Reklama

Lehká mentální retardace (LMR) u dětí - kdo si chce popovídat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.04.18 08:30
LMR u dětí..Kdo si chce popovídat

Mám 10ti leté dítko s touto diagnózou..pracuji na směnný provoz..samoži­vitelka..už mám syndrom vyhoření..nic nestíhám, kdo je na tom. podobně a chce se vzájemně podpořit??

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.06.18 10:41

Ahoj, jsem tu nová a asi se chci vypovídat. Máme holčičku 20 měsíců, převzali jsme si ji do péče v 8 měsících a PM opoždění jsme chtěli dohnat rehabilitacemi. Cvičili jsme Vojtovu metodu, Therasuit, nyní Bobata. Vývoj jde velice pomalu dopředu, v hrubé motorice jde do vysokého kleku a leze po čtyřech. Nežvatlá, nenapodobuje. Je velice klidná a hodná, v noci pěkně spí. Ještě v sobě nemám zpracované, že zřejmě bude mentálně postižená. Péče je náročná fyzicky, psychicky. Manželství, další děti, domácnost je na druhé koleji, já jsem až někde na konci řetězce. Jsem unavená, možná mě pokec tady pomůže.

axelina
Ukecaná baba ;) 1958 příspěvků 3 inzeráty 25.06.18 10:45

ahoj chápu to dobře že ta holčička není Vaše ale že jste si jí osvojili?? klobouk dolu…já bych právě z duvodu že bych se bála tohoto co se stalo Vám do osvojení ani adopce nešla… protože jak se muže chovat ženská v tehotenství která dítě nechce že jo…a má v planu se ho pak zbavit :-( je to hrozný. hrozný že těmto ženám neumožní potraty třeba i v pozdějším stadiu tehotenství.. nevím co je na tom pěkneho když krom toho že taková ženská zničí život sobe ho zničí nenávratně i svemu dítěti svou nezodpovědností :-(((

kotyk
Echt Kelišová 7947 příspěvků 25.06.18 10:52
@Anonymní píše:
Ahoj, jsem tu nová a asi se chci vypovídat. Máme holčičku 20 měsíců, převzali jsme si ji do péče v 8 měsících a PM opoždění jsme chtěli dohnat rehabilitacemi. Cvičili jsme Vojtovu metodu, Therasuit, nyní Bobata. Vývoj jde velice pomalu dopředu, v hrubé motorice jde do vysokého kleku a leze po čtyřech. Nežvatlá, nenapodobuje. Je velice klidná a hodná, v noci pěkně spí. Ještě v sobě nemám zpracované, že zřejmě bude mentálně postižená. Péče je náročná fyzicky, psychicky. Manželství, další děti, domácnost je na druhé koleji, já jsem až někde na konci řetězce. Jsem unavená, možná mě pokec tady pomůže.

Jestli si chceš popovídat o věcech kolem takového dítka, tak jsme ve skupině tady

Příspěvek upraven 25.06.18 v 16:07

truelly
Závislačka 2685 příspěvků 25.06.18 10:56

Manželství..další deti na vedlejší koleji? Nechápu proc likviduješ svoji původní rodinu 8o jako a unese to manžel? Měla bych vážně obavy do budoucna.Takovrmz dítěti je třeba se věnovat, takže v ideálním případě, když jsou rodiče zcela zajedno.

filomena2
Povídálka 18 příspěvků 25.06.18 10:59

Ano, holčičku jsme si osvojili. Máme už osvojené dvě děti, ty jsou zdravé a šikovné. Víte, právě díky těm ženám, které své děti nechtějí, můžeme být rodiči. Jsem vděčná za naše děti, jsem ráda, že nešly na potrat a daly jim život. Pokud bych mohla mít své dítě, i postižené, přijala bych ho. Takto jsme přijali i toto třetí, … i postižené. Ale nečekali jsme to, doufali jsme, že bude vše dobré, přijmout to vnitřně je těžké. Děvčátko máme všichni moc rádi. Ale je to jiné, těžší, stále jsem jen v kontaktu s malou, cvičíme, rozvíjíme. Jezdíme jen k doktorům, na rehabilitace. Už dokonce nemám ani ty kamarádky, nějak se všichni vytratili. Tak asi začínám kamarádit s počítačem :) Ráda bych se i podělila o zkušenosti s takovýmito dětmi a péči o ně.

filomena2
Povídálka 18 příspěvků 25.06.18 11:00

Chtěla jsem si popovídat, ne se nechat odsuzovat.

ka2ka
Extra třída :D 12749 příspěvků 1 inzerát 25.06.18 11:00

@filomena2 tohle moc obdivuju :kytka:

annemarie3
Stálice 61 příspěvků 25.06.18 11:03

Máš to špatně poskládané. Nejdřív bys měla být Ty a manžel, pak vlastní děti, pak širší rodina a pokud i potom zbyde čas a energie, tak je možné pomáhat někomu zvenku. Tak, jak to popisuješ, to vypaná spíš jako samaritánský komplex.

zejazeja
Závislačka 3146 příspěvků 25.06.18 11:06

@filomena2 no tak s příspěvku @truelly si absolutně nic nedělej. Musím říct,že takovej hnus, co tahle píše jsem teda dlouho nečetla :roll: :roll:
Zkuste tu uzavřenou skupnku jak píše @kotyk tam si popovídáte s maminkami, které řeší to samé co vy.

truelly
Závislačka 2685 příspěvků 25.06.18 11:07

@annemarie3 souhlas. Není dobře, že nemáš čas na kamarádky, kdyz jste pořád u doktora zanedbáváš další děti, které tě velmi potřebují. A sama vidíš zr moc lepší to nebude :zed:

zejazeja
Závislačka 3146 příspěvků 25.06.18 11:08

@truelly nevím proč píšete takový nesmysl. Pohybuji se mezi hendikepovanými dětmi a to, že se hodně rodin rozpadne kvůli postižení dítěte je nesmyslné klišé.

filomena2
Povídálka 18 příspěvků 25.06.18 11:08

:( omlouvám se, už sem psát nebudu.

ka2ka
Extra třída :D 12749 příspěvků 1 inzerát 25.06.18 11:10
@truelly píše:
@annemarie3 souhlas. Není dobře, že nemáš čas na kamarádky, kdyz jste pořád u doktora zanedbáváš další děti, které tě velmi potřebují. A sama vidíš zr moc lepší to nebude :zed:

takže pro tebe jsou kamarádky evidentně důležitější než děti

zejazeja
Závislačka 3146 příspěvků 25.06.18 11:12

@truelly a víte kolik ženských má spokojenou rodinu a normálně muže i když mají v rodině hendikepované dítě .Když jedeme tedy herečky,tak to třeba Postlerová,celý život normálně s manželem vychovavali postiženého syna. Je to prostě klišé a nemáte pravdu. Pohybuji se v tom a vím o čem píšu.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Už je odtahují? Klan Kočkových parkuje na „Jiřáku“ jak v cirkuse, lidi zuří

Na náměstí Jiřího z Poděbrad na pražských Vinohradech v Kostele Nejsvětějšího... číst dále >

Je to důkaz její nevěry? Rozvádějící se Vondráčková zveřejnila klip s Hádkem!

Byl to chytrý tah? Zatímco v Kanadě vede Lucie Vondráčková s Tomášem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >