Dítě s lehkým mentálním postižením

110
20.4.18 08:57

Dítě s lehkým mentálním postižením

Maminky, jste tu některé, které máte dítě s LMP? Jaké máte starosti, jaké je vaše dítě, jak vidíte jeho budoucnost?
Já mám dítě s LMP, bude mít 10 let, třetím rokem je ve spec. soukromé škole, kde se učí podle osnov praktické školy (dříve zvláštní). Na poruchu pozornosti bere Stratteru. Žádné výrazné problémy nejsou, myslím, že to tempo, co má ve škole, jí vyhovuje. Samozřejmě nemá dovednosti a znalosti na svůj věk, podle mě je tak na předškoláka. Číst se naučila, z psaní píšou jen velkým tiskacím, psacím jen pár písmen, taky pár anglických slovíček dá.
Ale hlavně je nesamostatná (na tábor bych ji třeba neposlala), komunikaci s dospělými se vyhýbá a vlastně jí ani nejde - taktak z ní dostanu kloudnou větu. Dělám si tedy starosti, jak to bude dál, jestli ještě trochu sociálně vyzraje… Máte zkušenost, jak si vedou tyto děti po škole (zvládnou učňák?) a jestli zvládnou samostatný život? Předpokládám, že na tento typ postižení se ID nedávají.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
110
20.4.18 09:04

Ještě jsem se chtěla zeptat, od kdy se takové dítě je schopno vypravit do školy a taky dojít ze školy domů? Já to vidím tak na celou školní docházku, že nebude schopna.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
20.4.18 09:14

Anonym jinak smazat

Moje sestra ma LMR, ma k tomu tedy i jine psychiatrické potize, zakladku (praktickou) dochodila bez problémů s vyznamenáním, ucnak byť speciální, nezvladla, ale to byl problem spíše tech psych. problemu. Jinak samostatnost se prostě musí trénovat, ano chystalala se sama, kdyz ji to rodiče řekli, vzdy i ted kdyz je dospela, ji musi kontrolovat, hlidat, na táboře byla asi 5× ale jen na pul turnusu, pak chtela domů, ze školy do školy, to taky zvladala sama, jen bylo potreba prave zkontrolovat ze ma prukazku na autobus, penize, věci atd. Trenovali ji aby se vzbudila a vypravila sama, nekdy se povedlo, nekdy ne. Je celkem nesamostatná, ale je to chyba rodičů, nevedli ji k tomu, vse vzdy, i teď, delali za ni

 • Citovat
 • Nahlásit
Anonymní
20.4.18 09:55

Pracuji jako sociální pracovnice s lidmi s mentálním postižením, ale většinou těžšího typu. U Vaší dcery bych to do budoucna viděla buď na nějaký typ chráněného nebo podporovaného bydlení. Předtím škola, může být i internátního typu. Naši klienti mají invalidní důchody, příspěvky na péči v té nejnižší výši a k tomu si přivydělávají, protože chráněné pracovní místo by úplně nezvládli, tam je zapotřebí pracovat denně třeba pět hodin práce. Někteří pracují pomocné práce na dohodu o provedení práce, jiným se podařilo najít v rámci podporovaného zaměstnávání v Praze se tomu věnují např. Fosa, Rytmus místo na otevřeném trhu práce. Je jim přidělen pracovní asistent, který je učí návyky typu hledat práci, napsat životopis, cestu do práce, komunikaci s kolegy a řeší případné problémy na pracovišti. Dost pobytů nebo táborů pořádá sdružení pro pomoc mentálně postiženým nebo organizace Spolurádi.

 • Citovat
 • Nahlásit
24882
20.4.18 10:45

@Alverita Ahoj,jestli chceš, tak mi napiš do soukromé zprávy ;) Máme téměř 9 letou dceru a máme to hodně podobné jako vy, takže bychom si vzájemně,,popovídat,, ;) Jana

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama