Dítě s ADD

21.1.20 08:33

Dítě s ADD

Dobrý den, ahoj. Mám dítě s diagnostikovanou poruchou ADD (porucha pozornosti) a lehkou formou ADHD. V poradně pedagogickopsychologicke jsme byly v 2.tr kde nám byla tato porucha diagnostikovana… Nyní máme jít znovu na vyšetření, jsme objednáni. Ale chci se zeptat opravdu těch co mají zkušenosti. Jak se s dětmi učíte? Já jsem na pokraji sil… Snažím se nastolit režim ale ten je vždy plný odporu a breku… Snažím se jí motivovat, zaujmout, vždy má klid na učení, dávám přestávky… Jenže když Lucka nemá „svůj den“ je to sní těžké, třeba teď v prvouce měla se naučit na pololetní práci, ale prostě ona se sekla u první otázky, i když to bylo opakování a už to tenkrát uměla (říjen) takže si to měla jen obnovit, ale ona u 14 krajů a jejich krajských měst seděla dohromady hodinu a půl a nemohla se to naučit, i když jsme to opakovali několikrát spolu vždy tam nasekala chyby… A takhle to je několikrát… Vím že by ve škole měli k tomu přistupovat s ohledem, ale paní učitelka mi přijde k tomu nepřihlíží… Jsme z Libereckého kraje, ale když měla otázku napiš co víš o Libereckém kraji napsala pouze že tu je Ještěd a radnice. Přitom máme křížem krážem nás kraj i procestovany tak to zná i z praxe… A já trošku tápu, nevím co sní, jak se učit… Když jdu do školy zeptám se na dceru řekne jen učitelka dobrý. Nic nerozebira, doučování nelze, není důvod prý u Lucky… I když vidím že by ho potřebovala… A já už nevím co sní… Když se jí něco povede chválím ji, kolikrát sama jde doma udělá co vidí že je potřeba… Porucha ADHD se u ní projevuje především neklidem, šíje sebou, musí neustále zabavovat ruce, je jí všude plno, vykecava se spolužáky… Ale není agresivní nebo tak něco… Jak jste se učili s takovými dětmi a jak k dítěti má přistupovat škola? U nás je problém že dceri řeknu nauč se třeba například novou lekci z angličtiny, jenže přijde že školy a má za 4 protože psali úplně jinou lekci co se učila třeba před měsícem, učitelka mi řekne, ale já jsem jim říkala i číslo lekce, jenže ona prostě neumí přepnout měsíc zpět… A doma mi neřekne že píše z jiné lekce nebo z jiné látky… Já jsem už zoufalá… A když poprosím učitelku aby mi psala úkoly nebo zkoušení odvětí že není v jejich silách aby každému kontrolovala zda má zapsaný úkol či zkoušení… Máte někdo prosím zkušenosti? Děkuji všem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7569
21.1.20 08:37

A proč si to nepíše mladá, když zapomíná a má v tom pak guláš? Kdybych já si nepsal upomínky tak jsem úplně marnej :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.1.20 08:40

@Cenarius ikdyz ji to říkám stejně si to nepíše… Je schopna odejít ze školy i v mikine bez bundy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21110
21.1.20 08:42

@Cenarius protože zapomene

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.1.20 08:43

Ještě chci dodat že důsledná jsem, když něco po ní chci doma, trvám na tom aby to udělala… Jenže když ji řeknu ve škole si vše napiš tak nic donese prázdný ukolacek… Trest u nás je max den, dva bez telefonu ale přijde mi to totálně bezvýznamné…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.1.20 08:43

@stinga přesně…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3318
21.1.20 08:52

Je to přesně jako u nás, syn má přesně to co vaše. Synovi je dnes už 14 let. Když má dobrou chvíli naučí se super, ale když nemá, nedokáže se naučit vůbec nic, jako když mu mozek vypne. Neuděláš s tím nic. Snažit se, aby si úkoly zapisovala, ale asi to většinou neudělá. Učitelka by mohla ale na konci hodiny dohlédnout, zda má zapsané. No a dále, když se nepovede test, měla by jí učitelka přetkoušet. A známkovat pouze, co stihne napsat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3318
21.1.20 08:53

Tresty bych nedávala, to dítě za to fakt nemůže…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4311
21.1.20 08:56

Podle mě není potřeba aby učitelka kontrolovala celou třídu, tohle zveličování a hledání důvodů proč to nejde :roll:. Ještě bych došla za učitelkou a pokusila se to s ní domluvit ještě jednou. A pokud by to k ničemu nevedlo, tak bych uvažovala o přeřazení dcery do školy, nebo třídy kde by to nebyl problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15926
21.1.20 08:57

@DianaSnablova u nás asistentka zapisuje do notysku, jaké úkoly má a z čeho konkrétně budou psát, co se má doučit. Bez toho by jsme byli v háji úplně. Jako mladá se jde sama učit? Upřímně závidím. Když pošlu kluka, aby se šel učit, najdu ho brečícího nad sešity, že to vůbec nechápe. Z krajů budou psát asi na konci týdne. Vše se musím učit s ním a pořád jsme nepřišli na způsob, jak by to zvládal plně sám. O tom, že se něco naučí a druhý den to dělá úplně naopak, ani psát nebudu. To jsou ty chvíle, kdy mám pocit totálního zmaru. Přitom se toho dokáže naučit tolik! Jen kdyby to dokázal udržet. Do PPP jdeme ve čtvrtek, tak třeba nám dokáží poradit ještě jiný postup. Jinak spadame do SPC a podpůrná opatření máme od nich.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3318
21.1.20 08:57

No jsou to velké nervy, kolikrát sem vybouchla, ale oni to fakt nedělají schválně. Učitelka by měla být ale trochu vstřícná. Na zakladě ped psych vyšetření by škola pro dcerku měla udělat individuální plán. Plán kde bude upřesněné jak na každý předmět se k ní bude prihlížet. Dále uvolňování že třeba půjde smazat tabuli, něco podá atd, aby nemusela pouze sedět. Měla by být v první lavici, kvůli nepozornosti. Mohla by mít i stresový balónek, který si bude mačkat, aby neničila pomůcky. Náš mladý stále ničil pera, kružítka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.1.20 09:00

@Kakika neučí se úplně sama, zopakuji a vše projdu sní, a pak po ní chci aby se naučila zbytek sama, nějaká samostatnost musí být. Nevím zda to dobře vysvětlím, ale třeba ty kraje, projdu sní veškeré kraje, všechna města, několikrát to projedeme a pak to po ní chci zopakovat samotnou třeba že řeknu Zlínský kraj a ona má říct Zlín… Atd… Jenže ona si to prostě nemůže zapamatovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.1.20 09:01

@Lamátko ona naštěstí neničí nic. Jen furt kecá s kamarádkou vedle. jenze ta je více ukecana jak Lucka takže pozornost je v háji…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3318
21.1.20 09:01

Ta pamět to má přesně syn vůbec si nedokáže pamatovat, tedy teď je ro už lepší ale i tak hrůza, to k tomu patří

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3318
21.1.20 09:02
@DianaSnablova píše:
@Lamátko ona naštěstí neničí nic. Jen furt kecá s kamarádkou vedle. jenze ta je více ukecana jak Lucka takže pozornost je v háji…

Tak by měla sedět sama a v první lavici

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat