Reklama

Dítě s lehkým mentálním postižením

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Alverita
Nováček 7 příspěvků 20.04.18 08:57
Dítě s lehkým mentálním postižením

Maminky, jste tu některé, které máte dítě s LMP? Jaké máte starosti, jaké je vaše dítě, jak vidíte jeho budoucnost?
Já mám dítě s LMP, bude mít 10 let, třetím rokem je ve spec. soukromé škole, kde se učí podle osnov praktické školy (dříve zvláštní). Na poruchu pozornosti bere Stratteru. Žádné výrazné problémy nejsou, myslím, že to tempo, co má ve škole, jí vyhovuje. Samozřejmě nemá dovednosti a znalosti na svůj věk, podle mě je tak na předškoláka. Číst se naučila, z psaní píšou jen velkým tiskacím, psacím jen pár písmen, taky pár anglických slovíček dá.
Ale hlavně je nesamostatná (na tábor bych ji třeba neposlala), komunikaci s dospělými se vyhýbá a vlastně jí ani nejde - taktak z ní dostanu kloudnou větu. Dělám si tedy starosti, jak to bude dál, jestli ještě trochu sociálně vyzraje… Máte zkušenost, jak si vedou tyto děti po škole (zvládnou učňák?) a jestli zvládnou samostatný život? Předpokládám, že na tento typ postižení se ID nedávají.


Reklama

Reakce:
 
Alverita
Nováček 7 příspěvků 20.04.18 09:04

Ještě jsem se chtěla zeptat, od kdy se takové dítě je schopno vypravit do školy a taky dojít ze školy domů? Já to vidím tak na celou školní docházku, že nebude schopna.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.04.18 09:14

Anonym jinak smazat

Moje sestra ma LMR, ma k tomu tedy i jine psychiatrické potize, zakladku (praktickou) dochodila bez problémů s vyznamenáním, ucnak byť speciální, nezvladla, ale to byl problem spíše tech psych. problemu. Jinak samostatnost se prostě musí trénovat, ano chystalala se sama, kdyz ji to rodiče řekli, vzdy i ted kdyz je dospela, ji musi kontrolovat, hlidat, na táboře byla asi 5× ale jen na pul turnusu, pak chtela domů, ze školy do školy, to taky zvladala sama, jen bylo potreba prave zkontrolovat ze ma prukazku na autobus, penize, věci atd. Trenovali ji aby se vzbudila a vypravila sama, nekdy se povedlo, nekdy ne. Je celkem nesamostatná, ale je to chyba rodičů, nevedli ji k tomu, vse vzdy, i teď, delali za ni

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.04.18 09:55

Pracuji jako sociální pracovnice s lidmi s mentálním postižením, ale většinou těžšího typu. U Vaší dcery bych to do budoucna viděla buď na nějaký typ chráněného nebo podporovaného bydlení. Předtím škola, může být i internátního typu. Naši klienti mají invalidní důchody, příspěvky na péči v té nejnižší výši a k tomu si přivydělávají, protože chráněné pracovní místo by úplně nezvládli, tam je zapotřebí pracovat denně třeba pět hodin práce. Někteří pracují pomocné práce na dohodu o provedení práce, jiným se podařilo najít v rámci podporovaného zaměstnávání v Praze se tomu věnují např. Fosa, Rytmus místo na otevřeném trhu práce. Je jim přidělen pracovní asistent, který je učí návyky typu hledat práci, napsat životopis, cestu do práce, komunikaci s kolegy a řeší případné problémy na pracovišti. Dost pobytů nebo táborů pořádá sdružení pro pomoc mentálně postiženým nebo organizace Spolurádi.

 
Jančakecalka
Generální žvanilka 21932 příspěvků 20.04.18 10:45

@Alverita Ahoj,jestli chceš, tak mi napiš do soukromé zprávy ;) Máme téměř 9 letou dceru a máme to hodně podobné jako vy, takže bychom si vzájemně,,popo­vídat,, ;) Jana


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Články z Expres.cz

Co zlomilo Slavíkovi vaz? Opakující se skandály a odchod partnera

Konec! Karel Gott a ani Lucie Bílá si letos dalšího Zlatého Slavíka na své... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >


Reklama