Mluvený referát - jak na to?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.04.18 22:31
Mluvený referát

Dobrý den, moc prosí o pomoc. Mame za úkol udělat ze psaného referátu mluvený referát. Jenže má obsahivat rozvedení myslenek z úvodu, argumentaci a vyzdvižení pravdivosti tvrzení a stím si nevím vůbec rady. Chci si to první sepsat… Prosím pomožte, jak byste to napsali/řekli? Text přikládám vyfocený jako obrázek v příloze.

Reakce:
mrav
Neúnavná pisatelka 19631 příspěvků 14.04.18 22:35

Dej ten referát na výšku, takto to nikdo nepřečte.

Sofinkaaa
Nováček 9 příspěvků 14.04.18 22:54
fotka
:nevim:
Uživatel je onlineDetsa
Extra třída :D 11025 příspěvků 14.04.18 23:15

Teda výraz ‚Mluvený referát‘ jsem eště v životě neslyšel 8o.
Ale co jsem to pochopil, jak je uvedeno v osnově pod textem, tak v úvodu krom pozdravu vypíchneš nejdůležitější informace, krátce a stručně. Vytáhneš z textu to nejdůležitější, proč je text zajímavý a o čem vlastně budeš mluvit. V následující části je rozvineš do stati. Musí to na sebe navazovat, dávat smysl a jednoduše být jasné, co tím chceš říct. A závěr si představuji opět jako shrnutí nejdůležitějších bodů textu, co by si měli pamatovat nebo co bylo nejvíc zajímavé.

Kdybys v tom hodně plavala, tak ti můžu zkusit sepsat, co bych řekl já zhruba :nevim:. Ale celkově je to jen nastudování textu a svýma slovama ho přeříkat při dodržení zmíněné osnovy.

Sofinkaaa
Nováček 9 příspěvků 15.04.18 10:24

@Detsa ano byla bych moc ráda, jestli byste mi sepsal, co byste řekl třeba vy.. protože tohle jsme nikdy nedělali, jen psané referáty vždy.. opravdu si s tím rady nevím :nevim:

Uživatel je onlineDetsa
Extra třída :D 11025 příspěvků 15.04.18 16:59

@Sofinkaaa Můžeš mi tykat klidně. Tady je to běžný. Jinak sám jsem to také nikdy nepsal, ale pokusil bych se řídit podle zmíněné osnovy. Nemůžu tedy ručit za to, že to takhle má vypadat.
Tedy něco takového asi :

  1. ÚVOD: Pozdrav, mé téma je Návštěva v Zoo. Budu povídat o Pražské Zoo, která je významnou oblastí nejen v České Republice pro zábavu lidí, ale zastává významnou roli i celosvětově. Na 60 výročí její existence vydala společnost Albatros druhé vydání s názvem Všední den v pražské Zoo, kde známý zoologové provází čtenáře svými postřehy běžně pro návštěvníky neviditelné.
  2. STAŤ: Pražská Zoo byla založena za pomoci profesora Jiřího Jandy v roce 1931. Byla založena jako jedna z posleních zologických zahrad v Evropských metropolích. Své místo v celosvětovém měřítku zaujala nejen svou obdivuhodnou roční návštěvností přes 800 000 návštěvníků, kterým poskytuje nové znalosti, informace a snaží se zobrazit zvířata ekologicky z celosvětového hlediska. Pražská ZOO poskytuje azyl přes 2000 druhům živočichů ze všech koutů světa. Přistupuje ke světové evidenci o chovu divokých zvířat a dobrovolně i ke konvekci o mezinárodním obchodě s volně žijících ohrožených druhů. Podpora celosvětové ochrany pražské Zoo je znát i na samotných zaměstnancích, kde jejich práce je ve většině případech i záliba. Publikace všední den v pražské zoo je součástí zlatého fondu nakladatelství Albatros. Tato publikace je sepsána za pomocí tří zoologů - Zdeněk Veselovský, Jiří Volf, a Jiří felix, kteří se své práci věnuji již přes 40 let. Čtenářům podávají zajímavé informace ze zákulisí své práce, kterou běžně nevidíme. Publikace popisuje jak porozumět samotným zvířatům a jak je odchovat. Důkazem kvality publikace je také návrh Českého svazu ochránců, který ji doporučil do knihovničky mladého klubu ochranců.
  3. ZÁVĚR : Pražská Zoo má nedílnou součást na ochraně zvířat celosvětově. Dokazuje to nejen poskytnutím azylu několika tisícům zvířat, ale i svou účastí v celosvětových programech o ochraně a obchodu se zvířaty. Z publikace vydanou Albatrosem VŠEDNÍ DEN PRAŽSKÉ ZOO zjistíme informace ze zákulisí zoologů pracujících v oboru. Ta ukazuje, jak můžeme jednat se zvířaty a odchovávat je. Pražská ZOO dokazuje, jak je důležité věnovat pozornost zvířatům a jejich ochraně proti vyhynutí. Mělo by nám to dát signál, že i my jsme součástí této planety a měli by jsme se podle toho chovat.
Sofinkaaa
Nováček 9 příspěvků 15.04.18 23:31

@Detsa dobře :D moc ti tedy děkuji, zkusím si ještě sama něco sestavit a kdyžtak uvidím, ale opravdu moc děkuji za pomoc :)

mrav
Neúnavná pisatelka 19631 příspěvků 16.04.18 06:47
@Sofinkaaa píše:
@Detsa dobře :D moc ti tedy děkuji, zkusím si ještě sama něco sestavit a kdyžtak uvidím, ale opravdu moc děkuji za pomoc :)

Hlavně to neobšlehni, ty, ty, ty :cert: :lol: :potlesk: :mavam:

Uživatel je onlineDetsa
Extra třída :D 11025 příspěvků 16.04.18 13:16
@Sofinkaaa píše:
@Detsa dobře :D moc ti tedy děkuji, zkusím si ještě sama něco sestavit a kdyžtak uvidím, ale opravdu moc děkuji za pomoc :)

Nemáš zač. Pak řekni, jak si dopadla :)

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Slávek Boura obviněný z pašování drog: Nesmysl, měl jsem jen napsat bedekr!

Bývalý moderátor TV Nova Slávek Boura (54) čelí obvinění z pašování drog.... číst dále >

Návorková o Dvořákovi: Předchozí zkušenosti s tancem jsou spíš na škodu!

Jak se dalo předpokládat, jako favorité postoupili do samotného finále... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >