Spolužák kope syna

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
terka_85
Kecalka 353 příspěvků 09.04.18 12:16
Spolužák kope syna

Ahoj holky. Syn chodí do první třídy a začal chodit domů s tím, že spolužák ho zničehonic kopne. Jde třeba kolem jeho lavice a on ho kopne nebo ho zničehonic bouchne aniž by mu syn něco řekl nebo udělal. Nevím, jak to řešit. Jinak s ostatníma dětma problém nemá. Ten spolužák se prý hodně pere, atd., takže to bude asi lump. Říkám synovi, aby mu třeba něco řekl, chtěla jsem ho naučit, aby si to vyřesili mezi sebou a nenechal se takto kopat, ale on je bambula a neřekne mu nic. Jak byste to řešili? Mám to říct učitelce nebo to nechat? Díky za názory :-)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
 
Kristanka
Závislačka 3593 příspěvků 09.04.18 12:18

Říct učitelce…

 
BaMaK
Závislačka 2815 příspěvků 40 inzerátů 09.04.18 12:21

@terka85 Pokud se syn nedovede bránit sám-nemá na to povahu-řekla bych to učitelce a ev. i rodičům toho dítěte, než to přeroste v něco horšího. Syna zkus pomalinku připravovat na to, že se před některými dětmi musí bránit-bambula/nebambula-nebo bude „přitahovat“ problémy. Vím, co říkám, mám dceru, která si taky nechá hodně líbit-ale postupně, pomalu se to zlepšuje, nerada bych, aby byla šikanovaná.

 
Gina108
Generální žvanilka 23862 příspěvků 09.04.18 12:21

Za prvé říct učitelce, za druhé - kontaktovat rodiče toho kluka. Z8leží na situaci, jak moc se s rodiči znáte, asi už víš, co je to za lidi atd…

 
Mari.G
Závislačka 4648 příspěvků 09.04.18 12:36

@terka85 Poprosit paní učitelku o pomoc. Toto jsem řešila denně. Hlavně mu neradit to oplácet/aktivně se hodně bránit, to se může otočit proti němu. Samozřejmě mluvím o případu, kdy se to řeší, ne, že si má v životě nechat vše líbit. Doporučuji synovi říct, ať důrazně říká, že se mu to nelíbí, ať to spolužák nedělá, ať je ho slyšet. A poprosit o pomoc třídní. Držím pěsti. Znám to z druhé strany, někdy je to příšerné řešení, ale neřešení může vygradovat hodně špatně. I když jsou to „drobnosti“.

 
Monchichik
Kelišová 5116 příspěvků 09.04.18 12:53

Dojít za paní učitelkou, určitě bych to nenechávala být, protože panáček se může rozjet daleko víc. Pokud domluva paní učitelky nepomůže, chytla bych si ho já a vynadala mu osobně. U mě to tak fungovalo. Na domluvy od učitelky nedal, ale mě pochopil rychle :lol: a už se to neopakovalo.

 
eviku-miluna
Kelišová 6814 příspěvků 46 inzerátů 09.04.18 13:03

@terka85
My ted resili neco podobneho ve skolce. Zajit za ucitelkou a pokud mozno si promluvit i s rodici toho ditete.

 
hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18561 příspěvků 09.04.18 13:12

@terka85 Promluv s učitelkou. Jeho rodiče bych do toho netahala, nejde o nic, co by učitelka nevyřešila v rámci třídy. Ten humbuk kolem toho by udělal víc škody než užitku.

 
achesa1
Zasloužilá kecalka 908 příspěvků 09.04.18 13:20

Já učím dceru, když ji někdo úmyslně uhodí, ať mu to okamžitě vrátí. Na slabošské žalování a jiné vychovávání dětí neumějících si zjednat pořádek, já nevěřím. Dcera ví, že si nesmí sama začít a že nesmí jen tak druhému ublížit ani nějak uhodit (a nedělá to), pokud si ten druhý nezačne se zlým úmyslem. Syna bych dala na bojový sport, aby z něj nevyrostl otloukánek a srab.

 
kontramatka
Závislačka 3767 příspěvků 09.04.18 13:28

Řekla bych synovi, ať řekne paní učitelce, že ho kluk kope a že to dělá několikrát a ne poprvé. Nebo bych i napsala do deníčku zprávu, s prosbou o pozornost tomuto problému, že syn je napadán spolužákem.

