má samé 1 - o což mi ale opravdu vůbec nešlo!! šlo mi o přístup).. Takže na Vašem místě bych za tou uč. šla, protože takhle se chovat prostě nemůže… Pokud Vás nevyslechla pořádně třídní, tak pak holt k řediteli, no.. zkuste se opřít o podporu aspoň 2-3 dlaších rodičů, to už pak je zas o něčem jiném… děcku bych ubližovat nenechala.

Příspěvek upraven 25.09.18 v 15:22

neumisa
Neúnavná pisatelka 19288 příspěvků 25.09.18 15:21

také jsme na škole takovou situaci řešili … a ejhle, zastupující kolegyně-důchodkyně se provinila tím, že chtěla po dětem, aby v hodinách pracovaly. Ó hrůza, rodiče to těžce nesli a stěžovali si, děti prý doma pláčou … smůla, po pár měsících ta třída konečně šlapala jak hodinky.

byla bych opatrná s tím nabíháním do školy a ředitelny. Ony ty děti si umí docela obstojně vylepšit situaci k obrazu svému.

geileenka
Extra třída :D 11242 příspěvků 25.09.18 15:21

Určitě řešit s vedením školy. Domluvit se více rodičů, aby bylo vidět, že to není jenom subjektivní dojem, ale opravdu se takto chová běžně.
Pamatuji, že já, když jsem byla malá, tak jsme dostali taky starou učitelku a bylo to šílené. Ta paní byla jednoduše blázen, opravdu vyšinutá, mluvila naprosto zcestně, chovala se k nám strašně a měli jsme z ní strach. Tenkrát se to taky řešilo a ředitele to dokonce stálo křeslo, protože takový člověk neměl vůbec co dělat u dětí.

Ice79
Závislačka 2586 příspěvků 25.09.18 15:23

Vedení školy, samozřejmě. Jinak…vážně učí taková vykopávka?? 8o Já bych ji poslala tam, kde patří. :pankac: Pro hnidopichy: je to nadsázka, ale hooodně mírná. 8)

neumisa
Neúnavná pisatelka 19288 příspěvků 25.09.18 15:25
@Ice79 píše:
Vedení školy, samozřejmě. Jinak…vážně učí taková vykopávka?? 8o Já bych ji poslala tam, kde patří. :pankac: Pro hnidopichy: je to nadsázka, ale hooodně mírná. 8)

víš, když ti dlouhodobě vypadne učitel, tak je důchodce k nezaplacení. Nastoupí ihned a nemusíš ho zaučovat. A slova o vykopávce … i na tebe dojde, neboj.

Lucy75
Kecalka 104 příspěvků 4 inzeráty 25.09.18 15:25
@neumisa píše:
také jsme na škole takovou situaci řešili … a ejhle, zastupující kolegyně-důchodkyně se provinila tím, že chtěla po dětem, aby v hodinách pracovaly. Ó hrůza, rodiče to těžce nesli a stěžovali si, děti prý doma pláčou … smůla, po pár měsících ta třída konečně šlapala jak hodinky.byla bych opatrná s tím nabíháním do školy a ředitelny. Ony ty děti si umí docela obstojně vylepšit situaci k obrazu svému.

Takový názor jsem mívala taky.. než jsem zažila na vlastní kůži jaké to, když dítě doma brečí a má nervy z učitele (který po nich řve, neumí pochválit ani zaujmout a odchází mu děti ze třídy…) sorry jako, ale takový učitel tam nemá co dělat.. a to jsem krátce učila, takže dobře vím, jak je to náročné a že s dětmi to není vůbec jednoduché a mají poměrně bujnou fantazii :mrgreen:

Russet
Extra třída :D 10868 příspěvků 25.09.18 15:25
@neumisa píše:
také jsme na škole takovou situaci řešili … a ejhle, zastupující kolegyně-důchodkyně se provinila tím, že chtěla po dětem, aby v hodinách pracovaly. Ó hrůza, rodiče to těžce nesli a stěžovali si, děti prý doma pláčou … smůla, po pár měsících ta třída konečně šlapala jak hodinky.byla bych opatrná s tím nabíháním do školy a ředitelny. Ony ty děti si umí docela obstojně vylepšit situaci k obrazu svému.

Jo, nenalítla bych tam jak fúrie. Slušně bych se zeptala. Za časů mé školní docházky měl učitel vždycky pravdu a rodiče je respektovali. Nebyl důvod jim nevěřit. Děti toho napovídají…

terinka4444
Hvězda diskuse 67082 příspěvků 25.09.18 15:26
@neumisa píše:
víš, když ti dlouhodobě vypadne učitel, tak je důchodce k nezaplacení. Nastoupí ihned a nemusíš ho zaučovat. A slova o vykopávce … i na tebe dojde, neboj.

no, ovšem ponižovat dítě tak, že mu dám 4 z výtvarky a ještě jako nechám ostatní spolužáky hodnotit, jak hnusně to namaloval, to se na mě nezlob, pokud je to pravda, taková vykopávka nemá co dělat u dětí ani omylem.

Ice79
Závislačka 2586 příspěvků 25.09.18 15:28
@neumisa píše:

Tebe bych chtěla za matku. Důvěra v tebou vychované děcko nula. Kde se stala chyba? :think:

neumisa
Neúnavná pisatelka 19288 příspěvků 25.09.18 15:28
@terinka4444 píše:
no, ovšem ponižovat dítě tak, že mu dám 4 z výtvarky a ještě jako nechám ostatní spolužáky hodnotit, jak hnusně to namaloval, to se na mě nezlob, pokud je to pravda, taková vykopávka nemá co dělat u dětí ani omylem.

tohle je informace z doslechu, předaná dítětem, které má s učitelkou problém. Její věrohodnost je tím pro mě dost zkreslená.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >