Rozkapání očí u tříleté

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Bobule151
Zasloužilá kecalka 600 příspěvků 09.04.18 21:01
Rozkapání očí u tříleté.

Dobrý den, dnes jsem byla s malou na tříleté prohlídce. Odmítala přečíst obrázky. V mš ale měli měřen zraku a tam bylo vše v pořádku. Dětská dr nás odeslala na oční - pro jistotu. Tam ji paní doktorka dala do ruky takové E a ona o měla otáčet podle toho, jak ho promítla na zrcadlo. Chvíli jí trvalo než vůbec pochopila, co se po ní chce, pak to bylo dobré a pak bylo vidět, že ji to prostě nebaví a neudržela pozornost. Takže máme přijít další pondělí a celý víkend rozkapávat očička, aby se tedy zjistilo, zda má nějaký problém, prý na jednom očku, ale to už prostě nespolupracovala. A já si říkám, zda nepočkat než rozkapávat. Kamarádka dětská dr říkala, že rovnání tvaru E se dává čtyř a víceletým dětem, aby to zvládly. Máte někdo podobnou zkušenost?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

martina.se
Hvězda diskuse 56763 příspěvků 2 inzeráty 09.04.18 21:03

@Bobule151 jo, byli jsme tuším v říjnu, přístup stejný, tak jsme obvolali oční, kde berou děti a mají jiný přístup, sice delší objednací doba, ale měli zvířátka, různé tvary atd.. rozkapání jsme se nevyhli, ale kluk byl na prohlídce několikrát, zvládl, nyní má na jednom oku 1 a na druhém 4 dioptrie..

Russet
Kelišová 6777 příspěvků 09.04.18 21:07
@Bobule151 píše:
Dobrý den, dnes jsem byla s malou na tříleté prohlídce. Odmítala přečíst obrázky. V mš ale měli měřen zraku a tam bylo vše v pořádku. Dětská dr nás odeslala na oční - pro jistotu. Tam ji paní doktorka dala do ruky takové E a ona o měla otáčet podle toho, jak ho promítla na zrcadlo. Chvíli jí trvalo než vůbec pochopila, co se po ní chce, pak to bylo dobré a pak bylo vidět, že ji to prostě nebaví a neudržela pozornost. Takže máme přijít další pondělí a celý víkend rozkapávat očička, aby se tedy zjistilo, zda má nějaký problém, prý na jednom očku, ale to už prostě nespolupracovala. A já si říkám, zda nepočkat než rozkapávat. Kamarádka dětská dr říkala, že rovnání tvaru E se dává čtyř a víceletým dětem, aby to zvládly. Máte někdo podobnou zkušenost?

Já jdu za měsíc s tříleťákem a máme mít natrénované jen tvary jako hvězdička nebo srdíčko. O rovnání písmene nic doktorka neříkala. Syn stejně asi nebude spolupracovat, nechodí tam rád. Taky mu už jednou oči rozkapávali. Ale jen v čekárně.

Bobule151
Zasloužilá kecalka 600 příspěvků 09.04.18 21:09

@Russet Mně to přišlo hrozně na její věk složité. Navíc máme jet na víkend a vím, že by asi měla problémy s viděním, se sluníčkem. Tak řeším, zda to prostě nezrušit. Taky si myslím, že je malá, ale prostě u dětské dr nespolupracovala a odmítala říkat, co vidí a nechtěla mít zakryté očičko.

Russet
Kelišová 6777 příspěvků 09.04.18 21:13
@Bobule151 píše:
@Russet Mně to přišlo hrozně na její věk složité. Navíc máme jet na víkend a vím, že by asi měla problémy s viděním, se sluníčkem. Tak řeším, zda to prostě nezrušit. Taky si myslím, že je malá, ale prostě u dětské dr nespolupracovala a odmítala říkat, co vidí a nechtěla mít zakryté očičko.

Mně to taky přijde složité. Já na poslední pracovní prohlídce u oční taky hned nepochopila zadání :oops: Ale prošla jsem.
Rozkapané oči jsou nepříjemné hlavně na slunci. Nedovedu si představit tak vidět - nevidět celý víkend :nevim:

včeradneszitra
Kecalka 129 příspěvků 09.04.18 21:24

Dcera na trilete prohlidce take s obrazky zapasila, ale spis proto, ze nektere symboly videla poprve a proto je nedokazala spravne pojmenovat. Doktorka se me pak ptala, jestli na ni pozoruju nejaky problem s ocima a vic to neresila.

bublinek
Závislačka 4672 příspěvků 09.04.18 21:27

Naše je skoro 4letá a toto ještě nezvládla a dr to neřeší.
Tobě přijde, že špatně vidí?

Taciras
Extra třída :D 10469 příspěvků 09.04.18 21:35

Rozkapávat přes víkend? Syn s tím E taky dělal všelicos jen ne, co se čekalo a tak mu kápli do očí (do každého jednu kapku) a poslali nás na půl hodiny projít. Pak mu ukázali v nějakém přístroji obrázek a hotovo. Prý se po tom rozkapání špatně vidí, prý můžou špatně odhadnout vzálenosti, tak nelézt na prolézačky, neskákat, dokud to neodezní. Toť vše. To rozkapávání přes víkend mi fakt přijde divné, nechceš se poptat ještě jinde?

Marcelka146
Závislačka 4982 příspěvků 09.04.18 21:40

Dcera začínala na obrázkách před 3.rokem(kolečko, houba, domeček, čtverec, židle, stůl,…).Ve 4 letech naznali, že je velká a taky jí dali E…vůbec jí to nebavilo, tak říkala nahoru, dolů, doprava, doleva a Mudr. to nevadilo.

Příspěvek upraven 09.04.18 v 21:53

Marcelka146
Závislačka 4982 příspěvků 09.04.18 21:45

A oči jí rozkapavali v den vyšetření. Nedokážu si představit, kdybych ji měla kapat celý víkend, aby byla v mlze a kór na sluníčku. Navic u rozkapavani ji museli 2 držet a 3. kapat.

lenik8260
Nováček 5 příspěvků 09.04.18 21:49

@Bobule151 u syna jsem cca od roku pozorovala problém s očima…několikrát jsem upozornila dětskou lékařku a nic, poté se s nim objednala na oční, ale u malých oči je vyšetření problematické… asi ve 2 letech jsem odmítla odejít z ordinace dokud mu neudělali poradně vyšetření. Nakonec mu rozkapala oči a nechali nás půl hodiny čekat. Poté zjistili 6 a 6,5 dioptrie s tím, ze na jedno oko viděl na par centimetrů… s eckem se naučil v oční školce, také jsem to neznala.. ale je zvláštní rozkapavat o víkendu, jelikož se to po 45 minutách vrací zpět.. ro bych nedovolila… něco jiného je před vysetrenim.. a 3 létě dítě bez přípravy to s E určitě jen tak nezvládne

Bobule151
Zasloužilá kecalka 600 příspěvků 09.04.18 21:54

Právě že nemá žádný problém s očima a ani nepozoruji, že by třeba zaostřovala. V mš také na nic neupozorňovali. Myslím, že je to zbytečné. Zruším to a poptám se jinde. Přijde mi hrozné, aby tři dny byla v mlze a pak ještě třeba týden než se jí to spraví.

hanulech
Zasloužilá kecalka 533 příspěvků 09.04.18 22:03

@Bobule151 najdi si dětskou oční a objednejte se tam! Žádný problém jsem nepozorovala a malý má 4 dioptrie na každém oku, astigmatismus…ted dostal okluzor a budeme cvicit. Nepodcenovala bych to..deti prý dokáží korigovat až 10 dioptrií :think:

89Luca
Kecalka 174 příspěvků 09.04.18 22:20
@Bobule151 píše:

Nevim proc rozkapavat cely vikend? dela se to bezne v cekarne u ocniho…nam zas vysli ve skoro 4 letech 6dioptrie na obou ocich pritom to na nem nikdo nepoznal, beha, barvy rozeznava, ctem spolu z knizky na dalku rozeznava tak to moc taky nechapu.Ae vysledek mame od 2 ocnich vysetreni :nevim:

kytkalenka
Kecalka 440 příspěvků 09.04.18 22:31

Ja mam 5leteho na prvni prohlidce mu namerili 0.5 az 1 a pak jsme tyden rozkapavali, no brecel jen videl kapky, do skolky nemohl, ven taky ne a potom mi namerili na kazdem oku 3 ale pouze ukazovanim te vidlicky. Mame jit pro bryle a hodne vaham nakolik je opravdu tohle vysetreni spolehlive, dospely ma kolikrat problem jestli vidi lip s tim nebo druhym sklickem. Navic byl uplne se stresu z toho tydnu predtim a to pry take ovlivni vysledky.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Soudce jim dal lekci: Erbová a Řepka se musí sami domluvit! A to je téměř nemožné

Nemůžou si přijít na jméno, přesto musí najít společný kompromis. Vlaďka... číst dále >

Tereza poslala vzkaz z Pákistánu: Mluví o ponižování, sebevraždě i trestu smrti!

Češka Tereza čeká v Pákistánu na rozsudek za pokus o pašování devíti... číst dále >

Články z Ona Dnes

Profesor Špičák: Čechy ničí vražedná kombinace obezity, alkoholu a kouření

Češi patří v chorobách trávícího ústrojí ke světové špičce. „Podílí se na tom... číst dále >

Obchod se zdravím. Dokument odhalil nebezpečí alternativní léčby v Česku

Alternativní léčitelství se stále častěji stává poslední možností pro ty,... číst dále >

Reklama