@achesa1 píše:
Já učím dceru, když ji někdo úmyslně uhodí, ať mu to okamžitě vrátí. Na slabošské žalování a jiné vychovávání dětí neumějících si zjednat pořádek, já nevěřím. Dcera ví, že si nesmí sama začít a že nesmí jen tak druhému ublížit ani nějak uhodit (a nedělá to), pokud si ten druhý nezačne se zlým úmyslem. Syna bych dala na bojový sport, aby z něj nevyrostl otloukánek a srab.

Neakceptuji absolutně žádné násilí mezi dětmi. To tam nepatří a ve škole nemá násilí co dělat. POkud budu učit dítě oplatit násilí násilím, budu ji učit být stejnou jaký je násilník a to rozhodně nechci dopustit. Naštěstí žijeme v civilizovaném světě a kde si dítě, které není k násilí vychováváno jako to tvoje neumí poradit v míru, jsou zde ještě dospělí, kteří se nechovají jako zvířata a dovedou se vzájemně domluvit a poučit.

 
Annabela11
Ukecaná baba ;) 2295 příspěvků 09.04.18 13:33

@terka85 Rozhodně to řešit s učitelkou…nebo rovnou s rodiči toho kluka…

 
slavuska1
Vesmírná mluvilka 31654 příspěvků 09.04.18 13:34

Radši to řekni. Mě zase v dětství můj spolusedící štípal, pod lavicí, taky jsme z toho měla už pak hrůzu, máma to pak řekla učitelce, a byl klid :)

 
nozu
Extra třída :D 11676 příspěvků 09.04.18 17:04

Určitě se spoj s učitelkou a popros, aby na kluky dohlédla. Mám taky syna v první třídě a řešíme podobné pošťuchování. U syna to je tedy oboustranné (jednou začne jeden, podruhé druhý), tak vysvětluji dokola, ať si druhého chlapce nevšímá a hlavně neoplácí násilím. Je to po dohodě s učitelkou i vychovatelkou.

 
dasajur
Kecalka 199 příspěvků 09.04.18 18:33

Ahoj, řekla bych to učitelce.
A zároveň dala kluka na nějaký kurz sebeobrany, krav magu či tak. Učím děti to samé co @achesa1, musí se umět bránit, když je nějaký třídní sígr napadne. Ano, taky nejdřív byli vychovávání k tomu, domluvit se, vyřešit si to, jít za paní učitelkou. Výsledkem byl málem úplný otloukánek a žalobníček. Na karate se naučili nebát se a prát. A hajzlík, kterého mají ve třídě, si na něj už nedovolí, přepere ho. Na nějaké domluvy, omluvy a tanečky jsem přestala věřit ve třetí třídě, kdy ho hajzlík zkopal. A ta doba, než se to ve škole začalo řešit! Stejně si nejvíc musel pomoct sám.

 
achesa1
Zasloužilá kecalka 908 příspěvků 09.04.18 18:49

@kontramatka Ale nesmysl. Moje dítě nikoho nenapadá samo od sebe. Ale pokud ji (jemnou typicky holčičí blondýnku) někdo napadne, tak bude mít smůlu. Pokud to dcera půjde jen říct učitelce, udělá ze sebe otloukánka, protože domluvy, omluvy a jiné podobné věci nefungují, příště by dostala akorát víc, pokud ránu oplatí ranou, tak si to příště ten agresor nedovolí. Oni totiž ti agresoři jsou většinou srabi, a když se jim někdo postaví, zkrotnou, když bité dítě žaluje, udělá ze sebe slabocha a příště dostane víc. A o civilizovaném světě si můžete tak akorát nechat zdát, Evropa je plná muslimů, kteří rozumí jen větší síle. Řeči berou jako slabost (a nejen oni). Já ze svého dítěte slabocha a otloukánka vychovávat nebudu.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Okamurův hřích: „Spojil ses s nimi, už tě nebudeme volit,“ píší mu naštvaní voliči

Jeho voliči ho poslouchají na slovo a ve všem s ním souhlasí, teď se ale i ti... číst dále >

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

Úsporná variace na svatomartinské menu. Hustá polévka i kuře jako husa

Svatý Martin se k nám sice chystá spíš na bílém bicyklu než na koni, ale... číst dále >