Dítě protáčí oči v sloup

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kla2014
Povídálka 12 příspěvků 22.12.17 10:17
Dítě protáčí oči v sloup

Ahojte maminky, chci se zeptat, má někdo zkušenost. Dcerku ve škole bolela hlava, plakala, tak jsme si ji i vyzvedli. Asi ucpaný nos, neumí moc smrkat, protivná atd. klasika. Jde o to, že když jsem ji oblékala, protože ji vyzvedávala babička, brečela, skoro křičela, a několikrát během deseti minut obrátila oči v sloup na pár sekund, jak by jako měla omdlít. Bylo to hodně nepříjemné, jak vidíte to bělmo a dítě vypadá, jak by mělo odpadnout.
Pak se sklidnila, byla i veselá.
Nevíte, co by to mohlo být, měla jsem strach jestli se nepraštila, ale máme moc hodné paní učitelky, řekly by to a dcerka by to taky řekla, jsou jí 3 roky.

Díky moc a pěkné vánoce všem :andel:

Reakce:
unuděná
Kelišová 5595 příspěvků 2 inzeráty 22.12.17 10:32

Bohuzel to vypada na nejakou formu epilepsie.Tomu odpovida i silna bolest hlavy, plactivost, omdlevani, protaceni oci. Supejte k lekari! Drzim pesti.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34282 příspěvků 22.12.17 10:41

Tříleté děti mívají takové ty afektivní záchvaty, při breku hyperventilují a může se jim tohle stát. Asi by to stálo za dětského neurologa, ale pokud už se to neopakuje, nemá horečku, ta hlava jí bolí nějak úměrně rýmě (nepodali jste lék a přesto nebrečí, chová se normálně) a nejsou na ní ani jiné podezřelé příznaky, tak asi není důvod k nějaké panice. Od diagnózy epilepsie jste ještě hooooodně daleko.

KriJona
Závislačka 2690 příspěvků 22.12.17 10:45

Pro klid duše bych informovala lékaře..

unuděná
Kelišová 5595 příspěvků 2 inzeráty 22.12.17 10:45

Ja nechtela vyvolavat paniku, ale pokud dite boli hlava natolik, ze hystericky place, tak bych to zase nezlehcovala.To obycejna ryma nezpusobi. Mozna dutiny, ale to nic nemeni na faktu, ze bych utikala k pediatricce hned. Specialne takhle pred svatky.

unuděná
Kelišová 5595 příspěvků 2 inzeráty 22.12.17 10:47

Jo a kdyby to bylo jen od rymy, tak by za chvilku prece nebyla vesela a v pohode.. :think:

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34282 příspěvků 22.12.17 10:51
@unuděná píše:
Jo a kdyby to bylo jen od rymy, tak by za chvilku prece nebyla vesela a v pohode.. :think:

spíš naopak - epilepsie nebolí. Když u epileptického záchvatu bolí hlava, tak je podezření, že tam je meningitida či nádor a to tu epilepsii vyvolalo (epilepsie je sekundární). Meningitida ani nádor za pár minut nepřejdou. Proto, pokud pláč a bolest hlavy po chvilce pominuly, je to vysoce příznivé znamení. A protáčení očí je spíš nespecifický příznak.
Pokud nebude mít další potíže, po svátcích bych nechala dítě vyšetřit neurologem a natočit EEG.

A kdyby cokoli, tak rovnou do špitálu, ambulance teďka stejně týden a půl vůbec nepoběží.

Uživatel je onlineLenka_Hal
Kelišová 5636 příspěvků 22.12.17 10:55

Ja osobne bych sla k doktorovi, nelibilo by se mi to.

unuděná
Kelišová 5595 příspěvků 2 inzeráty 22.12.17 11:42

@Pudloslava Ja vim, ze jsi lekarka, ale mam dva kamarady s epilepsii. Samotny zachvat pry neboli, ale pote boli hlava jako strep. A clovek ma amnezii.Oba to potvrzuji. I nas to na zdravce ucili.Cili ja bych se obavala, zda dcerka neprodelala nejaky mensi zachvat ve skolcedvaceti, coz spustilo bolest hlavy.

Mimocodem priste ponauceni-nedavat dite s rymou, co se neumi poradne samo vysmrkat, do skolky ;)

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34282 příspěvků 22.12.17 11:56
@unuděná píše:
@Pudloslava Ja vim, ze jsi lekarka, ale mam dva kamarady s epilepsii. Samotny zachvat pry neboli, ale pote boli hlava jako strep. A clovek ma amnezii.Oba to potvrzuji. I nas to na zdravce ucili.Cili ja bych se obavala, zda dcerka neprodelala nejaky mensi zachvat ve skolcedvaceti, coz spustilo bolest hlavy.Mimocodem priste ponauceni-nedavat dite s rymou, co se neumi poradne samo vysmrkat, do skolky ;)

Jiste nemela zachvat typu grand mal, jako tvoji kamaradi, velky zachvat, po kterem je amnezie nebo porucha vedomi, pokud to vubec byl zachvat. maximale nejaky pti mal, po tom hlava neboli.
samozrejme epilepsie vyloucit nelze, ale nemyslim si, ze by na ni bylo velke podezreni. ukaze cas.

unuděná
Kelišová 5595 příspěvků 2 inzeráty 22.12.17 12:03

@Pudloslava Aha,to mas asi pravdu.ja myslela, ze hlava boli i po tech mensich zachvatech.. :think: No kazdopadne jak jsem psala, me by to hodneje vydesilo a urcite bych si pediatrii a nejlepe ORL i neuro obehla.Ro klid duse.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.17 12:18

Mě třeba po velkém záchvatu bolí všechno, jen ne hlava. Snad všechny svaly v těle, pokousaný jazyk, případně naražené části těla od pádu. Pro klid duše bych teď dítě sledovala a případně jela na pohotovost a po svátcích zašla za pediatrem a situaci bych mu popsala.

Kla2014
Povídálka 12 příspěvků 22.12.17 13:01

Díky moc za příspěvky, určitě to budu sledovat a objednám se po vánocích.
Snad to bylo jen takové jednorázové a nic vážného.
Pod stromeček všem hlavně zdraví a klidné vánoce. :palec:

Mimis2017
Ukecaná baba ;) 1395 příspěvků 22.12.17 14:11

@unuděná mě po záchvatu hlava nikdy nebolela! ;)
Edit. Měla jsem 2 grand mal… Snad byly poslední

SibyllaTrelawney
Kecalka 208 příspěvků 22.12.17 16:35
@Mimis2017 píše:
@unuděná mě po záchvatu hlava nikdy nebolela! ;)
Edit. Měla jsem 2 grand mal… Snad byly poslední

Mě taky - taky grand mal. Nikdy hlava nebolela, zato svaly ano, asi od napínání. Pak jsem měla několik pti mal než mi zabrala léčba a taky s hlavou nic, pouze únava, ale ne bolest.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Svoboda ze StarDance má tajemství. Proč nechce mluvit o přítelkyni?

Od poroty získal nejvíc bodů a vyslechl si jen slova chvály. Přesto nakonec... číst dále >

Glosa: „Snílek“ Feri formuje EU. Proč ho v Česku neberou vážně?

Nejmladšího českého poslance Dominika Feriho z TOP 09 zařadil server Politico... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >