Dítě s lehkým mentálním postižením

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Alverita
Nováček 7 příspěvků 20.04.18 08:57
Dítě s lehkým mentálním postižením

Maminky, jste tu některé, které máte dítě s LMP? Jaké máte starosti, jaké je vaše dítě, jak vidíte jeho budoucnost?
Já mám dítě s LMP, bude mít 10 let, třetím rokem je ve spec. soukromé škole, kde se učí podle osnov praktické školy (dříve zvláštní). Na poruchu pozornosti bere Stratteru. Žádné výrazné problémy nejsou, myslím, že to tempo, co má ve škole, jí vyhovuje. Samozřejmě nemá dovednosti a znalosti na svůj věk, podle mě je tak na předškoláka. Číst se naučila, z psaní píšou jen velkým tiskacím, psacím jen pár písmen, taky pár anglických slovíček dá.
Ale hlavně je nesamostatná (na tábor bych ji třeba neposlala), komunikaci s dospělými se vyhýbá a vlastně jí ani nejde - taktak z ní dostanu kloudnou větu. Dělám si tedy starosti, jak to bude dál, jestli ještě trochu sociálně vyzraje… Máte zkušenost, jak si vedou tyto děti po škole (zvládnou učňák?) a jestli zvládnou samostatný život? Předpokládám, že na tento typ postižení se ID nedávají.


Reklama

Reakce:
 
Alverita
Nováček 7 příspěvků 20.04.18 09:04

Ještě jsem se chtěla zeptat, od kdy se takové dítě je schopno vypravit do školy a taky dojít ze školy domů? Já to vidím tak na celou školní docházku, že nebude schopna.

 
Anonymní  20.04.18 09:14

Anonym jinak smazat

Moje sestra ma LMR, ma k tomu tedy i jine psychiatrické potize, zakladku (praktickou) dochodila bez problémů s vyznamenáním, ucnak byť speciální, nezvladla, ale to byl problem spíše tech psych. problemu. Jinak samostatnost se prostě musí trénovat, ano chystalala se sama, kdyz ji to rodiče řekli, vzdy i ted kdyz je dospela, ji musi kontrolovat, hlidat, na táboře byla asi 5× ale jen na pul turnusu, pak chtela domů, ze školy do školy, to taky zvladala sama, jen bylo potreba prave zkontrolovat ze ma prukazku na autobus, penize, věci atd. Trenovali ji aby se vzbudila a vypravila sama, nekdy se povedlo, nekdy ne. Je celkem nesamostatná, ale je to chyba rodičů, nevedli ji k tomu, vse vzdy, i teď, delali za ni

 
Anonymní  20.04.18 09:55

Pracuji jako sociální pracovnice s lidmi s mentálním postižením, ale většinou těžšího typu. U Vaší dcery bych to do budoucna viděla buď na nějaký typ chráněného nebo podporovaného bydlení. Předtím škola, může být i internátního typu. Naši klienti mají invalidní důchody, příspěvky na péči v té nejnižší výši a k tomu si přivydělávají, protože chráněné pracovní místo by úplně nezvládli, tam je zapotřebí pracovat denně třeba pět hodin práce. Někteří pracují pomocné práce na dohodu o provedení práce, jiným se podařilo najít v rámci podporovaného zaměstnávání v Praze se tomu věnují např. Fosa, Rytmus místo na otevřeném trhu práce. Je jim přidělen pracovní asistent, který je učí návyky typu hledat práci, napsat životopis, cestu do práce, komunikaci s kolegy a řeší případné problémy na pracovišti. Dost pobytů nebo táborů pořádá sdružení pro pomoc mentálně postiženým nebo organizace Spolurádi.

 
Jančakecalka
Generální žvanilka 21106 příspěvků 20.04.18 10:45

@Alverita Ahoj,jestli chceš, tak mi napiš do soukromé zprávy ;) Máme téměř 9 letou dceru a máme to hodně podobné jako vy, takže bychom si vzájemně,,popo­vídat,, ;) Jana


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Xenofobní radní z ODS: Žloutenka v Paříži, osahávání v Německu a kyselina v Londýně!

Strach, nenávist a panika! Radní Prahy 4 Klára Cingrošová (ODS) se pravidelně... číst dále >

Největší hvězdou Varů byl Jaromír Hanzlík. Jeho dojetí dojalo diváky i pořadatele

Závěrečný ceremoniál 53. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Anna Wintourová vdávala dceru za syna italské kolegyně z Vogue

Přísná šéfka magazínu Vogue se už několikrát pochlubila sexy dcerou Bee... číst dále >

Velká fotosoutěž na téma Léto v plavkách

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >


Reklama